» »

Blescreen (sumim network driverje..)

Blescreen (sumim network driverje..)

1
2
»

BB4l ::

evo.. fak. spet.. 1 mesec miru, sedaj pa spet v stirih dneh trije bluescreeni. do sedaj sem imel ze 1x 10 dni uptima in 1x dva tedna, potem pa sem ugasnil racunalnik, da sem ga posesal. ko sem ga prizgal, se je po kaksni uri pojavil prvi bluescreen, nekaj glede "ntoskrnl.exe".. potem po kakih 24 urah se en, file naj bi bil adf.sys (vendar v debuggerju pise NVENETFD.SYS).. no, sedaj po kakih 36 urah pa se tole:
MEMORY_MANAGEMENT

STOP: 0x0000001A....

ekran sploh ni bil moder, ampak neka mesanica barv ozadja (gledal sem ravno eno serijo prijateljev)..
kaj sedaj? :(
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

BB4l ::

in evo spet.. grem od doma, vse lepo. pridem domov, prizgem monitor in vidim bluescreen..
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
BugCheck 1000000A, {8d06bc08, 2, 0, 80513725}

tu so vsi stirje minidumpi, res prosim, ce se da komu pogledat. meni je v dveh napisalo ntoskrnl.exe, pri enem nved... (ne spomnim se :P ), v enem pa nic.. ce vi veste o cem se gre :)
lp
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Duhec ::

Ti maš pa res smolo kot tale tukaj. Se mi zdi, da ima kar podobne BSOD ekrane.
Izklopi NV Firewall, osebno pa bi najprej izklopil integrirano mrežno in vstavil eno novo za jurja in testiral.

BB4l ::

saj zadnje case se mi zdi da ni vec network problem, ampak vseeno pisem v to temo, ker se mi ne zdi, da bi odpiral novo :P
NV Firewalla nimam, niti nimam nalozenih tistih nvidiinih network managerjev. :) sam driverje za mrezno.
sedaj so trije od stirih bluescreenov bili povzroceni iz strani ntoskrnl.exe.. ve kdo kaj vec (zakaj bi se to dogajalo)?
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Duhec ::

Ravno včeraj sem več ur porabil na enem sicer mal starejšem kompu (Celeron 800, 128 sdram, 20GB , Win2000 ...), ki je večkrat dajal bsod z ntoskrnl.exe pa različni STOP in en kup cifer. (imam fotke, vendar jih zdajle nimam pri sebi zaradi točnih cifer pri BSOD-ih).
Memtest je pokazal več napak v kateremkoli slotu sem testiral. Memorija je OK, ker je bila testirana na drugem kompu, v tem pa sem testiral 3 dobre module pa vedno je memtest pokazal napake. Torej plata (mem kontroler) je bila že zanič in neuporabna.
Mislim, da je ona povzročala te BSOD napake, čeprav je na istem kompu počasi izdihoval tudi disk (seagate) in se je motor dobesedno ustavljal. Takrat je komp samo zablokiral in mislim, da ni povzročal BSOD napak, čeprav jih ne bi 100% izključil.
Če lahko potegneš kakšno vzporednico s tem, čeprav ni kaj vzpodbudna (plata in disk).

BB4l ::

ko sem pri prejsnjih BSODih testiral z memtestom, ni bilo nobene napake. sistem je star 3 mesece (razen diskov). kot sem rekel. ob cistih formatih, zadeva deluje bp (pri zadnjem formatu - 10 dni uptime in 14 dni uptime). BSOD-i se pojavljajo nakljucno.. je pa res, da eden od diskov na trenutke cudno "klikne" (kot ko ugasnes racunalnik).
no, sedaj je uptime ze 2 dni in 5 ur. sem pa racunalnik pregledal z registry mechanicom, ad-awareom.. upam da bo tako ostalo, saj pred tem nikoli nisem pregledoval.. pac uporabnik opere + firewalla + routerja + nod32 :) drzim pesti
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

BB4l ::

aja se to. ali so se tej BSODi na tistem sistemu dogajali na kratke intervale, ali priblizno tako kot pri meni? :|
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Duhec ::

Pojavljala sta se BSOD-a:
STOP: 0x00000077 (0xC000000E, ........) Kernel_stack_inpage_Error .... NTOSKRNL.EXE ..... Date stamp ....
STOP: 0x0000001E (0xC000006, ..........)Kmode_Exception_not_handled ....NTOSKRNL.EXE .... Date stamp ...
V roku nekaj 10 minut od vklopa. Mašino sem testiral samo en dan, ker je disku šlo čedalje bolj na 'mrtvo' in sedaj sploh več ne obrne motorja.
Se mi pa čedalje bolj zdi, da je BSOD-e vseeno prej povzročalo ugašanje diska kot pa plata.
Še linki do memtest napak na tej plati: (včasih je zdržal tudi 10 passov brez napak, največkrat pa takoj v prvem passu, ne glede v katerem slotu je bila memorija).
mem error1
mem error2

Pri tvojem prvem BSOD-u resno 'poslušaj' disk, če se motor vrti ali pa disku enostavno izvleči napajanje in poslušaj, če se motor ustavi ali sploh nič. Isto naredi z drugim diskom.
Mogoče te res kak disk občasno mal heca, da za trenutek ugasne motor.

BB4l ::

takole je. pri disku sem imel ze enkrat probleme, ker mi je neke datoteke oznaceval kot za poskodovane (ko sem extractal), zato sem sel skozi z maxtorjevim programom za pregledovanje - nic napak. po tem testu, so se tudi poskodovane datoteke koncale. vendar to ni disk, na katerem stoji sistem. sistem stoji na disku, ki je star kakih 5 mesecov (garancija.. prejsnji maxtor je tudi izdihnil, pa so mi dali novega hitachija). ko se pojavi BSOD, se disk ugasne (se mi zdi da je to tisti zvok), pa tudi disk activity dioda preneha delovati (to je verjetno normalno, a vseeno). pac, ko je BSOD, je kot da je racunalnik ugasnjen, le da so ventilatorji prizgani in se samo oni slisijo.
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

BB4l ::

lol spet.
0x000000c5
v windbg pise da je bilo povzroceno od ntoskrnl.exe.. nisem vec pameten. uptime je bil skoraj 2 dni :)
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen

Oddelek: Programska oprema
384122 (3391) solatko
»

Težava z računalnikom - prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
233998 (3727) hojnikb
»

prosim za pomoč- kako odpraviti tole napako...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233711 (3220) Mavrik
»

Win 7 blue screen in restart

Oddelek: Operacijski sistemi
132246 (1985) Duhec
»

Adobe Flash povzroča BSOD !!???

Oddelek: Programska oprema
5938 (863) noraguta

Več podobnih tem