» »

Problem z povezavo v Fedori (ADSL)

Problem z povezavo v Fedori (ADSL)

R4D30n ::

Lep pozdrav!

Imam Linux Fedora Core. Zdej ga ze en cajt nisem imel priklopljenega, zdej sem se pa spet spravu neki štimat...no, ko sm se hotu povezat na net (imam ADSL), mi ni hotelo vzpostavit povezave. Naredu sm se enkat adsl-setup, zamenjal kabel, vse poskušal...no, pol sm naredu network restart (/etc/init.d/network restart) in ko mi je spet zaganjalo mrezno(eth0) in prišlo do konfiguriranja nastavitev mi javi sledečo napako:

Determining IP information for eth0... FAILED

a se komu sanja zakaj?

Routerja ne uporabljam.

Hvala,
R4D30n
Alert: OFF PWR: ON B1: OFF B2: ON SD:utripa RD:utripa DTR: ON CD: ON

jlpktnst ::

Nima fedora grafičnega vmesnika za adsl? (PPPoE)

Če pa že hekaš na roke, hm, kaj ti vrne "ifconfing eth0"? (brez narekovajev seveda)

Drugače pa priznam da nikol še nism direkt na pppoe nastavljal linuxa :P Nekak so mi routerji pri srcu.

R4D30n ::

ma mi nc ne pomaga GUI, problem je itak treba resit na en al drug nacin...tle je neki z nastavitvami devicea v linuxu, kr na windows mašini mi dela OK. drgač pa mi ifconfig ne vrne nč nenormalnega. errors:0,dropped:0,overruns:0 ... vse v redu... se kaksna ideja mogoče?

Hvala,
R4D30n
Alert: OFF PWR: ON B1: OFF B2: ON SD:utripa RD:utripa DTR: ON CD: ON

416c6573a ::

napaka je, ker imas dodeljevanje ipja z DHCPjem, in na drugi strani ne zazna naprave, ki bi mu dala ip.

ce mas na drugi strani router, mu vklopi dhcp streznik, al pa sam napis ip v racunalnik. ce mas pa direkt adsl, pa ne vem kako deluje, ker ga nimam.
Lastnorocno.

R4D30n ::

mam direkt adsl....sm ze reku da nimam routerja
Alert: OFF PWR: ON B1: OFF B2: ON SD:utripa RD:utripa DTR: ON CD: ON

jlpktnst ::

Vprašanje je a more dobit adsl modem ip? Zdi se da bi blo to zdravo. Mogoče na roke poskusiš dhclient eth0 ? Drugače pa lahko tudi poskusiš ignorirat to in nadaljuješ z inštalacijo. Pa seveda poglej kje bo napaka. Da si v končni fazi lahko 100% kje je problem.

V petek lahko doma na linux routerju pogledam kako hudiča je to pr meni, zdej pa enostavno sicer lahko berem skripte, ne morm pa preizkušat 0 ker če zjebem do petka ne morm popravit :P

R4D30n ::

modem mora dobit i guess...uporablam pa Sagemovega F@ST 3344 (od SiOLa) in mam prklopleni gor 2 kišti brez switcha (ena je windows druga pa linux), ampak do zdej je vedno delalo vse v redu, saj je vsak box dobil svoj ip...tko da ne vem kaj bi zdej lahko blo narobe...
Alert: OFF PWR: ON B1: OFF B2: ON SD:utripa RD:utripa DTR: ON CD: ON


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 7.10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1165888 (5314) stalker
»

Internet dela ali ne dela (lnux)

Oddelek: Operacijski sistemi
271937 (1606) root
»

kater Linux ruter/firewall izbrat ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
704238 (3184) sverde21
»

iptables + forward

Oddelek: Operacijski sistemi
332312 (1887) tx-z
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947252 (5635) Azrael

Več podobnih tem