» »

Copy DISK to DISK - Ali bodo winsi in ostali progr. delovali

Copy DISK to DISK - Ali bodo winsi in ostali progr. delovali

mrkva1 ::

Živjo,

Imam dva računalnika, na enem so že inštalirani windowsi, drugi pa ima prazen disk..
Zanima me če lahko naredim kopijo diska in uporabljam na drugem računalniku.
Nekako bi kopiral celoten disk, sedaj pa me zanima če bodo potem programi delovali.
Saj novo strojno opremo mi bodo winsi že našli in inštaliral nove driverj samo kaj pa ostalo..

Poldy ::

Ja, kako presnel, to je prvo vprašanje - če boš kopiral kar v windowsih, ti bo prej ali slej javil, da je naletel na zaščiteno datoteko.

Jaz sem za to uporabil norton ghost, pa so se mi windowsi še vedno sesuvali - problem je nastal, ko sem odklopil stari disk, računalnika je nekaj zbegalo glede pagefilea...

To pa je delalo:
Naredil sem na novem disku 2 particiji (c in d), naredil image starega diska na D particijo novega diska. Odklopil stari disk in s pomočjo ghost boot cdja obnovil particijo iz particije D na particijo C.

Kljub vsemu ti svetujem, da se lotiš kar nove inštalacije - z gonilniki boš imel velike probleme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

m.i.h.a. ::

uporabi acronis true image, ima funkcijo "add new disk" in ti naredi identično kopijo starega diska na prvega. Uporabiš pa lahko tudi Ghost. Kako bo potem z driverji boš videl lahko, da bo delovalo, lahko pa da boš bsod doživel že pri zagonu.
Če ti rata prit na drugem računalniku v win in sistem deluje ok, bodo tudi programi delovali.

amigo_no1 ::

WinPe+winhex (clone disk)

kixs ::

To se sicer, da enostavno naredit z Ghostom...

Priporocal pa ti tega seveda ne bi!

Drugi racunalnik je verjetno novejsi in ima cisto drugi hardware... itd. Definitivno bi na novo nalozil winse in software...

LP

amigo_no1 ::

Pa bere Ghost diske na sata krmilniku, ki ni integriran na matični plošči ampak na PCI kartici ?

kixs ::

Ce ta SATA krmilnik nalozi svoj BIOS, potem ga bo normalno videl.

Sicer pa avtor teme nikjer ne nakazuje, da ima SATA disk.

LP

krneki0001 ::

Nero in njegov backup diska deluje presenetljivo dobro. Narediš backup C diska na DVD-je in potem restore na drugi mašini. Naredi lepo boot cd ali dvd, tako da ni problemov. Sposoben je narest backup tut na več dvd-jev, če je particija velika.

krneki0001 ::

Da se pa nerotov restore uporabit celo za virtualne zadeve (vmware) in deluje brez problemov.

bzp ::

ČE sta računalnika identična, ni problema. Ker pa predvidevam da gre za dve različni konfiguraciji, pa sebi in nam prihrani nekaj časa in naredi svežo inštalacijo na drugi disk :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474922 (3928) gruntfürmich
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716403 (9895) opeter
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621160 (13869) MrStein
»

Presnemavanje vsebine diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
51096 (1014) zvery1
»

Kopiranje diska

Oddelek: Programska oprema
302399 (2013) Preseren

Več podobnih tem