» »

Lokalne volitve '06

Lokalne volitve '06

«
1
2 3

Trubadur ::

Komentarji?
Predvsem na situacijo v Ljubljani.

Lublana je bolana:|
Katastrofa.
Berite Thomasa!

krho ::

Zgoljufano elektronsko glasovanje?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Gwanaroth ::

Kaksni so sploh rezultati? Jankovic zmagu ? :>
Lights often keep secret hypnosis..

borchi ::

resno, kdo bi volil za arharja? nihče ne voli rad za luzerje.

tako kot da bi hotu rop bit župan ljubljane...
l'jga

roscha ::

@borchi

Rop ne bi mogel kandidirat za župana Ljubljane, ker je doma v Vodicah.
Kvečjemu bi lahko kandidiral za župana Vodic.

kopernik ::

Meni se Ljubljančani kar smilijo, ampak kar so hoteli, to bojo dobili.

zee ::

IMHO boljša izbira kot Zvezda Danica ali Irharjev France
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kopernik ::

Me pa vsekakor presenča Maribor, si nisem mislil, da so tako orientirani na desno.

Trubadur ::

Zee zakaj že?
Berite Thomasa!

borchi ::

@roscha: če malo premisliš situacijo, boš ugotovil, da je rop popolnoma lep primer.

arhar ni ljubljančan in je deklariranji luzer (predsedniške volitve). ko se je na predsedniških volitvah pustil zjebat zaradi njegove plače (ki ni bila nekaj posebnega, btw) se mi je še smilil. sedaj pa je dokazal s svojo kampanjo dokazal, da je iz luzerskega materiala.

janković pomoje ni pametna izbira za župana. ampak med takimi kandidati, je pač mel lahko delo.
l'jga

Trubadur ::

Ajde Borchi ne spravlji ljudi v smeh s takimi komentarji.

Zoki je pa iz Srbije pa kaj pol, iz kje je Vika?
In kaj je bilo pri Arharjevi kampanji tako slabega?
Raje povej kaj te konkretno moti :\
Berite Thomasa!

T-h-o-r ::

hehehe, dobro jih je jankovič zvozlal :P

sicer pa nisem iz LJ, samo se mi vseeno fajn zdi :D

pa to da je popovič dobil v kopru se mi tut fajn zdi :D


slovenska politika je v pizdi :))

Samuel ::

sicer brez tega bednega nacionalističnega sranja... jankovic je najboljsa izbira za ljubljano

tudi v v svetu bo imel očitno večino (45%), tako da bo imel proste roke narediti tisto, kar je obljubljal..

T-h-o-r ::

pa še katanec bo selektor čez 2 leti :D

kopernik ::

rtvslo.si ima pa porazno delovanje pod očitno obremenitvijo zaradi volitev ...

T-h-o-r ::

rajši tukaj glej lokalne volitve 2006

T-h-o-r ::

opa še zdaj ni rezultatov 8-O čeprav bi mogli že ob 19:30 bit


pa še republiška komisija ne vodi volitev, ampak ministrstvo za javno upravo8-O


janša bo ponaredil volitve :| :P

borchi ::

@trubadur: kaj se ti zdi v mojih komentarjih smešnega?

v ljubljani ne zmagaš s "puštenje velja"! pa če to še v tako prisrčnem dolenjskem dialektu razlagaš... :D sicer pa ne vem koga bi mogla desnica podpret v ljubljani, da bi lahko zmagal. mogoče bi arhar moral pokazat svoj pravi obraz. v resnici ni tak podeželski tihi mucek, ki misli, da je politika igra gentlemenov...
l'jga

Trubadur ::

>>@trubadur: kaj se ti zdi v mojih komentarjih smešnega?
To da nič poveš. Samo prazno blebetanje.

>>mogoče bi arhar moral pokazat svoj pravi obraz. v resnici ni tak podeželski tihi mucek, ki misli, da je politika igra gentlemenov...
Seveda, svoj pravi obraz. Kakšen pa je ta pravi obraz? Povej tudi kakšen je tudi Jankovič v resnici in kakšen "neodvisen" kandidat je on.
Berite Thomasa!

borchi ::

> rtvslo.si ima pa porazno delovanje pod očitno obremenitvijo zaradi volitev ...

pa so nam 2 leti nazaj razlagali kako bojo zrihtali rtv... grr...
l'jga

T-h-o-r ::

Zelo neodvisen, če bi bil "kao" neodvisen, bi ga LDS bolj podpirali

Double_J ::

Kako pa poteka glasovanje v mestnem svetu? 50% je večina?

borchi ::

> Povej tudi kakšen je tudi Jankovič v resnici in kakšen "neodvisen" kandidat je on.

jankovića ne poznam, sploh ga še nikoli nisem srečal. sem pa arharja parkrat vidu v elementu in od nekaj ljudi slišal, da je kr tiger. in ne sramežljivi mucek.

ampak kaj za boga človek brez karizme, politične "kondicije" in programa rine na take položaje mi pa ni jasno.

pravi neodvisni kandidati pa so po tvojem verjetno samo tisti, ki imajo na plakatu SDS priisano? kakšne veze ima ali je kandidat strankarski, neodvisen ali pa "neodvisen"?
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

borchi ::

glejte in poslušite zdej slivnika.

