» »

Cene starih knjig?

Cene starih knjig?

«
1
2

forplan ::

Pomagam pri prodaji starih knjig in je zelo težko oceniti vrednost teh knjig.

Sedaj imam recimo na vrsti Harry Potter zbirko 1-6. Trda vezava, knjige kot nove...
Gledam cene na internetu so zelo različne, tako da nevem kakšno ceno naj postavim.

Recimo kaj mi predlagate za ta primer? In pa kako drugače vrednotiti staro knjigo, jih imam kot sem rekel celo omaro za zdajat na internet :)
da se strinjam

Kvinta ::

Jaz staro knjigo kupim samo če je lepo ohranjena in pa za pol cene ali manj z poštnino všteto torej ,če stane knjiga nova 30€ ti dam za njo največ 15€ s poštnino vred.

Če so knjige kot nove to nima veze vsaj meni ne sploh ,če se še nove dobijo za kupit ... drugo je če so te tvoje knjige kot nove pa se novih ne da več kupit polj jih lahko začneš prodajat še za več kot so ble nove...kaj pa vem recimo Gospodar prstanov je nekaj takega jih ne dobiš več v Slovenščini in so jih za bolane cene prodajali kljub temu da recimo v Angleščini dobiš trdo vezavo vse dele za približno 100€

Nove Harry Potter kolkor gledam so 15€ za taki dnar boš težko prodal zastojn jih tud ne boš dal tak da najdi neko zlato sredino.
A.C.A.B

nirm ::

harry potter se izjemno drago prodajajo zadnje par let samo v vednost, sploh če so trdna vezava se prodajajo za več kot so bile nove.

111111111111 ::

Za harry potter slovenščina trde platnice lahko kamot dobiš 300-400€.

Knjige pa odvisno, koliko časa si pripravljen čakat. Če so lepo ohranjene se kar hitro poberejo. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Invictus ::

Vrednost starih knjig je nula. Pojdi malo v antikvariate in poglej odkupne cene.

Če ne gre za kako redko izdajo neke znane knjige, za neko povprečno literaturo, cene ne moreš naviti...

Cene novih knjig so do 40 EUR, trda vezava. Deli z 2 ali raje 3, pa dobiš nekako realno ceno...

Seveda za iskane knjige lažje nabiješ ceno. AMpak to je potem tako kot s kovanci in ostalo staro šaro.

Ponudba in povpraševanje delujeta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

immortan ::

lahko greš pogledat še v bukvarno, če želiš primerjat cene

Bwaze6 ::

Nekatere stare knjige so iskane, in forplan je navedel točno tak primer, dobro ohranjeni Harry Potter v trdi vezavi. Seveda pa visoke cene na Bolhi še ne pomenijo, da se bodo po tej ceni knjige tudi prodale - knjige so z razlogom po tej ceni še na voljo. :)

Enostavne rešitve ni. Če boš nesel v antikvarijat, ti tudi za perfektno ohranjene Harry Potterje ali prvo edicijo Gospodarja Prstanov ne bodo ponudili več kot par evrov, in se pri tem pretvarjali, da povpraševanja ni. Če imaš čas poglej, po kakšni ceni so te knjige na voljo, in jih ponudi ceneje, in če še ne bo šlo, ceno spusti. Je pa to seveda precej dela in individualno prodajanje, precej časa gre potem z barantanjem za vsako knjigo posebej.

forplan ::

Hvala za odgovore.

Ja včeraj zvečer sem objavil oglas za to zbirko Harry Potter pa mi je 20 ljudi pisalo in bi kar takoj prišli iskat/da takoj nakažejo da jim pošljem. Pa kar višajo ceno, sedaj recimo 170€

Zgoraj je eden že omenil gospodarja prstanov. Tega imam drugega v vrsti za prodat... Da vidimo kaj bo
da se strinjam

Kvinta ::

Vso srečo pri prodaji pa čeprav se tu pa tam na bolhi znajdejo ti Harry Potterji za 15€ ali manj za trdo vezavo.
A.C.A.B

jocoj ::

Katerega Gospodarja prstanov imaš? Če imaš prvo izdajo od Gnosisa odlično ohranjeno, ne daj pod 300 EUR. Sicer pa naredi ceno po dogovoru in nikoli ne pošiljal knjig po povzetju. Ali oseben prevzem in gotovina na roko, ali nakazilo kupnine+poštnine na račun.

Bwaze6 ::

Eh, da prodaš Gospodarja Prstanov (trda vezava, v eni knjigi, Gnostika, 1996) za 300 EUR, se morajo tudi planeti uskladit - za enega vem, da je šel približno za ta denar, ker ga je želel nek zbiratelj iz tujine takoj. Načeloma pa nihče ni pripravljen plačati toliko, nekaj na leto se jih pojavi, nekaj tudi od prodajalcev, ki ne poznajo prave iskanosti knjige - in tisti, ki so jih iskali, so jih po večini tudi počasi že našli.

