» »

Kako popravit "ntoskrnl.exe is missing or corrupt"?

Kako popravit "ntoskrnl.exe is missing or corrupt"?

mtosev ::

Ker je "ntoskrnl. Exe is missing or corrupt. " pogost problem in večina ljudi nezna popravit kot da formatirajo disk sem napisal naslednji postopek kako enostavno rešiti problem.

Če pride do "ntoskrnl. Exe is missing or corrupt. " je problem zelo lahko rešljiv.
Kopiranje druge ntoskrnl. Exe dartoteke nebo rešilo problema, ker je boot sektor poškodovan in ne ntoskrnl. Exe. Tudi "repair" pri začetku namestitve ni navoljo, ker je boot sektor poškodovan in setup windowse preprosto nenajde. Setup bo našel windows mapo in njegove mape in predlagal da izbriše trenutni windows in njegove mape (tudi stvari v mojih dokumentih in tako naprej). Tudi prepis (over-write) trenutnih windowsov ni navoljo zaradi uničenega boot sektora in zato tudi neprepozna windowsa tako da ga tudi nemore popraviti/prepisati.

Postopek:
bootamo iz windows xp cdja ko pridemo do setup-a kliknemo "r" da gremo do recovery console.
Izberite os v katerega želite vstopit (če je na pcju več windows osov nameščenih).
Vtipkajte admin geslo.
Ko pridete v konzolo vtipkajte "bootcfg /rebuild". Počakajte da najde nameščene windows sisteme.
Ko najde vpišite oznako za sistem (če imate več windows osov se to uporablja pri izbiranju sistema katerega želite zagnat).
Potem kot dodatne opcije vpišite "/noexecute=optin /fastdetect".
Konec. Vtipkajte exit in ste končali.

Ta postopek sem sam ugotovil ko mi je med nameščanjem viste uničilo boot sektor.

Lp, mt
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

No, pohvalno, da si resitev poiskal sam, imam pa zgolj eno pripombo.

Ce se vam boot sektor sfizi na linuxu, morate urediti zgolj tole:
- nalozite jedro s parametri init=/bin/bash root=/dev/linuxparticija
- pozenete installer vasega boot managerja (grub-install /dev/prvibiosdisk oz. lilo)
- izvedete ukaz sync
- stisnete ctrl-alt-del

in je.

Djuro ::

A ukaza FixBOOT in FixMBR v recovery console ne pomagata. Ker sem imel eno parktat podoben problem in sem zadevo rešil s tem.

berta ::

Za NTOSKRNL je definitivno rešitev taka kot jo je napisal mtosev, ker se je nekako pokvarila datoteka boot.ini kjer imajo Winsi zapisan na katerem kontorlrju, disku, in particiji se nahaja ponavadi \windows direktorij. To je ponavadi zadnji del ki ga sistem potrebuje za zagon. Fixboot in fixmbr pa potrebuješ če se napaka pojavi v predhodnih fazah zagona sistema.

BigWhale ::

To da je Vista pokvarla boot sektor sploh ne verjamem! To se ne more zgodit!

mtosev ::

@BW Namestitev je nekaj jebala ni nikam šla očitno je zmrznilo po restartu pa je pisalo: "ntoskrnl.exe is missing or corrupt". Boot.ini je bil vredu ampak je zjebalo boot sektora.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Tear_DR0P ::

jst sm to isto napako odpravil tako, da sem zamenjal RAM - je bil fuč - mi pa ni jasno, zakaj je javljalo da manjka ntoskrnl.exe
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

Ce bi kaj vedel, potem bi vedel, da, ce bi imel v resnici zjeban boot sektor, potem tudi do tistega "ntoskrnl.exe is missing" ne bi prisel.

mtosev ::

Ne kaj je pol blo? :\ Da vidimo. Aja sn prekopiral NTOSKRNL.exe iz drugega Windowsa pa ni delalo.

Še mel sn mel 2 Windowsa (XP & 2003) gor in je lepo namesto boot loaderja bil ta error. In ne boot.ini je bil OK.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

TgT ::

Sem mel na disku dvojne windowse... ene pać tako za neke teste. Na drugic se mi je pojavu ta error in sem sel v recovery console pa potem prekopiru ntoskrnl.exe iz onih winsow v te in je delovalo. Dobr si je tut narest en backup tega fajla če je že nuja samo ne ga poimenovat ntoskrnl.bak ... Men je to enkrat en virus naredu in sm se jebu neki cajta pač. Drugače pa dobr da se je tale tema odprla ,da ostali tut vejo kako in kaj!
Hit'N'Run


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave pri reinštalaciji Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
111408 (1216) Duhec
»

problem z windows 2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
10859 (712) Good Guy
»

Sesuvanje BIOSA

Oddelek: Strojna oprema
61014 (917) mb
»

Racunalnik ne vidi vec particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
91367 (1213) Kunte
»

Varen zagon v xp

Oddelek: Operacijski sistemi
72856 (2748) SkIDiver

Več podobnih tem