8-O
l'jga

Keyser Soze ::

He, he... Men se pa prav fino zdi, da je Janković zmagal. Sploh na račun vseh forumašev, ki jim gre to tako v nos in se takoj obešajo na narodnostne opazke. Precej nizko. Verjetno v skladu z nivojem njihovega razmišljanja. :D

Get over it. Ljudje so se hvala bogu naveličali teh strankarskih nebuloz in začeli voliti kandidate, ki znajo pokazati nekaj. Če pa nekdo ne podleže stranskarski propagandi je pa ovca?

Me res zanima kdo je največ namenil za kampanjo? In koliko tolarjev je moral odšteti za dobljen glas. Samo se bojim da potem kdo drug tule izpade veliko večja ovca kot Jankovićevi volilci.

P.S.: Nisem Ljubljančan. Sem pa par ljudem priporočil Jankovića in so ga tudi volili.:D
OM, F, G!

Oxford ::

Veseli me, da je zmagal Janković.
Po eni strani zato, ker desnica ni bila sposobna spraviti skupaj enega sposobnega protikandidata. Očitno bi zalegel le 'Veliki vodja' (Janša op. p.), pa še ta bi tenko piskal, ker je v Ljubljani struktura prebivalstva takšna, kakršna je.
Po drugi strani pa zato, ker se mora sedaj izkazati, koliko ga je zares v hlačah in koliko držijo predvolilne obljube, ki so pred volitvami itak prenapihnjene. Če se bo s tolikšno premočjo, kot jo bo imel v občinskem svetu, obnašal kot sedanja vlada potem bo za Ljubljano slabo. Upam, da bo bolj dovzeten za konstruktivne pripombe.
Za njegovim zapeljivim nasmehom se skriva pravi volk, ki grdo grize (poznam ljudi, ki so delali z njim).

P.S.: Danila Slivnika je skoraj kap. Možakar kar ni mogel skrivati razočaranja nad katastrofalnim porazom Arharja. Life sux - kaj hočemo. :\ Slivnik je še enkrat dokazal, da je en kolerični butelj, ki ne zna drugega kot žaliti. Za Jankovića je napovedal, da se bo po Ljubljani sprehajal z varnostniki in nabavil blindirano limuzino. :\ Jaz pravim: kar naj si jo, ampak iz svojega denarja.

zee ::

@Trubadur:
a) Zvezda Danica ni za Ljubljano ni za razvoj Ljubljane naredila prav nič.
b) V Ljubljani sem več kot deset let, kar pomeni, da imam bistveno daljši staž kot F. Arhar kar se bivanja v Ljubljani tiče. Nekdo, ki se mesec oz. dna pred volitvami preseli v mesto, ne more biti župan mesta, saj ga ne more poznati.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mchaber ::

Bo Janković postal slovenski Berlusconi?:)
.

Samuel ::

ja Slivnik je pa res eno hecno bitje.. bomo že spet poslušali o Kučanovem klanu.. in ne vem kaj še vse

zee ::

če me spomin ne vara, je že bilo nekaj takega :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Trubadur ::

Kdo je omenjal Arharja?
Meni je bil še najbolj všeč Luka Novak ampak sem mislil da bo bolje, če dam svoj glas Arharju.
Danica je pa itak katastrofa.
Ne morem pa še zdaj verjet, da je Janković zmagal v prvem krogu.

@Borchi
Se strinjam glede karizme in Arharja. Tudi meni ni všeč ampak IMO precej bolj pošten od Jankovića.
Janković je navaden populist in folk je temu nasedel.
Ima totalno nerealen plan in poplnoma neizvedljiv v teh rokih.
"Stadion bo leta 2008, Katanec selektor in jaz bom igral prvo tekmo":\

Bullshit.
Drugače je Janković moj sosed in mi je jasno zakaj ga je folk volu. Zaradi karizme in take oh in sploh prijaznosti :)

Ja a boste zanikal, da Janković ni povezan z Kučanom?

Bo že čas pokazal...
Berite Thomasa!

muzičar ::

Hah kakšne imate nekateri.

