» »

Harry Potter

Harry Potter

genni ::

Kaj je tko zanimivga v tej knjigi ? Jaz sem nekaj prebral pa mi ni všeč.:D

Tomi ::

No, jaz sem prebral vse štiri dele, ker gre pač za lahkotno branje, malo relaksacije po učenju. Poleg tega ima vsaka zgodba nekaj svojega, ponavadi uganko, kdo je kriv ( v nobenem delu še ni bil kriv Raws oziroma Snake, pa čeprav ga vedno obtožujejo ). Tako da, ne vem, meni je knjiga všeč kot knjiga, pa tudi zanimiva je. Pa noben problem mi ni prebrati 500+ strani..
metrodusa.blogspot.com

TESKAn ::

Tomi: je Snape, ne snake:D
Je pa men všeč zato, k je pač lahkotno branje, kot je rekel že Tomi in tudi zato, ker je zgodba v vsaki knjigi taka, da 'vleče' - ne morš nehat, dokler ne prebereš do konca.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

||_^_|| ::

točn tko k sta una2 gor napisala.

bo4rd ::

Jst zdj berem 4 del in film 1-ko sm gledal ze 4x ker mam na dvd-ju ampak jst berem to knjigo ne zato ker se mi da ampak zato ker moja mama da potem mir!!!!! :PPP
:D
Mr.|ce-Man

whatson ::

Hairy Potthead

----


BE! :D
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

[t502] ::

Nekje sem gledal parodijo (1 min je trajala) Harry Poter ,Harry Potter & friends so bili high na travi...*lol*

Zal se nespomnim linka :/

Aja, nekje v J. ameriki so zazigali knjige od potterja (kar lep kres je bil) ker naj bi bile delo hudica :)

ToniT ::

Ni bilo v J. Ameriki, ampak v ZDA!!!!

R0K ::

Bljak...jst sploh ne morem brat takih knjig...kok strani je to sploh ni problem, sam k je vse skup preveč izmišljeno ... men glupo ful ... že platnica knjige je grda ...

chucki ::

harry potter LOLLOLLOLLOLLOL!!! kod lahko sploh bere te kozlarije???
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

LojzePek ::

Ko začneš enkrat brat postane zgodba tako našest-a, da ne morš nehat brat.

Tomi ::

chucki: kot ti je lahko jasno, veliko ljudi. Sicer pa, meni npr. niso všeč neke jake ljubezenske zgodbe, pa zato npr. pri temi o kakšni takšni knjigi ( čeprav jih je preveč, in niso tako znane, da bi recimo o njih govorilo na forumu ), ne bi prijavil izjave "kdo lahko bere takšne knjige". Če se ne motim, si imel zadnjič ideje o demokraciji, sedaj pa se jih drži>:D
metrodusa.blogspot.com

Boeing ::

hm, no ja... sicer je ql , če je komu ta knjiga všeč, kar verjamem, da veliko osebkom je.... samo meni se zdi tole zlo otročje... nevem, smo moral pisat v šoli obnovo 4 poglavja (keeper of the keys) iz prve knjige, pa se mi sploh ni zdelo tako "ko enkrat začneš ne morš nehat"...
pol pa še tale gospodar prstanov... heh, ljudstvo zelo očitno potrebuje počitek po napetem romanu "the story of taliban regime"...
LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Kaboom ::

harry potter - blair witch project - najbolj reklamirani stvari na svojem področju, vzdržijo tako dolgo kot so vzdržali telebajski.... če jih kdo zdaj vidi reče "that's so last year".
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

[t502] ::

Lord of the rings (LOTR) film je superca! gledal sem ga pa se prav zatopis v zgodbo. Ze komaj cakam na drugi del (deli so povezani...kot v nanizanki "To be continued...") samo moram cakat 1 leto :/

BigFoot ::

yep, se strinjam s tem da LOTR rula. gledu sem ga ze 3x. 2x slab mesec nazaj cez luzo, pa se vceraj pri nas :D (pa po mojem ga bom su gledat se ene parkrat)
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

LojzePek ::

Komi čakam da bo film na Pop * (da ne bom delal reklame). Mama me ne pusti v kino, ker jo je strah, da bi me film prevč prevzel. Tale "H. Lončar" je res CAR.

para! ::

Tudi jaz sem prebral vse dele Harry Potterja in moram priznati, da mi je zbirka zelo všeč. Tako kot je rekel Tomi, HP je res lahkotno branje, ki s svojo zgodbo pritegne vsakega bralca, ki mu je všeč ta zvrst literarnih del. Tudi film je dober! Seveda nimamo vsi enakega okusa in zato nekaterim zbirka HP pač ni všeč. Popolnoma razumljivo. Nekateri se znajo kulturno zadržati pripomb v stilu "Harry Potter LOOOOOLLLOOOLLOLLL kdo lahko sploh bere te kozlarije", mar ne chucki? Sploh pa sem tudi v ostalih temah opazil omejenost tvojega uma, ki ga tako ponosno kažeš z raznimi primitivnimi odgovori. Morda pa se na tak način sproščaš, ljudje smo različni ja.