111111111111 ::

forplan je izjavil:

Hvala za odgovore.

Ja včeraj zvečer sem objavil oglas za to zbirko Harry Potter pa mi je 20 ljudi pisalo in bi kar takoj prišli iskat/da takoj nakažejo da jim pošljem. Pa kar višajo ceno, sedaj recimo 170€

Zgoraj je eden že omenil gospodarja prstanov. Tega imam drugega v vrsti za prodat... Da vidimo kaj bo

REcimo za zelo lepo ohranjeno izdajo 1995 sem dobil ponudbo 400€ (trda vezava v eni knjigi).

HArrya potterja (trda vezava) cela zbirka lahko po moje prodaš za 250€ ker jo ljudje iščejo.

Kvinta je izjavil:

Vso srečo pri prodaji pa čeprav se tu pa tam na bolhi znajdejo ti Harry Potterji za 15€ ali manj za trdo vezavo.

Odvisno kako je kvalitetno ohranjena knjiga. Dobro ohranjeno težko dobiš za 15€.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

jocoj ::

Bwaze6 je izjavil:

Eh, da prodaš Gospodarja Prstanov (trda vezava, v eni knjigi, Gnostika, 1996) za 300 EUR, se morajo tudi planeti uskladit - za enega vem, da je šel približno za ta denar, ker ga je želel nek zbiratelj iz tujine takoj. Načeloma pa nihče ni pripravljen plačati toliko, nekaj na leto se jih pojavi, nekaj tudi od prodajalcev, ki ne poznajo prave iskanosti knjige - in tisti, ki so jih iskali, so jih po večini tudi počasi že našli.

Brezhibno ohranjenega prodaš takoj za najmanj 400 EUR. Sin je imel tri nove-nebrane, ki sem jih kupil kakšnih 10 let nazaj za 15 EUR po komadu. Dva je prodal, enega še ima. Prav tako ima vse ostale Tolkienove knjige, vse slovenske izdaje nove.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

111111111111 ::

jocoj je izjavil:


Brezhibno ohranjenega prodaš takoj za najmanj 400 EUR. Sin je imel tri nove-nebrane, ki sem jih kupil kakšnih 10 let nazaj za 15 EUR po komadu. Dva je prodal, enega še ima. Prav tako ima vse ostale Tolkienove knjige, vse slovenske izdaje nove.

Ista iskušnja tukaj. Prišel kupec po eno drugo knjigo, sva se malo zadebatirala, sem mu pokazal zbirko, je bil takoj pripravljen kupit Gospodarja za 400€. Pa mu ne bi prodal tut za 500€. Bodo moarali to otroci prodati. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Bwaze6 ::

OK, morda res še obstajajo taki neučakani kupci, a dobro ohranjeni Gnosis Gospodar Prstanov v eni knjigi se ba Bolhi pojavi nekajkrat letno za del te cene. Bi se moral založiti z njimi kot naložbo? ;)

Pa je v resnici dokaj grozen prevod, pesmi so vse brez ritma in rime, po napakah se vidi, da sploh niso prevajali iz izvirnika, ampak kar iz "srbohrvaške" izdaje, prevajalcev je bil cel kup (več kot zapisani trije), ilustracija za naslovnico je ukradena - John Howe ni zanjo dobil niti centa, prva izdaja nima izpolnjenih niti osnovnih CIP podatkov (kataložni zapis o publikaciji), natisnili so kar vprašaje. Tako da se sprašujem, če ni bil prevod v bistvu kar piratski, in Mladinska Knjiga leta 2002 ni toliko prevzela pravice kot jih sploh prva pridobila. :D

lopov ::

Bwaze6 je izjavil:

OK, morda res še obstajajo taki neučakani kupci, a dobro ohranjeni Gnosis Gospodar Prstanov v eni knjigi se ba Bolhi pojavi nekajkrat letno za del te cene. Bi se moral založiti z njimi kot naložbo? ;)

Pa je v resnici dokaj grozen prevod, pesmi so vse brez ritma in rime, po napakah se vidi, da sploh niso prevajali iz izvirnika, ampak kar iz "srbohrvaške" izdaje, prevajalcev je bil cel kup (več kot zapisani trije), ilustracija za naslovnico je ukradena - John Howe ni zanjo dobil niti centa, prva izdaja nima izpolnjenih niti osnovnih CIP podatkov (kataložni zapis o publikaciji), natisnili so kar vprašaje. Tako da se sprašujem, če ni bil prevod v bistvu kar piratski, in Mladinska Knjiga leta 2002 ni toliko prevzela pravice kot jih sploh prva pridobila. :D


Kar naredi to izdajo zanimivo in privlačno, za nekatere tudi kot "naložbo". Sam imam srečo, da si knjigo lastim, je pa precej zmahana in na "trgu" ne bi dosegla kakšne vrednosti, je šla skozi preveč rok.

