» »

Kaj trenutno igrate?

Kaj trenutno igrate?

««
42 / 61
»»

yayo ::

428: Shibuya Scramble
sem tole vzel, ker, kolikor mi čas omogoča, rad "eksperimentiram" z žanri. Pa moji igričarski začetki sovpadajo z zlato dobo japonskih razvijalcev, v drugi polovici devetdesetih, zato vsake toliko pogooglam kaj se pri njih dogaja, da je odštekano in bizarno. 428: Shibuya Scramble je igra v stilu vizualnega romana, malce spominja na roman, ker je veliko branja, malce na fototoman, ker je veliko fotografij in malce na Live Action filme delane po animejih. Začne se kot kriminalka kjer spremljaš mladega rookie detektiva, ki pod krinko skuša uloviti ugrabitelja dekleta iz dobrostoječe družine, potem preskočiš v zgodbo bivšega liderja ulične bande, ki se začne prepletati s prvo. Igra je razdeljena na ure, prva, z dvemi akterji, je tutorial, potem začneš spremlajati avanture kar petih likov. V določenih trenutkih si prisiljen izbirati med raznimi odločitvami, ki vplivajo tudi na timeline kakega drugega lika, ali kar vseh. V bistvu je to puzzle game, ker si prisiljen memorizirati malenkosti in se potem po časovnem drevesu vračati v pretekle dogodke, da popraviš napačne odločitve - je kar lepo narejeno, ko enkrat skapiraš mehaniko. Končni cilj je, vsaj tako mislim, pripeljati vsak posamezni lik v happy end. Endingov pa je na desetine.

opeter ::

Iz različnih razlogov že nekaj časa nisem nič igral, bom pa zdaj poskusil:

+ včeraj poskusil zagnat Duke Nukem Forever, zdi se mi okej, edino efekte sem izklopil, ker me motijo. Tako imam spet barvno grafiko :)

+ občasno Anomaly Warzone Earth (prvi del)

+ bom pa poskušal nadaljevat z igranjem prvega dela Call of Duty iz začetka novega tisočletja. V tem primeru snemam tudi sam potek igranja, a žal bo še en čas trajalo, da bom nadaljeval z nalaganjem posnetkov na YT
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jerry000 ::

opeter je izjavil:

Iz različnih razlogov že nekaj časa nisem nič igral, bom pa zdaj poskusil:

+ včeraj poskusil zagnat Duke Nukem Forever, zdi se mi okej, edino efekte sem izklopil, ker me motijo. Tako imam spet barvno grafiko :)

+ občasno Anomaly Warzone Earth (prvi del)

+ bom pa poskušal nadaljevat z igranjem prvega dela Call of Duty iz začetka novega tisočletja. V tem primeru snemam tudi sam potek igranja, a žal bo še en čas trajalo, da bom nadaljeval z nalaganjem posnetkov na YT

COD boš Singleplayer? Jebemtiš si mi naredu lušte...to je tapravi kvalitetni COD :).
Jaz pa zaradi pomankanja časa še vedno na CS:GO.

kitl76 ::

Dirt rally VR in Spiderman.

opeter ::

Jerry000 je izjavil:

COD boš Singleplayer? Jebemtiš si mi naredu lušte...to je tapravi kvalitetni COD :).
Jaz pa zaradi pomankanja časa še vedno na CS:GO.


Tako je. :D Žal sem moral zadevo zaenkrat preložit, a bom poskušal v prihodnjih mesecih nadaljevat.
https://www.youtube.com/playlist?list=P...

Tu je cel kup posnetkov, samo je treba zrezat in naložit na YT.
 posnetki

posnetki



Je pa res, da pri 1 MB/s navzgor zna to trajat ... takle mamo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

YesMan ::

Trenutno polnim gate pri igranju Alien: Isolation. Igro sem sicer kupil že pred tremi leti za ~30€, ampak sem se (kljub temu, da sem velik ljubitelj prvega Alien filma) komaj zdaj spravil zraven, tako da mi je sprva bilo malo žal denarja. No, zdaj mi več ni. Špil je vrhunski in vreden vsakega centa.

