» »

MacBook Pro - Kje kupiti?

MacBook Pro - Kje kupiti?

TeraSonic++ ::

Pozdravljeni!

Sem v dilemi kje kupiti MBP, da bo čimbolj kvaliteten. Najbolj mi je všeč ponudba eSveta, vendar sem skeptičen Confused
Če bi kupil v m-store bi dodal še giga rama vendar v njihovi ponudbi dobim samo 80gb disk in grafično z 128rama (saj to ni shared ram ane?)

eSvet:
MBP
FMC:
MBP2
M-Store:
MBP3
MBP4
+
ram: 1GB RAM

Ker jutri prodam moj PC z nakupom MBPja ne morem dolgo čakati.

hvala
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

MarkV ::

Svetujem ti da pogledaš še pri uradnih uvoznikih (zastopnikih) apple za slovenijo, ki sta sicer dva. Poglej še npr. na EPL

edit: preden kupiš računalnik za 500k pojdi v trgovino in si ga v živo oglej. Mogoče se boš ognil kaki neprijetnosti. To je nujno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkV ()

TeraSonic++ ::

Pri EPL-ju sem gledal ponudbo vendar se cene nekonkurenčne- Edino če imajo še star cenik na netu :S

btw: Je ram pri grafični x1600 shared?
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

MarkV ::

Radeon X1600 ima svoj ram.

Pokliči jih, pa reči naj ti pošljejo eno ponudbo na email, mal jim teži za popust, se da kej zmenit. Problem je z garancijo, če naročiš po drugih trgovinah. Še pri EPLu je treba ogromno čakat za zamenjavo/servis kompoment, kaj šele pri drugih.

root987 ::

Shared RAM imajo samo Macbooki (ne-pro).
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

TeraSonic++ ::

2GHz MBP-ji naj nebi imeli več težav ali se motim?
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

MarkV ::

MBP FAQ

Primerjava MBP 2.0 in 1.83

Malo prebrskaj macworld.com, tukaj boš našel vse odgovore. Po mojem je pa to da ima 2.0 več težav BS. No odvisno na kaj naletiš.

root987 ::

Če pa hočeš da se te pred nakupom poloti še kakšen dvomim, pa odklikaj semkaj. :)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

TeraSonic++ ::

Tale appledefects sm že pregledal in zato me skrbi:'(
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

jamiroq ::

eno opozorilo: esvet nima ničesar na zalogi, poleg tega so appli, ki jih prodajajo, nemški (nemška tipkovnica in os).

MarkV ::

Glede napak se ne obremenjuj. Appli so zelo kvalitetni in če so ti všeč in si se zanj odločil, te ne bodo razočarali.

Nobena tehnična stvar ni popolna, vedno se najde kaka napaka, take strani kot je appledefects bi lahko naredili za praktično vsako firmo, tudi IBM prenosnike, ali celo SONY vaio. Take strani nastajajo ker je apple posebnež. Eni ga imajo radi, drugi sovražijo.

Je veliko hate-pageov in je veliko fan-pageov. Resnica pa je nekje vmes :)) Vsekakor pa so glede kvalitete nadpovprečno dobro izdelani.

root987 ::

Vedno imaš še opcijo reklamacije... Sicer kot smo slišali so v Avstriji precej ustrežljivi, a za konec imaš še vedno možnost tržne inšpekcije.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

IceIceBaby ::

Mace pri nas prodaja tudi Mac&PC

Probi še od njih dobit ponudbo.

TeraSonic++ ::

Sem jim ravno poslal mejl. Kakšne izkušnje imate z Mac&PC? Ali oni tudi servisirajo?
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

IceIceBaby ::

Pri njih sem zaenkrat kupil samo ram, celega računalnika še ne.

Imajo servis, in glede na tisto kar sem videl se mi zdi, da kar obvladajo svoje delo.

MarkV ::

Jap, MAC&PC pa EPL sta edina pooblaščena zastopnika apple za slovenijo, ki imata tudi uradni servis.

Limit-sky ::

MAC&PC IMO veliko boljsa izbira...

Adrijan0 ::

O tem da je not nemški os se pošteno motiš jamiroq. Ko ga dobiš imaš na izbiro 24 jezikov.. Ubistvu na začetku imaš kot en setup.

LP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Gwanaroth ::

Hmm, glede na Appledefects.com, sem malo skeptičen, da bi si sploh še kdo želel karkoli iz Applovega tabora :)
Lights often keep secret hypnosis..

klemen22 ::

Seveda, če bi se isto pojavljalo pri Dellu bi uporabniki tukaj izlivali žolč strupeni nad Dellom pač. Pri Applu so to le manjše okvare:D
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

IceIceBaby ::

Klemen, ravno obratno. Po tistem ko je že par delov zagorelo se je po slo-techu še vedno govorilo predvsem o tem kako so MBPji zanič, ker se ful preveč grejejo :)

jamiroq ::

O tem da je not nemški os se pošteno motiš jamiroq.

potem bi to lahko tako tudi napisali, ne?

Tipkovnica in operacijski sistem sta prilagojena za nemški trg (priložene nalepke za tipkovnico). Možnost naročila angleške tipkovnice in operacijskega sistema po dogovoru, dobavni rok 10-20 delovnih dni.


sicer pa mi je vseeno, edini apple distributer v slo, ki bi dobil moj denar je mac&pc. so se edini, ki so se potrudili in mi naročili ibooka iz tujine (ki sem ga žal naslednji dan zaradi nesrečnega spleta okoliščin moral odpovedati ;((), pri arisu je bil nedobavljiv, pri eplju je bilo pa "bo, ko bo".

TeraSonic++ ::

Upam da imajo pri Mac&PC novo zalogo in ne kakšne stare iz prvih mbp-jev. Novejši naj bi imeli veliko manj težav kot tisti starejše izdelave.
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

aks_! ::

Jaz bom najbrž kupil MacBooka na esvet.com. A ima kdo kakšne izkušnje z njimi? Zdi se mi, da imajo boljše specifikacije (predvsem diski so večji).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft: ne kupujte applov, pojdite raje na dopust (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11421716 (17039) MrStein
»

Nakupna odločitev: Apple MacBook vs. "klasični" notebook

Oddelek: Kaj kupiti
92312 (2191) PARTyZAN
»

M-Store

Oddelek: Loža
51527 (1348) TeraSonic++
»

Najugodnejši nakup Apple opreme

Oddelek: Novice / Ostale najave
245424 (3878) Myth
»

Vse najboljše, Mac!

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
182866 (2866) cekr

Več podobnih tem