» »

Katero grafično?, Kaj bi vi vzel.neki izbire.......

Katero grafično?, Kaj bi vi vzel.neki izbire.......

Klemenn ::

osnovna plošča Elite P4S5A ATX S478 DDR
procesor Intel Pentium 4 1.7GHz BOX
ram 256MB PC2100 DDR DIMM
disk IBM IC35-VA 40GB ATA100 7200
zvočna kartica Creative Live Player 5.1 oem

to bi kupu

katero grafično?
ATI RADEON 7500 64MB OEM
GAINWARD GF2 Ti/500 64MB DDR VIVO
HERC 3D PROPHET II Ti 64MB DDR
MAT.MILL. G550 32MB DDR DVI
GEFORCE2 MX400 64MB TVOUT 19,300 23,160
GEFORCE2 Titanium 64MB DDR TVOUT


al mate kej svojega za predlagat?

dejte ceno povedat....pa trgovino.......


ChiefThunder ::

škoda kej drugega kupovat kot ati radeon 8500LE za 45k pri JAE ali Mlacom...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

KuhaR ::

G550 in razni MX odpadejo. GF2 Ti 500 ne vem če obstaja (mogoče GF3 Ti 500). Če izbiraš med R7500 in GF2 Ti izberi Radeona. Med GF3 Ti in R8500 pa poglej ceno in izberi cenejšega (R8500). Radeoni naj bi imeli slabše drajverje vendar zadnji mesec izhajajo tedensko in vsak set je boljši in boljši....

ferjan ::

manjkajo cene....
...drugače pa GAINWARDOvo ker ima VI

Klemenn ::

namreč doma ima



Monitor Hansol 15

miška Logitech s koleščkom cordless
HP deskjet 670c
Skener Umax astra 3400
Ohišje ATX
Disketnik
Cd-rom 52 lg
cdrw teac 8x8x32
zvočniki
tipkovnica
mode rockwell

dokupil pa bi še:
osnovna plošča Elite P4S5A ATX S478 DDR
procesor Intel Pentium 4 1.7GHz BOX
ram 256MB PC2100 DDR DIMM
disk IBM IC35-VA 40GB ATA100 7200
zvočna kartica Creative Live Player 5.1 oem


o grafični se še odločam......na ceno vsega še čakam............

jRk0 ::

Si pomislil, da bi namesto p4 kupil athlona in z ostankom kupil malo vecji monitor? :) pa starega se prej prodaj.

Sicer pa mam jaz tudi 15" Philipsa brilliance :(
You fuck up once, you loose two teeth.

Klemenn ::

INTEL P4 1.7GHz BOX S478 49,900 59,880
ATHLON XP 2000P+ (1.67GHz) 76,800 92,160
AMD ATHLON MP 1900 (1.60GHz) 85,900 103,080

približno enake frekvence in je p4 cenejši....kar ni normalono..........

Klemenn ::

nisem ne vem kakšen igralec igric in imam rajši da mi vsi programi tečejo gladko kot da imam dober monitor........bi zamenjal tut za 14 da bim imel močnejši procesor

NoUse4AName ::

ja in kaj na AMDju delajo programi slabse al kaj?

ChiefThunder ::

frekvenčna primerjava AMD xp-jev in p4 ni na mestu. Athlon je pri deklarirani frekvenci bistveno hitrejši od p4. lahko si pa omisliš northwooda 1.6 pa ga naviješ do 2ghz+...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

R0K ::

Jebediah : sma podobno mlada, in mi ti prosim povej kaj ima 13 letnik tako pomembnega delat na rač., da rabi gladko delovanje programov ? No offens ...

Če bi bil ti jaz, bi uzel GF 3 Ti200 in AMD XP 1700+ (ki ga BP rukneš na frekvenco P4 1700) ... in si kupil pošten 17' monitor ...

R0K ::

aja, saj res ...

probaj se izogibat serij IBM diskov pod 40GB in raje nabavi Maxtorja ...

Klemenn ::

nene sm tak tip ki pač to hoče in omja c466 samo še melje in melje pa še to počasi....drgač pa kaj pa če ne navijem?

ker nisem še navil božjestvar™ v življenju ker če kaj uničim....no me nekaj cajta ne boste vidl.......če mi kdo najde amd z isto frekvenco 170mhz za isti dnar kot tle p4 potem vzamemv amd.......:\\

R0K ::

jebidiah : AMD 1700+ je ravno prava konkurenca za P4 1.7ghz ... ta sta glih v največjem boju, kjer pač zmaga AMD z 300mhz manj ...

Ti najdem tisoč in en test, kjer je to potrjeno ...

HardwareMaster ::

Uzem AMD-ja, ki je cenejši, pa če ti že ni do menjave monitorja, pol z ostankom od proca kup dobro matično ploščo. Za programe uzem 256Mb rama, grafična pa naj bo radeon 8500LE, ki ti bo dobro služila še dolgo časa.


