» »

HP-jeva črnila stanejo več kot kri

HP-jeva črnila stanejo več kot kri

Gizmodo - Gizmodov član Shaun je sestavil precej groteskno tabelico cen različnih tekočin. Zadeva ne bi bila nič posebnega, če ne bi bilo iz tabele razvidno, da so črnila za tiskalnike ameriškega globalnega proizvajalca dražja od človeške krvi, kot tudi nafte, vodke, Red Bulla... Če ste zaskrbljeni nad stanjem krutega kapitalističnega sveta, kliknite sem.

Upajmo, da HP ne kupi Shella...

30 komentarjev

Phoebus ::

The numbers are only more staggering as you realize that the blood of weekend Gizmodo writers, running at a constant 1:1 blood to alcohol ratio, is worth even less.
Hahahaha

simnov ::

ja to je sramota natisneš pet slik pa ni več barve

keber ::

1. Primerjava je neumna (kot da bi primerjal prevoz kile sladkorja z raketo ali fičotom)
2. Od kje jim tole:
>>> Meanwhile, blood apparently costs $200 for 500ml from the Red Cross, pricing out to $0.40/ml.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keber ()

upirna ::

V Evropi imamo predpise celo za velikost banan... Zakaj pa morda ne bi imeli tudi koliko strani se mora natisniti?:\
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

MrStein ::

To sem že pred časom bral v članku (mogoče celo v slovenski rač. reviji), da je barva za tiskalnik najdražja tekočina na Zemlji.

A lahko kdo to zavrže ?
(veljajo le tekočine na prostem trgu seveda)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OrkAA ::

Najdražja tekočina na svetu je urin ali semenska tekočina kakšne slavne osebe :))

Jan987 ::

tega ni v prosti prodaji:D

Sicer pa so hp-jeve kartuše res obupno drage.

OZZY ::

Škoda ker ni še upošteval lexmark kartuš....
Go with the flow.

keber ::

>>> tega ni v prosti prodaji:D

Kaj kri je?:\

Sicer pa zakaj so se na HP-je spravili? Po mojih izkušnjah je Epson še precej dražji.

jype ::

Pri HPju plačaš tudi razgradnjo in ponovno uporabo (recikliranje) komponent, kolikor vem. Če res počnejo to, pa je težko rečt. Vsekakor je mamljivo spravit tisti ekstra denar v žep in pomest smeti pod preprogo, ampak po drugi strani verjamem, da je naloga države, da prepreči zlorabo okolja.

Jaz si kar privoščim originalne tonerje, inkjeta pa tako in tako nimam.

OldSkul ::

Zato pa jst uporabljam laserca, doma mamo dva... zelo majhna poraba. Za kaj barvnega pa dam fotru v službo za sprintat, kjer so tiste kartuše za njih kot papir zame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

e-marko ::

HP kartuše so tudi zato precej drage, ker pač z vsako menjavo menjaš tudi glavo. Medtem, ko pri Canonu npr. menjaš samo rezervoarček z barvo. Je pa zato glava tako draga, da raje menjaš cel printer kot pa samo glavo. Res pa je, da za ostale proizvajalce pa ne vem kakšne so cene in pa kaj se menjuje pri vsaki menjavi kartuš...
LP
...somebody, somewhere...

simnov ::

ja res ej lexmark bi primerjal ko so še dražje canon ima pomoje najcennejše a vseeno drage

Poldy ::

e-marko, pri mojem epson printerju menjam samo rezervoarček, pa so originalne kartuše še vseeno zelo drage. Če mene vprašate so tile inkjet printerji totalna neumnost.

simnov ::

prišli naj bi neki tiskalniki z nekakšnim gelom ki naj bi bil cenovno ugoden

nodes ::

svinjarija je v tem, da določeni brizgalniki že po enodnevnem ne tisku pred novim printom, recimo samo enega lista, bogato očistijo svoje nozzle..nimajo niti opcije off...

opeter ::

keber, kri najdeš vsepovsod... :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

darkolord ::

MrStein: Dišave, iz katerih delajo parfume, so veliko dražje... Iz vrtnic je recimo kakih 10$ na mililiter...

OldSkul ::

A ni večina cene parfuna, steklenička?

minmax ::

večina cene parfuma je reklama zanj.
in ker je reklamiran je in.
in ti plačaš to da je in, torej reklamo.

darkolord ::

Parfumi sami niso dragi... samo tisti dišavni ekstrakt pa je... Uporabijo ga pa recimo manj kot mililiter za celo flaško parfuma - za liter morajo "stisnit" kako tono vrtnic

Stepni Volk ::

Tudi dobra steklenica vina, seveda pravega imena in letnika bo dražja od HP-jeve kartuše. A to ni neka "masovna tekočina".
neobjavljeno.blogspot.com

BigWhale ::

V puscavi bo se voda drazja od crnila... ;>

sulaco ::

Nima vsa kri enakih cen!!
V afriki obstajata dve prostitutki, ki nikoli nista zboleli za Aids-om......medicinski čudež........in njuno kri odkupujejo največje farmacevtske korporacije, ki se nadejajo da bodo prve odkrile zdravilo/cepivo proti Aids-u.
Tole ni pobrano iz kakšnega rumenega časopisa ampak iz resnega članka iz sobotne priloge. Ostalo mi je še v spominu da plačujejo 10.000 dolarjev za XX ml krvi.

LP

Stepni Volk ::

Če torej prejmete ljubezensko pismo spisano s krvjo, to ni več strašno romantično početje (ala Angelina Jolie), temveč čista gorenjsko-škotska naveza škrtosti.
neobjavljeno.blogspot.com

Wirko ::

Še malo o trdnem agregatnem stanju: gram zlata pri nas stane kakšnih 4000 SIT z davkom - kaj pa gram boljšega procesorja? Ali pa celo gram surovine zanj - čistega monokristalnega silicija?

snow ::

Kakšna biotehnološka zdravila so kar okoli miljona dolarjev na g. :\
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

gzibret ::

Kaj pa gram fulerena? Ali pa nanocevk?
Vse je za neki dobr!

vice boy ::

In to mi poveste zdle k sm ravnokar nabavu HP-ja
>:D >:D
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

Shaky ::

Statistika je lepa veda. Predstavi ti točno tisto, kar želiš videti oz. dokazati. In noben ti ne more dokazat, da nimaš prav. Kakorkoli že :D .

LP

Dare

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shaky ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bi sodelovali na forumu z pravimi osebnimi podatki?

Oddelek: Loža
292608 (1739) 2dark
»

Znanstveniki odkrili vir prahu, ki ogroža Opportunity

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
55279 (3956) ZigaZiga
»

FBI uspel odkleniti iPhone

Oddelek: Novice / Varnost
4314474 (9493) Truga
»

Največji delež AMDja doslej

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
174483 (3489) Poldi112
»

Izmenjevalna omrežja: mastne obloge na kablovju

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
151879 (1879) poweroff

Več podobnih tem