» »

Presnemavanje vsebine diska

Presnemavanje vsebine diska

sobrle ::

Zdravo,

imam prenosnik Prestigio in disk mi dela zelooo počasi, zato sem se odločil, da ga bom zamenjal.

Imam pa vprašanje, kako naj prenesem vsebino particij C in D na novi disk. Da bi na novo vse inštaliral bi mi vzelo zelo veliko časa, poleg tega imam v Windowsih 2 userja, SQL strežnik, APACHE server, skratka, da bi vse to na novo postavljal, bi mi vzelo zelo veliko časa in živcev.

Kako bi torej te podatke najhitreje in najlažje prenesel na novi disk?

Hvala za pomoč


lp Šobrle

m.i.h.a. ::

Jaz sem za to uporabil Acronis True image, ki ima opcijo Add new disk. Tukaj označiš, kere particije naj ti prenese, al jih naj poveča/pomanjša, ali naj zbriše stari disk,...
No na koncu imaš kopijo starega diska na novem in vse je popolni+oma delujoče.

Edini problem pri tebi bi znal biti to, da uporabljaš notesnik in v njega ne moreš kar tako tlačit dodatnega diska. Mogoče bi šlo z USB ohišjem, ampak nisem ziher.

Lahko pa narediš image diska z acronisom oziroma norton ghots-om in jo zapečeš na DVD in potem restoraš na novem. Pri tem načinu boš pa potreboval kar nekaj DVD-jev, če boš hotel restorat vse.

sobrle ::

Hvala za odgovor, sam a misls da bi lahk preko USBja naredu boot particijo na novem disku?

Ker če to nebi šlo, potem je ta postopek skoraj nemogoč ane....


lp

trek@s ::

Ni panike. Kupi njacenejše usb ohišje za takšne diske (cca 3k SIT). Priklopi, in s Partition Magicom ustvari toliko particij, kot jih imaš sedaj (oz. kolikor jih želiš). Nato pa samo poženeš AcronisTrueImage in gasa. Narediš si bootable cd, zaženeš, kopiranje naprej je pa otročje lahko. Tako sem naredil tudi jaz, ko sem kupil večji disk za prenosnika. Usb ohišje + stari disk pa potem prodaš naprej kot prenosni disk, ali pa ga kar obdržiš.

m.i.h.a. ::

boot particijo na usb se da naredit brez problemov, ampak tukaj te to ne zanima, ker to kar bo naredil acronis je to, da bo prekopiral čisto vse kar je na starem disku na novega, gre le za vprašanje tega, če ti bo acronis prepoznal ta disk v USB ohišju, ampak verjetno ga bo.

particij s partition magic-om ti niti ni potrebno delati (razen, če to hočeš), ker acronis že sam prenese vse oziroma izbrane particije na nov disk in jih po želji tudi resize-a.
BTW: prenos particij oziroma to kar jaz opisujem je funkcija "Add new disk" v acronis true image, lahko pa uporabiš tudi funkcijo clone oziroma backup/restore, ampak nekako "add new disk" bi bila po moje zate še najbolj primerna, lahko tudi pregledaš acronisov help in se potem odločiš kaj ti bolj ugaja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

zvery1 ::

Norton ghost 8.3 withusb support.Ga imaš na Hirens boot cd 8.4.
Local disk to disk.

To je to.

LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621176 (13885) MrStein
»

Prenos podatkov iz enega na drug trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
81968 (1830) Mitch
»

clon diska

Oddelek: Operacijski sistemi
151418 (1252) xabre
»

Copy DISK to DISK - Ali bodo winsi in ostali progr. delovali

Oddelek: Pomoč in nasveti
91100 (1018) bzp
»

kako prenesti celotno vsebino diska na nov disk?

Oddelek: Programska oprema
133864 (3578) BigWhale

Več podobnih tem