Jerry000 ::

YesMan je izjavil:

Trenutno polnim gate pri igranju Alien: Isolation. Igro sem sicer kupil že pred tremi leti za ~30€, ampak sem se (kljub temu, da sem velik ljubitelj prvega Alien filma) komaj zdaj spravil zraven, tako da mi je sprva bilo malo žal denarja. No, zdaj mi več ni. Špil je vrhunski in vreden vsakega centa.

A je občutk isti kot je bil včasih pri AvP1 marine misije :)?

YesMan ::

Jerry000 je izjavil:

A je občutk isti kot je bil včasih pri AvP1 marine misije :)?


Ne. Isolation ni streljačina v kateri bi Alieni bli degradirani v šibke, velikanske ščurke, temveč čistokrvna ZF horror igra. V špilu je samo en Alien in ta je tokrat v resnici nevaren; če te najde, si mrtev, simpl. Občutek je torej zelo podoben prvemu Alien/Osmi potnik filmu.

opeter ::

Ali pa kakšni Amnesia in Penumbra. Dejansko si v večini primerov nemočen, torej se moraš skrivati, tiholaziti ipd.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jerry000 ::

Aaaa ok štekam. Hud princip..oziroma čisti princip filma :)

Alien123 ::

Bayonetta in pubg

nosilec ::

Prison Architect

Malner ::

Tomb Raider

yayo ::

včeraj zvečer sem končal 428 Shibuya Scramble, meni je to bila ena fantastična izkušnja, čeprav ne gre za klasično igro, bolj za tako nerdovsko zadevo za ljubitelje mang, animejev (čeprav jaz ne spadam v ta profil) in j-rpgjev. Edina moja kritika gre na to, da so v igro skrili par "true endingov" do katerih ni šanse da prideš, kje šele, da sploh zveš, da obstajajo, če ne počekiraš forume in vodiče skozi igro. To se mi zdi popolnoma brez veze, igra bi te morala nagradit, če se potrudiš, ne pa, da so neke random finte notri. Berem, da obstaja spin off anime serija, ki nadaljuje zgodbo iz igre (Caanan). Morda celo pogledam. :)

Jerry000 ::

Fantje (tud dekleta), a kdo igra ob večeru CSGO ranked pa da igra za zabavo brez raganja?

kitl76 ::

Malce starejšo eksluzivo inFAMOUS: Second Son. Pa itak Driveclub VR.

opeter ::

Jerry000 je izjavil:

Fantje (tud dekleta), a kdo igra ob večeru CSGO ranked pa da igra za zabavo brez raganja?


Jaz ti žal ne morem pomagat, ker spletnih iger ne igram. Samo single-player in take, ki imajo skirmish (recimo strategije).
Duke Nukem Forever sem uspel končat. Ni bil tako slab.

Nadaljujem z Call of Duty 1 in Anomaly Warzone Earth.

Sem si pa že namestil Delta Force: Black Hawk Dawn :D (nabavil v pomladanski razprodaji na GOG).

 Delta Force: Black Hawk Dawn

Delta Force: Black Hawk Dawn


 Delta Force: Black Hawk Dawn

Delta Force: Black Hawk Dawn


 Delta Force: Black Hawk Dawn

Delta Force: Black Hawk Dawn

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

yayo ::

yayo je izjavil:

Edina moja kritika gre na to, da so v igro skrili par "true endingov" do katerih ni šanse da prideš, kje šele, da sploh zveš, da obstajajo, če ne počekiraš forume in vodiče skozi igro. :)

opppss, sedaj ugotavljam, da sem true ending dobil iz prve, kot rezultat "altruističnih" odločitev. Kar je skrito so kratke zgodbice, ki ilustrirajo ozadja stranskih likov. Če bi kiksnil nekaj odločitev v zadnju uri igre bi dobil bolj banalen zaključek zgodbe. Ponavljam 428 Shibuya Scramble je fantastična igra (interaktivna zgodba), so tenutki, ko je napeta, ko je vesela da pokaš od smeha in taki, ko "režeš čebulo", podobno kot v najboljših j-rpgjih.
428 was well received by critics. Famitsu,the most widely read and respected video game news magazine in Japan, gave it a perfect 40/40 score, making it the ninth game to receive one since the magazine's inception in 1986. It is also the only visual novel to receive a perfect score, and the second of five Wii games to receive it.

