» »

Kriza! Polne kapacitete ADSLja (in VDSLja?). Ni neta sploh

Kriza! Polne kapacitete ADSLja (in VDSLja?). Ni neta sploh

Vrbl ::

Na primskovem v Kranju namreč.
Selim se, biznis je odvisen od neta in oni (siol in telekom) mi pravijo da ni več kapacitet za ADSL in da ne mislijo do nadaljnega širit. OK, si mislm, kaj pa VDSL? Kličem na T-2, pravijo da je odvisen od parice in zasedenosti centrale. OK, nč jasn (tipično pri T2:), grem gledam centrale, ugotovim da ima T2 celo (naglas na o:) centralo na primskovem, kličem spet na telekom, in model pove, da v primeru da T2 ni napeljeval svojega omrežja, kot ga je v primeru optike, potem "baje" tudi z VDSLjem ne bo nič. Na primskovem pa T2 (gratel) ni nič kopal. V glavnem ni 100%.

Mene že mal stiska kje bom kilobite dobil, pa če kdo ve, kako je s tem če je ADSL poln če lahko VDSL naročiš.
hvala za karkol

petrusko ::

welcome to the club.

Jaz sem čakal 2 leti in pol na nadgradnjo centrale - sreča da sem dočakal, čeprav me je že kar konkretno stiskalo.
Kaj pa če bi malo svoje nove sosede nagovoril, naj oddajo povpraševanje, ki se zabeleži v bazo.
Ko bo enkrat ene par 10 povpraševanj, bodo tudi telekomovci ritke zmigali.

LP

NavadniNimda ::

Telekomarje sprašuješ, če te lahko T-2 priklopi. Jasno, da bodo rekli ne.:D

Izpolni poizvedbo za Poslovne uporabnike. Potem ti bo vse jasno:
http://www.t-2.net/?AUID=DF1F68011B36A04000F0E

Vrbl ::

petrusko,
mislm da ni variante da čakam da se nabere sosedov da se bo telekom zmigal, ker se s 1.12. vselim in bom že takrat rabil net. optimistično, ja:) kvečjemu kakšna španovija pride v poštev s sosedi

navadninimda,
ja no, probaš:)
aja, pravni subjekt bom šele po 1.1.07, tko da spodnji obrazec še ne pride v poštev. pa tud ni mi čist jasn kaj naj bi mi bilo jasn:)

NavadniNimda ::

:))
Pol pa izpolni za Zasebne uporabnike. Razdaljo od centrale boš zvedel in bo ista. Prijavi se, vse izpolni in to je to. Naročiti se pa na storitve seveda ni treba, odnosno to narediš tako, da papirne izvode podpišeš takrat, ko boš take volje. Tko da se ti res ni treba ubadati z državnimi mutibariči (R), ampak lepo kar direkt s T-2 to urediš.:|

Zgodovina sprememb…

Vrbl ::

bom dal, ja, pol bomo pa vidl kaj in kako.

Vrbl ::

hvala še vseen za info, folk. bom že nekej zmutil, tko da nč bat pa mirno spat:))

freserovski ::

a preverjajo obstoj podjetja če kar nekaj napišeš, ker smo dobili odgovor iz Telekoma, da priklop T-2 ni mogoč zaradi tega, ker ni proste parice. A obstaja kakšen "trik" da se to zaobide, ker dvomim da ni proste parice....
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

amigo_no1 ::

Najboljše je , da daš prvo poizvedbo na siol , šele potem ko ti odgovorijo pa še na t-2.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izklop ISDN priljučka pogojuje tudi izklop širokopasovnega interneta?

Oddelek: Omrežja in internet
132294 (1905) smile-
»

Zamenjava Interneta

Oddelek: Omrežja in internet
262425 (1685) marko1000
»

Telekom zavrnil razvezan dostop

Oddelek: Omrežja in internet
265601 (4010) 'FireSTORM'
»

VOLJADSL [se splača?]

Oddelek: Omrežja in internet
101149 (807) baron21
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961662 (43034) OmegaBlue

Več podobnih tem