Glede prevoda imam svoje mnenje -- pesmi ne morem komentirati, ker nisem prebral nobene 8-) Samo besedilo mi je pa bistveno bolj tekoče in berljivo kot kasnejša izdaja v treh knjigah. Pred leti, ko je v LJ obstaja Delavska knjižnica in večina še ni slišala za LOTR sem v čitalnici prebral angleško in srbsko verzijo, tako da neko osnovo za primerjavo imam, za spomin pa tudi sprednjo stran zunanjega papirnatega ovitka z naslovom "Tri kule" -- srbske knjige imele že takrat kar visoko kilometrino.

IMHO bi vsakemu bralcu LOTR priporočil, da poskusi prebrati tudi Gnosisovo različico in si sam ustvari mnenje.

111111111111 ::

Bwaze6 je izjavil:

OK, morda res še obstajajo taki neučakani kupci, a dobro ohranjeni Gnosis Gospodar Prstanov v eni knjigi se ba Bolhi pojavi nekajkrat letno za del te cene. Bi se moral založiti z njimi kot naložbo? ;)

Pa je v resnici dokaj grozen prevod, pesmi so vse brez ritma in rime, po napakah se vidi, da sploh niso prevajali iz izvirnika, ampak kar iz "srbohrvaške" izdaje, prevajalcev je bil cel kup (več kot zapisani trije), ilustracija za naslovnico je ukradena - John Howe ni zanjo dobil niti centa, prva izdaja nima izpolnjenih niti osnovnih CIP podatkov (kataložni zapis o publikaciji), natisnili so kar vprašaje. Tako da se sprašujem, če ni bil prevod v bistvu kar piratski, in Mladinska Knjiga leta 2002 ni toliko prevzela pravice kot jih sploh prva pridobila. :D

Jaz imam 2. Eno zmahano in prebrano že nekajkrat, drugo pa na pedistalu v privat knjižnjici. :D

Pravi gospodarji so itak tisti, ki so prebrali prvo izdajo. :D Nisem se pa nikoli tako poglobil v samo izdajo. Zanimivo razmišljanje. Imaš kakšen bolj konkreten argument, da John Howe ni dobil niti centa.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

bambam20 ::

lopov je izjavil:



Glede prevoda imam svoje mnenje -- pesmi ne morem komentirati, ker nisem prebral nobene 8-) Samo besedilo mi je pa bistveno bolj tekoče in berljivo kot kasnejša izdaja v treh knjigah.


Gradišnikov slog je popolnoma ubil kasnejše tri dele Gospodarja prstanov. Gradišniku je uspelo v tistem obdobju, da je spisal tudi en prevod Harry POtterja. To je bila izjemno mučna izkušnja, saj je njegov slog pisanja zelo trd in težko berljiv.

bambam20 ::

Zdajle berem, da je Kenda kasneje naredil dodaten rpevod šeste knjige in popravil škodo, ki jo je zasejal Gradišnik.

Bwaze6 ::

111111111111 je izjavil:

Imaš kakšen bolj konkreten argument, da John Howe ni dobil niti centa.


Samo njegovo besedo. :) Kontaktiral je Slovensko Tolkienovo društvo, in smo mu priskrbeli Gnosisovo izdajo - zelo všeč mu je bil "Art nouveau" napis na naslovnici.

Gradišnik pa je poskušal v vse svoje "fantazijske" prevode vriniti veliko sebe. Za Bledi ogenj Vladimirja Nabokova je dobil Sovretovo nagrado, najvišje priznanje na področju prevajalstva v Sloveniji. Ob prevajanju Tolkiena, Rowlingove pa se mu očitno zdi nujno poudariti, da gre za infantilno literaturo, ob kateri neka pretirana resnost ni potrebna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

Gagatronix ::

bambam20 je izjavil:

lopov je izjavil:



Glede prevoda imam svoje mnenje -- pesmi ne morem komentirati, ker nisem prebral nobene 8-) Samo besedilo mi je pa bistveno bolj tekoče in berljivo kot kasnejša izdaja v treh knjigah.