yayo ::

The game was well-received by critics upon its international release in 2018.[20] Destructoid called it "the most persuasive argument" for the concept of live-action video games.[21] The Verge called it "the best crime book you'll ever read on your PS4".[12] RPG Site called it one of the year's best games, praising its creative parallel storytelling and stating that it is "one of the most inventive experiences ever" with "nothing else quite like it".[31] GameSpot praised the "Excellent writing and characterization packed with drama, emotion, and humor" as well as the multiple character viewpoints and how player choices can "have far-reaching effects."[24] IGN also praised the "excellent writing and characterization" and how choices lead to unpredictable outcomes, calling it a great visual novel.[25] PlayStation LifeStyle called it "hands-down the best visual novel" with praise directed towards the "character development, a rich, meaningful story, humor, action, romance", the "exceptional" dialogue, and large number of different endings.[29]

Hardcore Gamer said it is "clearly the child of Spike Chunsoft as it pioneered many of the features that fans know and love from the Zero Escape and Danganronpa games" yet has "a totally distinct identity from both those titles."[28] Gameblog said it tells a "riveting" story, makes "clever use of its multiple bad endings system" and "introduces you to a cast of characters" that "grows on you so much" that "once the game ends, you're sad that you'll never see them again."[27] GamesMaster called it a "wild ride from start to finish, with memorable characters and an absorbing plot."[23] RPGFan said its "nonlinear, vignette-based narrative is a perfect fit for the Sound Novel format," praised the script, and said "it's a title that even the staunchest visual novel skeptic can get a lot of enjoyment out of.

Malner ::

Portal

Čakam na ugodnejši Shadow of the Tomb Raider.

jimmy69 ::

YesMan je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

A je občutk isti kot je bil včasih pri AvP1 marine misije :)?


Ne. Isolation ni streljačina v kateri bi Alieni bli degradirani v šibke, velikanske ščurke, temveč čistokrvna ZF horror igra. V špilu je samo en Alien in ta je tokrat v resnici nevaren; če te najde, si mrtev, simpl. Občutek je torej zelo podoben prvemu Alien/Osmi potnik filmu.


Ni samo eden :)

puginho ::

YesMan je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

A je občutk isti kot je bil včasih pri AvP1 marine misije :)?


Ne. Isolation ni streljačina v kateri bi Alieni bli degradirani v šibke, velikanske ščurke, temveč čistokrvna ZF horror igra. V špilu je samo en Alien in ta je tokrat v resnici nevaren; če te najde, si mrtev, simpl. Občutek je torej zelo podoben prvemu Alien/Osmi potnik filmu.


Res noro dober špil, najbolj napeto vzdušje v zgodovini iger, približa se mu RE7.

Skyman ::

Malner je izjavil:

Portal

Čakam na ugodnejši Shadow of the Tomb Raider.


Tudi jaz.. na cdkey je 18.90€ kar je ze dobra cena

YesMan ::

NieR: Automata. Pravkar igro prvič končal, zdaj pa se mi je odklenil neke vrste "new game+", v katerem igro igraš iz vidika tvojega kompanjona. Kurc, bom še kar enkrat preigral. Igralnost je odlična (en lep mix raznih žanrov, ki presenetljivo dobro funkcionira), pa tudi zgodba in karakterji me čedalje bolj zanimajo.

yayo ::

Ja, Nier Automata je res lepa igrica. Sem igral kar nekaj časa nazaj, če se prav spomnem so tri rute, po drugi pride še tretja, ki je zelo kratka. Pa pinkponk žogica superboss. Drugale se igra navezuje na prejšnje, Nier in Drakengard. Jaz sem začel Sekirota - opazim, da sem nekako izgubil prvi coin purse pa grem spet od začetka, ker nisem prišel daleč. In sedaj mi probleme dela že miniboss iz začetnega tutoriala. Ne moreš verjet, prvič sem ga v drugo fental. Možgani so čudna reč, ker govorijo, daj pohiti, tole si že igral, dajmo na brzino... Bum, mrtev.

Evolve ::

Borderlands remastered

fuck yea.. to je špil zdej

dejansko drug špil...

kitl76 ::

Arizona Sunshine VR in Detroit Become Human.

