» »

ntoskrnl.exe problem, win 2000 won't boot

ntoskrnl.exe problem, win 2000 won't boot

rap3r ::

Na win 2000 pro imam naslednji problem ko hočem zagnati windowse:

Windows 2000 could not start because the following file is missing or corrupt: < Windows 2000 Root >\sys32\NTOSKRNL.EXE
Please re-install a copy of the above file.

Zadeva se mi je v zadnjih treh tednih zgodila že tretjič...dvakrat sem naredil clean install itd.problem pa nastane čisto slučajno ko pač prižgem računalnik (nobenega problema pred tem ali problemov z windowsi, nič ne inštaliram predno se to zgodi...)

Probal sem že use neumnosti, ki sem jih najdel na internetu. Virus ni problem, boot.ini sem na novo nastavil, registry pregledal če je v njem problem, probal replace-ati ntoskrnl.exe...
Nobena od zadev ne deluje, da bi lahko zagnal windowse...

Ima še kdo kakšno idejo? Windowsi so licenčni hardware pa je Dell Optiplex 620...

Za kakršni koli tip bom hvaležn!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Duhec ::

Po vsej verjetnosti spomin ali disk.
Naredi memtest ali še bolje, če imaš dve spominski ploščici jih izmenično testiraj.
Dvigni sistem z boot CDjem od Win2000, pojdi v recovery konzolo in odtipkaj :
CHKDSK /R
, ki popravi morebitne slabe sektorje na disku in prgled zna trajat kar nekaj časa. Še najbolje, da disk posamezno testiraš s kakšnim programom tipa HDD Regenerator.

rap3r ::

Ni ne disk ne ram, mem test ni nč pokazu. Disk sm pa ptretestiral z seagate hdd test in dell hdd test. Pravtako chkdsk ni rešil problema da bi se windowsi bootal...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prosim za pomoč- kako odpraviti tole napako...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233710 (3219) Mavrik
»

Blescreen (sumim network driverje..) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
594804 (4139) BB4l
»

Kako popravit "ntoskrnl.exe is missing or corrupt"?

Oddelek: Operacijski sistemi
92302 (2011) TgT
»

problem z windows 2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
10859 (712) Good Guy
»

w2k boot - blue screen

Oddelek: Operacijski sistemi
81564 (1468) matevzm

Več podobnih tem