Gradišnikov slog je popolnoma ubil kasnejše tri dele Gospodarja prstanov. Gradišniku je uspelo v tistem obdobju, da je spisal tudi en prevod Harry POtterja. To je bila izjemno mučna izkušnja, saj je njegov slog pisanja zelo trd in težko berljiv.


Grado je sam priznal da on ne bere knjig, ki jih prevaja. Kar se vidi.

ian wolf ::

Pozdrav vsem.

Koliko je vredna zbirka "Pet prijateljev"? Gre za 21 knjig v zbirki, posamične knjige se na bolhi prodajajo po 25-30€ /kos. Kakšno ceno bi nastavil?

Hvala.
Errare humanum est...

Invictus ::

bambam20 je izjavil:


Gradišnikov slog je popolnoma ubil kasnejše tri dele Gospodarja prstanov. Gradišniku je uspelo v tistem obdobju, da je spisal tudi en prevod Harry POtterja. To je bila izjemno mučna izkušnja, saj je njegov slog pisanja zelo trd in težko berljiv.

Gradišnik je po mojem eden najslabših prevajalcev teh Zf, fantazijskih knjig... Zato sem raje začel brati v originalu...

Vidim pa, da se je njegov stil preselil tudi k drugim prevajalcem, z izjemo Pižame. Njegov prevod Igre prestolov je super.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gagatronix ::

Eden od problemov je v tem, da vecina folka bi stvari najraje imela narejene prejsnji teden in cim ceneje. Takega pa se dobri prevajalci naceloma ne dotikajo.

@ian wolf: Tiste knjige rajsi shrani za svoje otroke ce jih imas.

ian wolf ::

Gagatronix je izjavil:



@ian wolf: Tiste knjige rajsi shrani za svoje otroke ce jih imas.


Hvala za dobronameren nasvet. Otrok žal nimam, verjamem pa, da bodo nekomu z otroki prišle prav.
Errare humanum est...

111111111111 ::

Invictus je izjavil:


Gradišnik je po mojem eden najslabših prevajalcev teh Zf, fantazijskih knjig... Zato sem raje začel brati v originalu...

Tudi meni je Grdišnik popolnoma neprimeren za prevajanje ZF-ja. Nima zgodba tiste neke tekoče domačnosti, kot v orginalu, ker je sicer težko ujeti, ampak nekateri znajo.

Dobre prevode ima po mojem mnenju Sergej Hvala: Ime vetra, Modrijanov strah, Prvi zakon.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

fuck_it_ ::

ian wolf je izjavil:

Gagatronix je izjavil:



@ian wolf: Tiste knjige rajsi shrani za svoje otroke ce jih imas.


Hvala za dobronameren nasvet. Otrok žal nimam, verjamem pa, da bodo nekomu z otroki prišle prav.


Če ti te knjige ne pomenijo nič in rabiš denar pač prodaj.
Jaz jih ne bi.


Je pa res da jih lahko prodaš za velike stotake in kupiš mehko vezane za 10 EUR na kknjigo in boš najbrž glih tako zadovoljen.
Fuck you, you fucking fuck.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

111111111111 ::

ian wolf je izjavil:

Pozdrav vsem.

Koliko je vredna zbirka "Pet prijateljev"? Gre za 21 knjig v zbirki, posamične knjige se na bolhi prodajajo po 25-30€ /kos. Kakšno ceno bi nastavil?

Hvala.

Popolnoma odvisno od ohranjenosti. Če imaš take kot jaz, ne dobiš več kot 5€ na knjigo, cca. 150€ za zbirko. Bolj je ohranjena več lahko zahtevaš. Osebno mislim, da so cene na bolhi prenapihnjene, ampak že dolgo nisem brskal za knjigami. Sam sem kupil v bukvarni na kilograme. Začni z neko cifro 700€ potem boš pa takoj videl koliko ljudi sploh išče te knjige, potem je pa itak stvar pogajanja. Tudi če po bolhi pogledaš, se da precej dobro zdialt za cene. Saj pravim, če pa je zadeva ohranjena in praktično neprebrana, potem bo 700€ kar realna cena.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Groot ::

111111111111 je izjavil:

ian wolf je izjavil:

Pozdrav vsem.

Koliko je vredna zbirka "Pet prijateljev"? Gre za 21 knjig v zbirki, posamične knjige se na bolhi prodajajo po 25-30€ /kos. Kakšno ceno bi nastavil?

Hvala.

Popolnoma odvisno od ohranjenosti. Če imaš take kot jaz, ne dobiš več kot 5€ na knjigo, cca. 150€ za zbirko. Bolj je ohranjena več lahko zahtevaš. Osebno mislim, da so cene na bolhi prenapihnjene, ampak že dolgo nisem brskal za knjigami. Sam sem kupil v bukvarni na kilograme. Začni z neko cifro 700€ potem boš pa takoj videl koliko ljudi sploh išče te knjige, potem je pa itak stvar pogajanja. Tudi če po bolhi pogledaš, se da precej dobro zdialt za cene. Saj pravim, če pa je zadeva ohranjena in praktično neprebrana, potem bo 700€ kar realna cena.