Nekdo je omenil Gospodarja prstanov. Sicer sem zaenkrat prebral le Hobita, ker LOTRa še nisem dobil, a sem si ogledal film, ki je spektakularen. Res me je presenetil, tako zgodba kot kvaliteta produkcije filma.

Pa še nekaj o HPju in LOTRu. Tisti, ki ste prebrali vsaj prvi del obeh zgodb in/ali gledali filma ste morda videli več kot le očitno povezavo med HPjem in LOTRom. Potemtakem lahko sklepamo, da je pisateljica HPja, J.K. Rowling, nekako kopirala osnovno idejo od Tolkienovega LOTRa in jo malo spremenila. Zakaj tako mislim? Naj vam podam kratke primerjave md HPjem in LOTRom:

Gospodar prstanov, Bratovščina Prstana: Prstani moči. Dobro in zlo. Zlo predstavlja Sauron, ki je izdelal prstan "The One", s katerim je zavladal svetu in po njem ratrosil svoje zlo. Pred davnimi časi je Sauron premagan v bitki. Od njega ostane le njegov duh. Prstan se kasneje izgubi. Pristaši Saurona iščejo prstan, ker lahko z njem ponovno obudijo Saurona. Prstan imajo dobri, katerih cilj je uničiti prstan.

Harry Potter in kamen modrosti: Dobro in zlo. Zlo predstavlja Voldemort, premagan pred nekaj leti. Od njega ostane le njegov duh, živi brez telesa kot parazit na svojih pristaših. Voldemortovi pristaši želijo gospodarja obuditi in mu povrniti moči. To lahko storijo s Kamnom modrosti. Le-ta je v lasti dobrih. Dobri uničijo kamen modrosti.

Se vam zdi kaj podobno?
Death before dishonor!

Binji ::

Jst sm tudi vse prebral in se mi zdijo dobre knjige, ampak nic kej posebnega (ceprav je ze dobro knjigo tezko najti). Cakam pa seveda ze naslednjo>:D:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

snoopy0 ::

(vidm da že full doug noben ni pisu na to stran)

jst se strinjam s tistimi k pravjo da so knjige dobre... ubistvu men osebno so vrhunske... vsak ma pravico met svoje mnenje in vsi mamo različne okuse ... kar je ubistvu čist logično... men je taka knjiga ušeč kr se v njej oddaljim od resnice, od vseh teh težav in skrbi, sploh pa od realnega sveta... mislm da ma vsak pravico brt tisto kar mu je kul... drugač pa je res velik domišlije in fantaziranja ... ampak pomoje ravno to nrdi knjigo zanimivo ... kr nobedn ne ve kdaj bo kdo poletel čes steno, začaral nekoga, rešil življenje, ugotovil da je podgana u resnici človek ali da je ˝strašni morilec˝ v resnici njegov stric ali kaj podobnega... za konec boš slišal še kaj o leteči teti, o peronu 9 in 3/4 in o maščevalni in zahrbtni vrbi... knjige je v 2 besedah RESNIČNA FANTAZIJA ...

nevermind ::

11 let staro temo si osvezil...verjetno rekord;)

dude, da nisi ti zasvojen s harryem, serious:-X

Good Guy ::

preveč gleda limonade..

snoopy0 ::

matematka ti šepa nevermind... haha ... od januarja 2002 pa do decembra 2010 je slabih 9 let... čist tko za informacijo... drgač pa še zate mam en podatk rovtar ... a si že slišu za un pregovor k se začne prbližn tkole: prvo pomet pred svojim pragom... mislm da poznaš tko da če poznaš bi blo dobr tut da upoštevaš... drgač pa si zgrešu kr so mi limonade španska vas ... pa res je beda če govoriš kakšni so drugi .. prou otročje ...

Starodavni ::

Sicer nisem veren, ampak se moram spotakniti ob to temo.

- > tako je bila obujena 9 let mrtva tema kot Lazarus :)

Snoopy0 pa kot Jezus, ki je obudil to temo.

Sam sem bral Harry Pottra, ampak samo do 6. dela, zadnjega se mi sploh ne da, filmov pa nisem več gledal od 3. dela naprej. Preprosto me ne vleče.

Gospodar prstanov pa je res dobra knjiga, prebral sem kompletno trilogijo kot tudi pogledal filmsko verzijo. Vendar v obratnem razmerju - prvo filmi, potem pa knjige. Obe franšizi imata vsaka po svoje dobre in slabe lastnosti in tudi razliko v jezikovnem besedišču.

Tolkien je delal svoje knjige praktično celo življenje. Rowlingova pa v nekaj letih/deset mogoče/. Jezikovno bogastvo je v LOTR neprimerno večje kot v HP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lord of the Rings

Oddelek: Sedem umetnosti
121457 (1125) vostok_1
»

katero fantazijsko knjigo?

Oddelek: Sedem umetnosti
333833 (3832) Bethrezen
»

Navdušujoča poletna branja...

Oddelek: Sedem umetnosti
273814 (3399) Opkow
»

reply IceManu na Gospodarja Prstanov

Oddelek: Sedem umetnosti
401698 (1213) freejack
»

Gospodar prstanov

Oddelek: Sedem umetnosti
245756 (4525) eomer

Več podobnih tem