YesMan ::

yayo je izjavil:

Ja, Nier Automata je res lepa igrica. Sem igral kar nekaj časa nazaj, če se prav spomnem so tri rute, po drugi pride še tretja, ki je zelo kratka. Pa pinkponk žogica superboss. Drugale se igra navezuje na prejšnje, Nier in Drakengard. Jaz sem začel Sekirota - opazim, da sem nekako izgubil prvi coin purse pa grem spet od začetka, ker nisem prišel daleč. In sedaj mi probleme dela že miniboss iz začetnega tutoriala. Ne moreš verjet, prvič sem ga v drugo fental. Možgani so čudna reč, ker govorijo, daj pohiti, tole si že igral, dajmo na brzino... Bum, mrtev.


Sem včeraj večer preigral (oz. danes zjutraj). In to DOKONČNO preigral, vseh 5 koncev. In ja, mogoče še nisem čisto "streznjen" od špila, ampak fak... Ne vem če to ni najboljša igričarska izkušnja, kar sem jo kdajkoli doživel. Totalno presenečenje. Sploh glede na to, da sem igro pobral za slabih 20€ in jo kupil primarno zaradi bojevalnega sistema, pa seveda dobrih franscoskih služkinj - oz. pač zaradi stereotipičniih japonskih akcijskih RPG tropov (jebat ga). Špil je, po mojem mnenju, totalna mojstrovina iz narativnega in igričarskega vidika. Medtem, ko druge igre s fokusom na zgodbi, skušajo vedno bolj posnemati filme in knjige, Nier: Automata pokaže zakaj je ta naš medij, torej igre, tako poseben in ustvari izkušnjo, ki jo je absolutno nemogoče pričarati v kateri koli drugi obliki, kot v obliki igre. Menim, da je ena najbolj pomebnih špilov zadnjega desetletja, zraven Demon's Souls in še katere. To pa torej zaradi unikatnosti, inovativnosti in popolne uporabe/izkoriščanja medija "video igre" za pripoved njene zgodbe.

yayo ::

soundtrack si pozabil omeniti, ki je tudi odličen. Drugače je 2017ega izšla tudi Persona 5, še ena vrhunska japonska igra. 428 Shibuya Scramble katero omenjam na vrhu strani je na podobnem kvalitativnem nivoju, žal je nekako šla mimo publike, ker avanture brez akcije danes nikogar ne zanimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

YesMan ::

yayo je izjavil:

soundtrack si pozabil omeniti, ki je tudi odličen. Drugače je 2017ega izšla tudi Persona 5, še ena vrhunska japonska igra. 428 Shibuya Scramble katero omenjam na vrhu strani je na podobnem kvalitativnem nivoju, žal je nekako šla mimo publike, ker avanture brez akcije danes nikogar ne zanimajo.


Sem pozabil ja, glasba je fenomenalna. Pravtako verjetno moj novi najljubši soundtrack zadnjih par let, še pred Bloodborne, Final Fantasy XV in RDR2. Vsi ti špili imajo veliko dobrih, težko pozabljivih komadov, ampak mislim, da jih Nier ima največ.

Za Persono 5 še čakam na pravi čas, da jo začnem (imam že dolgo časa kupljeno). Za Persono si je že treba kaka 2 meseca rezervirati, hahah. Te igre so svinjsko dolge. Persono 4 sem igral več kot 130 ur in je tudi gladko med top 3 mojih najljubših iger nasploh. 428 Shibuya Scramble bom tudi sprobal slej ko prej, absolutno. Ampak zdaj rabim kak teden pavze od iger, da se mi Nier Automata malo "vsede". Brez veze, da grem zdaj kaj na silo igrat :P

dottor ::

Po 100ih letih sme se lotu spet kej igrat. Sem izkoristu priliko za sprovat beto Anno 1800. Zelo všečna zadeva ampak 60€ je malo huda. Je pa beta odpra še danes in jutri, dobite na uplay-u.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

pivo ::

Overwatch
COH
Witcher 3
LOTR BFME2
MMH7
AOE3
Two point hospital
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

BorutK-73 ::

Jaz tudi sprobal Anno 1800, igral tudi close beta, ampak 60EUR je pa too much za mene. Kupim ko bo padla cena na 10EUR.