Zbirka 5 prijateljev je še ena izmed vročih zbirk v zadnjem času (poleg Tolkeina in gospodarja). Če so knjige dobro ohranjene, za posamezne z lahkoto dobiš tudi preko 20 EUR. Celotno zbirko je praviloma težje prodati, sploh ob toliko knjigah. Ampak če imaš čas, lepo občasno objavljaj in boš zagotovo našel koga, ki bo dal tudi 500+ eur.

P.s. za prodaje rabljenih knjig sta zadnji čas popularni predvsem dve skupini na FB (trenutno ne morem dati linka, išči skupine rabljene knjige, obe imata par 10k članov). Tam boš po mojih izkušnjah precej lažje in za več denarja prodal.

Gagatronix ::

Pa se ne bo nategunov kot so na bolhi.

ian wolf ::

Hvala vsem za nasvete. Knjige so zelo dobro ohranjene. Prebrane pred cca 30 leti in potem hranjene na knjižni polici. Mogoče bom dal na bolho "po dogovoru", pa da vidim ponudbe. Lep pozdrav.
Errare humanum est...

Bwaze6 ::

Pri postavitvi cene "po dogovoru" te kontaktirajo vsi, ki upajo, da ne veš da gre za iskano knjigo, in se boš ukvarjal s kupom neresnih ponudb.

e-marko ::

Pred kakšnim letom sem za celotno zbirko Karl May-a (45 knjig) dal 240 EUR. Preveč, premalo?
Meni se je zdel dober deal, ker sem jih iskal več let. Bral sem jih v osnovni šoli in tiste dogodivščine so se mi za vedno vtisnile v spomin. Tako lepo na easy jih ponovno prebiram. Včasih eno na dan, drugič eno cel mesec... ;)

Lp
...somebody, somewhere...

Groot ::

e-marko je izjavil:

Pred kakšnim letom sem za celotno zbirko Karl May-a (45 knjig) dal 240 EUR. Preveč, premalo?
Meni se je zdel dober deal, ker sem jih iskal več let. Bral sem jih v osnovni šoli in tiste dogodivščine so se mi za vedno vtisnile v spomin. Tako lepo na easy jih ponovno prebiram. Včasih eno na dan, drugič eno cel mesec... ;)

Lp


Pomoje dober deal ja, bi jih najbrž lahko sedaj za vsaj malo več prodal. Je pa pr knjigah pač vedno precej variranja, odvisno če ravno zadaneš pravo osebo. Prav tako se šele v zadnjem obdobju začenja spet bolj cenit neke posebne izdaje in je posledično tudi trg bolj oživel. V tujini je tega še veliko veliko več.

matobeli ::

Praktično vsaka zadeva postane zbirateljska čez nekaj časa.

Stare piksne od motornega olja so lahko vredne celo premoženje.

Škoda ker so pet prijateljev zbirateljski, sem vedno želel imeti komplet, sem jih kot mulc večkrat zaporedoma prebral. Počas jih bom moral pa mulcu začet predstavljat.

Sem pa videl da se v angleščini dobi paperback komplet za smešne cene.

