» »

Kje kupiti DDR333

Kje kupiti DDR333

Bluechriss ::

Ali kdo ve kje bi že lahko kupil DDR333.

jetam ::

Pri nas nikjer. Zaenkrat... Največ kar je so PC300 RAMi.

Mr.B ::

Majhno uprašanje ?
Kje bi lahko videl teste koliko je DDR333 hitrejši od Rambusa ?
Namreč Ram PC2100 je cenejši za 5.000 sit od Rambusa PC800 ( govorim o 256 MB modulu , po mlaconovem ceniku ).
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jetam ::

Tu je TEST na SIS645 DDR333 čipsetu.

Krofojed ::

Kaj tocno naj bi pa bil PC300 RAM? DDR ki dela na 150 MHz morda? In ce je to to, kje se dobi?

ChiefThunder ::

hmm, prvič slišim... kokr vem gre za ddr tkole: 100(200)= pc1600, 133(266)= pc2100, 166(333)= 2700...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

jetam ::

Pri PCX imajo KingMax DDR300 module po 27.000 SIT. To je zadnjič nekdo svetoval ko sem se tudi sam zanimal za DDR333 module. Kombinirani z SIS645 in P4 so odlična naveza.

Bluechriss ::

Ali bi bila ASUS-ova izvedenka primerna in ali je cena=230 CHF=35.000,00 SIT primerna cena.
Jaz kupujem tukaj.

miha ::

Ima ga pcx. Drazji pa je okoli 5000 sit od ddr266

Mr.B ::

Hm , nočem glih težit , ampak ceni sta isti za rambus ali DDR333 , tako da sem sedaj v dvomih.
Sis plata glih ni bisveno hitrejša od Intlove ,tako da se bom raje osredotočil na Rambus , ker vem da plate delajo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jetam ::

Ampak so pa plate drage. Recimo 20.000 SIT več od SIS645 konfiguracij in 10.000SIT več od i845D konfiguracij.
Pa kolikor je meni znano moraš imeti dva modula RIMM zato da dela. Ali se morda motim?

ChiefThunder ::

ne, ne; maš prov...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

miha ::

Mr.B: Plata s sis cipom je hitrejsa od vecine plat z intelovim chipom. Poglej si malo teste.
Lp miha

Mr.B ::

Miha kje si pa to prebral ?????
Miha a znaš kej računati ?
Business Winstone 2001
Sis 645DDR333=54.6
Intel 850 PC800=53,2

Oweral Performance SYSMark 2001
Sis 645DDR333=217
Intel 850 PC800= 215

http://www.anandtech.com/chipsets/showd...
Sis 645DDR333 40
Intel 850 PC800 39,2

Specviewperf6.1.2 -Awadvs-04
Sis 645DDR333=79.3
Intel 850 PC800=72.9

OK , koliko je to v procentih ????

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bluechriss ::

ej folk, kaj se pol bl splaca sis645, i850, pa ne po testih. Rad bi cist vase mnenje.In tudi prosim za obrazlozitev. Saj ne vem za kaj naj se odlocim.

jetam ::

Hja z Intel čipsetom boš imel ziher najmanj problemov.

kuglvinkl ::

Tomshardware pravijo, da najbolje kar se je zgodilo P4 je to ravno SIS 645. Tam je test in OBRAZLOŽITEV, med drugim: Intel may like it or not, but i850 is slowly becoming obsolete. Today SiS has introduced a product that makes Pentium 4 more attractive than ever. The SiS645 also shows that all the claims 'Pentium 4 needs RDRAM' that I had contradicted so many times in the past are simply false. Pentium 4 doesn't even need the 3200 MB/s of memory bandwidth provided by dual-channel RDRAM, as long as the 2666 MB/s offered by SiS645 and DDR333 are able to score the same benchmark results. SiS645 is THE i850 alternative for significantly less money.

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

jetam ::

Jaz bolj navijam za i845D čipset.

