» »

Oddaljeno namizje preko routerja

Oddaljeno namizje preko routerja

Valuk1 ::

Alo!

Vemo, da je delo z oddaljenim namizjem enostavno in ga ni težko zagnati.
Problem pa se pojavi, ko hočem dostopati do svojega namizja na domačem računalu, imam pa po novem router, ki mi to onemogoča. Zgleda da zaradi ip-jev.
Routerjev ip je normalno drugačen od tistega na računalu, ki je nanj priključen, zato pri tem oddaljeno namizje odpove.

Zanimam me, če kdo ve, kako postopat v tem primeru, oz. če mi predlagate kakšen program, ki bi rešil ta problem in deloval podobne ali bolje.

Za odgovore bom nadvse hvaležen!

kklemenss ::

na routerju nastavi da forwarda port 3389 (ce uporabljas RDP) na tvoj notranji IP v lanu, ki ga ima tvoj računalnik.

naprimer: tvoj računalnik ima IP 192.168.1.10, na routerju nastavi da forwarda port 3389 na 192.168.1.10
ko bos to uredil ti bi moralo delati.

amigo_no1 ::

krofko ::

Zanima me, ali je potrebno za dostop do oddaljenega namizja imeti statičen ip? Računalnik, do katerega želim dostopati, je v drugem kraju. Računalnika sta povezana preko internetne povezave.

zavajon ::

Ni potrebno, vendar moraš vsakič, ko se povežeš, poznati trenutni IP.
Če je to problem, si lahko narediš domeno na dyndns, no-ip ali katerem drugem ponudniku. Ko to narediš, se povežeš na računalnik z domeno, npr. http://blabla.mine.nu:3389.
Za osveževanje domene uporabiš router, če ga imaš in če to podpira ali pa si montiraš programček, ki vsake toliko pošilja tvoj trenutni IP upravljalcu domene, kjer se upari s tvojo domeno. Problem je edino tistih nekaj minut (odvisno od nastavitve časa osveževanja), ko se ti IP zamenja.

lp

Valuk1 ::

Ok, namestil sem TightVNC, nastavil vse kar je potrebno in se uspešno povezal v domačem omrežju.

Problem pa je, da se ne znam iz zunanjega omrežja preko routerja na računalnik, na katerem je tightVNC.
Porte sem pravilno forwardal, čemur priča usešno delovanje oddaljenega namizja v Winsih.
Torej, prosim za opis nastavitev TightVNC-a, da se povežem iz interneta na domače računalo.

Supervisor ::

forvardirat moraš še port za vnc, na tisti ip ki ima instaliran tightvnc (5900) če si pustil privzeto

Valuk1 ::

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328592 (29048) ignats
»

Remot desktop problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
151856 (1703) Omelo
»

Remote desktop pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
221654 (1244) K0K0
»

Oddaljeno namizje

Oddelek: Pomoč in nasveti
71820 (1682) m.i.h.a.
»

Oddaljen dostop - NUJNO !

Oddelek: Programska oprema
121545 (1365) Ex0rC|5t

Več podobnih tem