Pa nekaj za zabavo:
Moja petošolka zelo rada bere. Zadnjič prinese iz knjižnice nekaj knjig iz zbirke Pet prijateljev. Kot vedno, jo vprašam, kakšne so te knjige, mi pojasni, da gre za štiri otroke in psa, ki doživljajo razne dogodivščine. Se mi zdi sprejemljivo, zato ne grem preverjat. Čez nekaj dni pa mi ob zajtrku reče, da bi rada jedla ocvrto šunko in jajca. Me šokira. Od rojstva namreč je zdravo hrano in niti ne pozna teh take prehrane. V šolo nosi doma pripravljeno malico, kosilo poje doma. Potem spet čez nekaj časa želi jesti puding z malinovcem (?), potem si zaželi belega kruha z maslom in gnjat (!), pa sadno torto, pa čokoladne piškote, pa ves možen odpad, ki ga pri nas nikoli nismo jedli. Potem ugotovim, da si je v bližnji trgovini že nekajkrat kupila belo žemljo, šunko in sir. Potem končno iz nje izvlečem, da se tako prehranjujejo otroci v knjigi Pet prijateljev. Grem brati. Sem šokirana. Ti otroci se NON STOP NAŽIRAJO NEZDRAVE HRANE: be kruh, ocvrta (!) šunka, ocvrta jajca, piškoti, čokolada, torte,...pa nobene zelenjave! Vsaj polovico knjige je opisov hrane! Si predstavljate, kako to vpliva na vedno lačnega najstnika? Seveda si ves čas branja te knjige želi tudi sam jesti tako hrano!
Druga stvar, ki me je šokirala je deklica Georgina, ki se pretvarja, da je fant. Je ob vse večjem številu homoseksualcev in njihovem agresivnem zagovarjanju, da je to nekaj tako dobrega in pravzaprav boljšega kot biti heteroseksualen, sploh še treba kaj dodati k temu, kako lik Georgine vpliva na odraščajoče otroke?
Svoje pomisleke glede teh knjig sem poslala ravnatelju šole, učiteljici za slovenščino in vodstvu knjižnice. Predlagala sem umik teh knjih s knjižnih polic in naj učiteljice teh knjig učencem ne predlagajo kot "fajn zgodbe", vendar odgovora nisem dobila od nikogar! Razmišljam, da bi urgirala na Zavodu za šolstvo in Ministrstvu za šolstvo, če pa ne bo učinka mi pa ne preostane drugega kot da obvestim medije, kakšno škodljivo literaturo ponujajo našim otrokom.
In najhuje je, da v dobri veri, da so te knjige nedolžne, starši sploh ne preverjamo vsebine. Verjamem, da tudi marsikatera od vas te knjige sploh ni prebrala, zato predlagam, da jo vzamete v roke in se prepričate, kako škodljivo branje je to za vašega otroka!


Tudi meni se je zdela gnjat, sveže, ledeno mrzlo mleko in podobne zadeve jako povabljive :)

ian wolf ::

Matobeli... Saj ne vem, če je šala ali je res? Baba piše bedarije. Mi smo zrasli ob teh knjigah.

Aja, če je kdo na forumu interesent, naj mi pošlje ZS, knjige so kot nove.

Lep pozdrav.
Errare humanum est...

Machete ::

Groot je izjavil:


Zbirka 5 prijateljev je še ena izmed vročih zbirk v zadnjem času (poleg Tolkeina in gospodarja). Če so knjige dobro ohranjene, za posamezne z lahkoto dobiš tudi preko 20 EUR. Celotno zbirko je praviloma težje prodati, sploh ob toliko knjigah. Ampak če imaš čas, lepo občasno objavljaj in boš zagotovo našel koga, ki bo dal tudi 500+ eur.


Razlog je v tem, da so takrat mladi bralci sedaj osorni tečneži z denarjem in iščejo link s svojo mladostjo in spomini. Nič narobe, naravna zadeva. Tudi zato je Buch v tisk spravil že ne vem kateri ponatis Zvitorepca in ima v delu barvanje. No tudi korona in teženje mulcem z našimi stripi in risankami je naredilo svoje.
Čez 10 let bo Call of duty 4 škatla verjetno zbirateljska hotnica.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

nirm ::

bolj kot so knjige "sterilne", bolj so dolgočasne, tako ponavadi je.

tudi sam sem zrasel ob pet prijateljev, če sem se kaj nalezel od teh knjig je malo hipijevstva in avanturizma (spanje v šotorih, raziskovanje krajev, spoznavanje ljudi...), pomena sodelovanja in prijateljstva, druženja, henganja po domače. o kakšni homoseksualnosti nisem nikoli pomislil, ubistvu sem že čisto pozabil na tisto punco, ki se je delala za fanta. od hrane sem si pa zapomnil ingverjevo pivo in še do danes ga nisem uspel probati :D


po drugi strani je harry potter (tudi ob tem sem zrasel :D) zelo ideološko-politična knjiga z veliko agende. že ko pridejo v šolo jih razvstrijo v domove, ki so v bistvu neke vrste politični tabori. na desničarje, ki so totalitarni in rasistični in levičarje ki so demokratični in prijazni. V bistvu je kar fucked up haha. umes sta pa še dva domova ki sta nekakšna sredina obeh opcij.
ravno zadnjič sem razmišljal o metaforah trenutne slovenske politike. na eni strani imamo ultra desničarskega princa teme (dark lord), ki vseskozi vstaja od mrtvih in ima celo sekto privržencev ter si želi prevzeti vse veje oblasti. čim pride na oblast takoj vse zamenja s svojimi in v vsem vidi zaroto. veliko je povezav z zlobo in non stop cinizmom. Na drugi strani imamo precej močno kaviar levičarsko elito (ki je tudi precej bogata), z glavnim udbovcem na čelu šole in odrešiteljem v primeru harryja potterja. weaslyiji pa itak izpadejo kot kvazi-uporniška partijska delavska družina. njegova starša bi pri nas predstavljala dežurne kolesarje :D

potem pa imamo še bankirje, ki pa so metafora za..., ok bom nehal 8-)