Zgodovina sprememb…

The Player ::

Po dolgen času neigranja sem ravnokar obrnil Vietcong 2.

Ne morem verjeti kako kratka in strojno zahtevna je ta igra, čeprav vizualno izgleda slabše kot kakšne igre izdane pred njo. Npr. Max Payne 2 izgleda veliko bolje pa jo lahko laufaš brez problema na Geforce 2 MX 440 ali Radeon 9000, medtem, ko Vietcong 2 ne moreš laufat na Radeon 9600 pro brez diapozitivov.

Prvotno sem jo hotel igrat na svojem "Retro" PCju, kjer imam dual boot win 98 in XP, ki bo namenjen zgolj nostalgiji za DOS in Win igre iz obdobja 1990 do 2004, pa sem potem zaradi slabega delovanja naložil na svojo glavno win 7 mašino.

Nesta ::

Metro kdo igra?

opeter ::

Novega ali prejšnje dele?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Nesta ::

opeter je izjavil:

Novega ali prejšnje dele?


novega

opeter ::

Bi preizkusil, samo nimam dovolj zmogljivo strojno opremo.

Jaz še vedno igram Call of Duty (prvi del) in pa v zadnjem času sem začel s tem:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Alien123 ::

Se kdo spomni starejše igre, bla je 3d, si pa okoli hodil in strelal z lokom podobne kuščarom nasprotnike. Popizdis, ne najdem nikak.

Nesta ::

Alien123 je izjavil:

Se kdo spomni starejše igre, bla je 3d, si pa okoli hodil in strelal z lokom podobne kuščarom nasprotnike. Popizdis, ne najdem nikak.


Turok?

Alien123 ::

Nesta je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Se kdo spomni starejše igre, bla je 3d, si pa okoli hodil in strelal z lokom podobne kuščarom nasprotnike. Popizdis, ne najdem nikak.


Turok?


Ne se j.. to je to! :D hvala ti res, bo treba prešpilat spet :D

opeter ::

NightDive Studios je posodobil oba prva dela, najdeš ju na Steam, GOG, pa še kje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Meizu ::

Jaz igram trenutno kombinacijo ESO, Apex Legends (moja sposobnost trackinga je najbrz primerljiva s trackingom povprecno slepe osebe) ter stari dobri AOE2.

Z volanom najraje kaksna Asseto Corsa, lepo Nurburgring ali kaksne podobne proge in gasa.

dottor ::

Bo treba nekje najdet Anno 1800 dovolj poceni, ker 60€ jim ne dam :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Evolve ::

dottor je izjavil:

Bo treba nekje najdet Anno 1800 dovolj poceni, ker 60€ jim ne dam :))


počakaj do božiča :P

CoreySteel ::

In zdaj me je spet zamikal Anno 1602 :D
Twitter: @CoreySteel_

Mato989 ::

Če koga zanima Uplay ma zastojn Assasins creed unity za Notre dame do 25tega =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Daliborg ::

Mato989 je izjavil:

Če koga zanima Uplay ma zastojn Assasins creed unity za Notre dame do 25tega =)

ena črna komedija na to temo :
 I don't have Assassin's Creed Odyssey in my library yet, so...

I don't have Assassin's Creed Odyssey in my library yet, so...

Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

opeter ::

Haha. Pa še v Egipt bi moral ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

yayo ::

Return of the Obra Dinn: zanimiva puzzle avantura v duhu iger iz devetdesetih. Žal imam po štiridesetih minutah igranja čisto utrujen/zamegljen vid(1-bit monochromatic graphical style inspired by games on early Macintosh systems.) Igra je črno bela z močnim kontrastom, lahko zbiraš "grafiko", npr stari Mackintosh, IBM, Atari itd. izgled.
««
42 / 61
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Metro Exodus [Metro 2035] (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Igre
746118997 (3075) oo7
!

Iščem igro (RPG, MMORPG, FPS, RTS, ...) (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Igre
1420430063 (15414) GupeM
»

Katera je vaša najljubša igra vseh časov? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20536389 (14408) msms
»

Vaših 5 igr vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
22237128 (22844) Sc0ut
»

PC igre 2014 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7522230 (15201) yayo

Več podobnih tem