Bluechriss ::

Ej, folk dejte mi povedat kaj nej zdej kupim......sis645 ali i850. Pa zares.

kuglvinkl ::

SIS. Sej sem povedal v prejšnjem topicu. (skoraj) Enako hiter in cenejši. benchmark
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

OldSkul ::

Jetam ajz tud navijam za to čipovje, ker je še hitrejše od SIS-ovega!

Mr.B ::

Kuglvinkl. Kdaj si pa nazadnje primerjal cene DDR in Rambusa ???? Razlika je Pri nas za 5.000 Sit. Tako bo cena povsej vrjetnosti PC333 enaka , če ne dražja od Rambusa. In tvoj povzetek velja za čas ko je bil rabus v primerjavi z DDR -om vsaj dvakrat dražji , da ne primerjamo z Sdramom , itd.
Tako da še vedno priporočam Intlov čipset ker je prvič stabilnejši , drugič se ga da zelo dobro naviti. Kar se tiče opa Sis-a pa ????????
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bluechriss ::

Kaj so pa tiste napake, ki so jih odkrili na i850.

jetam ::

Ja na eno leto starem čipsetu so ziher kakšne napake. Še enkrat: poglej kako stoji i845D čipset. Stabilen, overklokabilen, DDR bo še dolgo v uporabi, ima podporo ATA133, hiter je pa kot i850.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jetam ()

Bluechriss ::

jaz se odlocam med sis645 in i 850. Kaj naj kupim izmed teh dveh.

ChiefThunder ::

...lej, naša mnenja so izoblikovana izklučno na podlagi raznih testov in objav na netu... takih posameznikov, ki imajo praktične izkušnje z vsemi novodobnimi čipovju, je na tem forumu zelo malo. Moje priporočilo za čimbolj racionalen nakup je, da si prebereš opise in kakšne tuje forume, kjer boš iz prve roke izvedu, kakšne izkušnje ma folk... sej ti je jetam priporočil odlično, stabilno čipovje, ki dam ti ga svetujem tud jaz...

lp
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

kuglvinkl ::

Imaš prav. Cena RAMBUSa je bila ena izmed bistvenejših elementov za moje priporočilo.
Your focus determines your reallity

Jux ::

Mene v bistvu zanima zakaj rabte DDR 333?
Ker boste polno hitrost porabil sele ce boste zadevo OC na 166 mhz, razen ce sis 645 chipset podpira asimetricno hitrost fsb/ram - kar pa ni vedno najboljsa ideja.
Po mojem mnenju je to zaenkrat se bolj marketinska fora in bi moral sis 645 prav tako odlicno delat z DDR 266 - se posebej ce uporabljas kaksne brand name rame (poglej malo po forumu in videl bos da je veliko ljudi doseglo hitrost fsb 155 pri navadnem DDRu).
Je pa za stestirat.

PS: ce zadeva dela z DDR266, pol ne oklevaj in nabavi SIS645.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

krucymucy ::

A dela DDR 333 na KT266A??? ker mi je zmanjkal - noče it z PC2100 več kot na 155Mhz FSB...:'(

jetam ::

Pa kupi PC2400 RAM (DDR300) pri PCX...

kuglvinkl ::

Mora delat. Na neki stari Abitiki (socket 7) dela 133 MHz RAM prez problemov, vendar na 66 MHz (83).
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprasanje....

Oddelek: Pomoč in nasveti
81315 (1180) AnWar
»

Kaj kupiti..od intela ali zakaj ne..

Oddelek: Kaj kupiti
71372 (1112) Filo
»

p4 ali tb ?

Oddelek: Kaj kupiti
131316 (1159) krucymucy
»

Plata za P4 ?

Oddelek: Kaj kupiti
81325 (1200) royt
»

P4 Northwood

Oddelek: Kaj kupiti
6843 (745) IgiS

Več podobnih tem