111111111111 ::

nirm je izjavil:


tudi sam sem zrasel ob pet prijateljev, če sem se kaj nalezel od teh knjig je malo hipijevstva in avanturizma (spanje v šotorih, raziskovanje krajev, spoznavanje ljudi...), pomena sodelovanja in prijateljstva, druženja, henganja po domače. o kakšni homoseksualnosti nisem nikoli pomislil, ubistvu sem že čisto pozabil na tisto punco, ki se je delala za fanta. od hrane sem si pa zapomnil ingverjevo pivo in še do danes ga nisem uspel probati :D

Ingverjevo pivo imaš v hoferju. :D Sem ga kupil prav zaradi 5 prijateljev. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

matobeli ::

nirm je izjavil:

od hrane sem si pa zapomnil ingverjevo pivo in še do danes ga nisem uspel probati :D


Saj res, nekaj časa sem celo mislil da gre za pravo pivo, pa je bilo itak toliko neverjetnih zadev da se nisem prevreč poglabljal zakaj v drugih državah najstniki pijejo toliko piva.

P.S: Ne ga probat. Enih herojev pač ne smeš srečat.

Avtorica je spisala še eno serijo mladinskih knjih: Skrivnosti
Zelo podobna zadeva kot 5 prijateljev, ampak se mi zdi da je bila manj popularna.

Je pa tudi avtorica Nodija (Prihaja Nodi) :))

Okapi ::

e-marko je izjavil:

Pred kakšnim letom sem za celotno zbirko Karl May-a (45 knjig) dal 240 EUR. Preveč, premalo?
Meni se je zdel dober deal, ker sem jih iskal več let.

Če jih hočeš imeti in jih ne dobiš ceneje, so "dober deal".
Če jih boš hotel prodati, boš pa ob prodaji videli, kako dober je.

5 evrov za knjigo precej standardna cena za lepo ohranjeno knjigo. Za manj se ljudem skoraj ne splača prodajati, za več mora biti pa dovolj povpraševanja za posamezni naslov.

Marsikaj se dobi tudi brezplačno. Takole je nekdo pred časom odložil tri vozičke praktično nerabljenih knjig, pa smo si malo postregli. Potem pa lahko kakšno tako knjigo, ki jo dobiš brezplačno, v kakšni "bukvarni" zamenjaš za tisto, ki bi jo rad imel.

111111111111 ::

e-marko je izjavil:

Pred kakšnim letom sem za celotno zbirko Karl May-a (45 knjig) dal 240 EUR. Preveč, premalo?
Meni se je zdel dober deal, ker sem jih iskal več let. Bral sem jih v osnovni šoli in tiste dogodivščine so se mi za vedno vtisnile v spomin. Tako lepo na easy jih ponovno prebiram. Včasih eno na dan, drugič eno cel mesec... ;)

Lp

Dober deal. Jaz sem jih kupil za 300 pa sem mislil, da sem car. :D

Vprašanje za vas buklarje: Ali obstaja eknjiga gospodar prstanov, slovenska?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Gagatronix ::

ian wolf je izjavil:

Matobeli... Saj ne vem, če je šala ali je res? Baba piše bedarije. Mi smo zrasli ob teh knjigah.

Aja, če je kdo na forumu interesent, naj mi pošlje ZS, knjige so kot nove.

Lep pozdrav.


Ta zapis, ki ga je Matobeli objavil, prvotno izvira iz gnojne jame med.over.net tako da se ga jemlje z veliko zlico soli.

matobeli ::

Sori, sem mislil da je očitno da gre za med.over in da je to pač zapis ene izmed internetnih mamic.

Ampak zdaj vsaj veste iz kje vam tako zelo diši gnjat.

Gagatronix ::

Meni osebno ne, ker prasetine ne jem. :))

111111111111 je izjavil:

nirm je izjavil:


tudi sam sem zrasel ob pet prijateljev, če sem se kaj nalezel od teh knjig je malo hipijevstva in avanturizma (spanje v šotorih, raziskovanje krajev, spoznavanje ljudi...), pomena sodelovanja in prijateljstva, druženja, henganja po domače. o kakšni homoseksualnosti nisem nikoli pomislil, ubistvu sem že čisto pozabil na tisto punco, ki se je delala za fanta. od hrane sem si pa zapomnil ingverjevo pivo in še do danes ga nisem uspel probati :D

Ingverjevo pivo imaš v hoferju. :D Sem ga kupil prav zaradi 5 prijateljev. :D


Ginger ale je brezalkoholna gazirana pijaca, odlicna je ce imas razdrazen zelodec.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Gagatronix je izjavil:


Ginger ale je brezalkoholna gazirana pijaca, odlicna je ce imas razdrazen zelodec.