AMD procesor: ATHLON XP 1700P+ (1.47GHz) 44,760 SIT

Plata za AMD: ABIT KR7A133 ATA133 ATX 47,040 SIT

Grafikulja: 3D PROPHET FDX 8500 LE 47.142,00 SIT


Procesor in plata sta vzeta iz Mlacomevga cenika, medtem ko je grafična iz JAE cenika.

Zheegec ::

Če gledaš, da se AMD Athlon XP lahko kosa z Northwood 2,2 Ghz (prvi testi) in to na vseh področjih (Quake, SS, Sandra, 3D Mark, DivX encoding), pa je razlika več kot pol Ghz, pa da Morgan 1,3 Ghz v igrah nabije P4 1,4 Ghz, potem si lahko predstavljaš, da Athlon XP1700+ ni slaba zadeva :D Točno 3 fps več od P4 1,8 Ghz. Raje počakaj še malo na Toughbrede (a sem prav napisal?), pred katerimi Intel nima (cena/kakovost) prave konkurence, saj bo zihr hitrejši od Northwood 2,2 Ghz. Grafično pa itaq Radeon 8500LE

sirotka ::

ta slo-techov test je rahlo čuden, ker so rezultati nizki! jst bi uzev p4, in ga orenk navil, z denarjem, ki bi ga še imel, bi si kupil raje rambus rame, ki niso več tolk dražji!(mlacom)!

Klemenn ::

HERC 3D PROPHET FDX8500LE 64MB DDR 38,200 45,840


je ta ok?


drgač pa bom vidu......lejte jaz nimam namena navijat proca.....svetujte mi kater je potem bolj ustrezen........rajšni bom intela.......bom še pregledal cene........

Thanatos ::

če pa ne misliš navijat pa kupi XPja, ker ga samo z navijanje lahko P4 prehiti (pa še tukaj bi se dalo razpravljati).

Moj glas pri grafiki gre za Herc Radeon 8500 LE

tha_man ::

Thanatos, vzel si mi besede z jezika ;)


Jebediah, vidim da si ti popolnoma nasedel Intelovim reklamam da več MHz pomeni tud hitrejše delovanje. V isti seriji procesorjev res, nikakor pa ne moreš različnih procesorjev med sabo primerjat po frekvenci. Že stari Pentium 3 je pri enaki frekvenci kot P4 bistveno hitrejši od slednjega, da o Athlonu sploh ne govorim.


Če ne boš navijal, kupi Athlona!

Matek ::

Sej je napisal zgoraj da je Intel fan. Ja, tudi taki so :D!
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

goranTNT ::

AMD bi blo bolj, sam ce si Intel fan pol pa pač Intel.
Grafična pa sigurno ATI Radeon LE.

tha_man ::

Še dobro da nisi tud nVidia fan :D

R0K ::

In tut če bi bil, a je pri tem kaj narobe ?

tha_man ::

Ati je proti nVidiji ravno to, kar je AMD proti Intelu. Slednji sicer s svojim najmočnejšim modelom v povprečju prekaša prvega, a v cenovno ugodnem rangu produktov prvi ponuja veliko boljše rešitve.

R0K ::

tha_man : ravno obratno ...

AMD -- Intel
nVidia -- ATI

poglej ... kolko fanov ima kdo ... kolko uporabikov ... kdo je bolj znan ...

tha_man ::

Ne bi rekel. Glej, AMD je bil včasih močan na OEM trgu, ker je imel bolj uboge proce (in so na retail vsi kupovali Celerone), sedaj je situacija obratna. Z Athloni je AMD na retail totalno povozu Intel.

Isto je z Atijem, kar se tiče integrirane grafike so bili včasih alfa in omega, šele z Radeoni so tud na retail trgu postali dovolj zanimivi za računalničarje, in dobra alternativa nvidiji.

Nvidia je bla itak bad-boy v času 3Dfx-a, sedaj mesto slednjega prevzema Ati (tud Kyro je bil tu, ampak vsi vemo kaj se je zgodilo s slednjim).

Klemenn ::

nono....ostajmo pri temi...........bom cenovno videl kater mi bo bolj ugajal najbrž bom vzel p4 1.7ghz in herc 8500le..........

R0K ::

Torej hočeš povedati, da greš na slabo ? :\\

Klemenn ::

uja najbrž.........


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716164 (8203) Vlad Tepeš
»

Računalnik za obdelavo zvoka inu slike !?

Oddelek: Kaj kupiti
61290 (1170) zdravcc
»

test grafičnih v Monitorju marca

Oddelek: Strojna oprema
241744 (1250) R0K
»

Če je denarčka dovolj ali se splača?

Oddelek: Kaj kupiti
141165 (909) Dami
»

Glede Kris Kingle svetuje...

Oddelek: Slo-Tech
221151 (791) tha_man

Več podobnih tem