Drži. :) Naš slovenski prevod je bil malo bolj akoholiziran. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

brett ::

Tako kot nekateri pravilno ugotavljate: določeni avtorji, naslovi so v zadnjem letu postali izredno iskano blago na knjižnem trgu. Predvsem Tolkien izstopa, pa tudi Blytonova mu hitro sledi glede na vrednost posamezne knjižice 5 prijateljev, pa Miki Muster knjige od Delavske enotnosti.

Jaz sem recimo pred 1 mesecem prodal entuziastu Gnosisov prevod LOTR v treh knjigah (kot nov seveda) za 580EUR. Sebi pa kupil, kot nov, prevod od MK (Gradišnik) za 200. Je bila vseeno preveč mamljiva ponudba. Hurinova otroka lahko prodate za realno 70-80EUR, Hobit trda vezava za 50-70EUR, Silmarilion pa je največ vreden in tudi iskan pa tudi do 150EUR+. Imel sem osebo, ki mi je zanj ponujala 200EUR, a ga ne dam, ker so redki in bi ga izredno težko zopet našel.

5 prijateljev komplet odlično ohranjena zbirka vseh 21 knjig bi se dalo realno dobiti za cca. 450EUR+.Bodo pa v letošnjem letu začeli s ponatisom!

Mustrova dela so predvsem iskana tista od Delavske enotnosti kot posamezni zvezki (komplet tudi preko 400EUR) in pa knjige iste izdaje. 1-4 niti ni težko dobiti (6-9 zgodb na knjigo), 5-8 pa zelo težko in čeprav je v vsaki 2-3 zgodbe so cene posamezne 70EUR+. Čudi pa me to, da se te ta-stare išče tako zagreto, ker lahko dobite povsem novo zbirko vseh njegovih del treh junakov v izdaji od Bucha (11 knjig), po 25EUR za knjigo. Pa je notri še Mikijeva biografija, dodatne zgodbe od treh junakov, ilustracije, itd. Predvidevam da gre za nostalgijo!

Potter od Rowlingove, Pesem ledu in ognja (knjige od Martina, bolj znano pod Igra prestolov) ter C.S. Lewis (Narnija) jim potem sledijo s cenami od 30-50EUR po kosu. Imaš bolane primerke prodajalcev, ki zanje želijo tudi do 100EUR.
Harry Potter bo tudi ponatis!

Sam ravno iščem še tri knjige trde vezave od Martina (mehke imam), a mi je glupo dajati take zneske...raje počasi pa bo.

Je pa pod črto tako, da kjer so zbirke in imaš komplet, je le-ta več vreden kot posamezna knjiga kot taka. To se npr. vidi tudi pri zbirkah Časovni stroj, Kako so živeli, Karl May, Pisani živalski svet, vsi že zgoraj našeti, itd. Vse to pišem iz lastnih izkušenj, ker posedujem te knjige, razen Potterja. So knjige moje mladosti. Nekaj sem jih dobil za darila kot otrok, ostalo pa dopolnjeval vse do dandanes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

ian wolf ::

Brett, hvala za konkretno mnenje.

Sem dal zbirko na Bolho, pa da vidim ponudbe...
Errare humanum est...

Cveto ::

Karl Maya sem tudi jaz iskal, pa tega ni oziroma je trenutno zame predrago. Pa se mi niti ne gre za neke zbiralske zadeve, rad bi samo še enkrat prebral, a kakor vem, razen par najbolj razlajnanih (Vinetou itd..) novejše izdaje ni bilo (nabolj se mi gre za te azijske in arabske zgodbe). Že enih 15 let sicer berem vse od angleščini, odkar so elektronske verzije pa to, samo Karly Maya tam ni (mislim da niti ne obstaja angleški prevod, vsaj ne za večino zadev).

Ales ::

Če je samo za branje, je tudi knjižnica čisto ok...

V elektronski obliki se da "neuradno" dobiti tudi nekaj starih srbohrvaških prevodov, a nazadnje ko sem gledal je bilo to kakih 8 ali 9 knjig.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj trenutno berete? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1213317831 (493) Yossarian
»

George R. R. Martin - knjige (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
24664995 (2105) Kurzweil
»

filmi posneti po knjigah

Oddelek: Šola
153858 (3623) TGolcar
»

katero fantazijsko knjigo?

Oddelek: Sedem umetnosti
333834 (3833) Bethrezen

Več podobnih tem