Pa začnimo:
1. Janković je pol srba in pol slovenca
2. končal je Poljansko gimnazijo in Ekonomsko fakulteto
3. veliko več življenja je preživel v sami Ljubljani kot pa v Srbiji ali kjerkoli drugje
4. ta človek je zaljubljen v Ljubjano (ga poznam osebno) in ve kaj rabi ker komunicira z veliko ljubljančanom in ljubljančankam dnevno in ima mnogo vez in poznanstev itd.

Skratka do sedaj se je izakazalo da vsi tisti ki ga blatite ali nimate volilne pravice (hvala bogu) ali pa niste ljubljančan tako da mislim da se nimate kaj usajati sploh če še tega ne vete kaj je po narodnosti. Da ne omenjam koliko je on pripomogel k slovenskemu športu (žal se nogometa ni dotaknil).

Če je kdo sploh primeren za župana našega "prelepega" mesta je to on. Tisti ki se pa obešate na to da je tudi srbske krvi spadate pa nikamor drugam kot pa v Fužine ali druga podobna naselja ker niste nič boljši od tistih katere prezirate zaradi narodnosti.

Pa še za tiste ki mislite da je mafijozo -> povejte mi ali bote sedaj Jankovića označevali kot gangsterja ker je v bosni kupljeno hrano etiketiral Mercator (tisti ki misli da je bosanska hrana kaj slabša od naše naj se trikart zaleti v steno in premisli dobro kaj bo njegova naslednja poteza) ali bote končno dojeli da največji mafijaši na svetu so strankarski politiki.

A ne razumete da si Janković ne more privoščiti napak, ker bi ga potem vsi raztrgali, zato vem da bo držal svoj rek "Od besed k dejanjem".

Torej to je to, uf ksno je ksno, treba it spat. Lahko noč.

edit: aja glede stadiona itd. verjemi mi da je mogoče, sploh vete da je bil predsednik Olimpije, Krima in Rokometne Zveze? Šport mu niti malo ni tuj in dobro ve kako se tem stvarem streže.

edit2: @trubadur boš ti trdil da je povezan s Kučanom? (če boš navedi kak link česa oprijemenljivega)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

Zheegec ::

Edino pravilno je, da je poslovnež (in to dober) glavni v Ljubljani, ne pa da je župan(ja) nekdo, ki samo obljublja in na koncu nič ne naredi.
Prepričan sem, da bo Jankovič naredil za Ljubljano več kot bi katerikoli politik, njihovo učinkovitost ste lahko spremljali zadnjih 15 let... Sploh razni Bajuki so totalna katastrofa.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Daedalus ::

Komentarji?
Predvsem na situacijo v Ljubljani.

Lublana je bolana:|
Katastrofa.


Utemelji. Al samo ni bla zbrana tebi ljuba opcija, zdaj pa nekaj paniko peleš tod naokoli?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Trubadur ::

Berite Thomasa!

Trubadur ::

>>Utemelji. Al samo ni bla zbrana tebi ljuba opcija, zdaj pa nekaj paniko peleš tod naokoli?
To je moj komentar in ne pelem panike okol.
Berite Thomasa!

Trubadur ::

Glede stadion.
Ma nima veze če se nevem kok spozna na šport.
Glede na to temo bo 2 leti porabil samo za papirje.
Berite Thomasa!

Trubadur ::

Če bo uresničil vse svoje obljube bo super. Ampak mu trenutno ne vrjamem.

Še nekaj.
Muzičar kdo pa se je v tej temi karkoli obregnil ob njegovo narodnost? Nihče.
In zaenkrat imam volilno pravico in sem iz Ljubljane ;)
Berite Thomasa!

Daedalus ::

No ja...na drugi strani je pa Zbor za republiko. Vsaka politična struja ma svoje mreže - s tem, da se očitno pri nas govori samo o trenutno "napačnih." "Ta pravi" so pa kot zgleda brez napak in od Boga poslani, da pregovorne poštenosti Njih in Njih Kandidatov sploh ne omenjam (ironija je seveda namerna).

Torej - tebi ljuba politična opcija je popušila na celi črti (_res_ popušila) in se pač malo pritožuješ, osnove za kar sicer nimaš, pa vseeno... Če sem pošten, bi bla slika lahko tud drugačna - bi se jaz pritoževal, pa ti veselil. Samo (IMO na srečo) je Lj pač precej specifično mesto, kjer desna opcija še lep čas ne bo imela za burek. Kar je dobro - kje pa piše, da morajo dobiti čisto vse (kar očitno eni pričakujejo)?

Širše gledano pa so rezultati v Lj lepo opozorilo za slovenske stranke. Vse so popušile, proti nedavno odstavljenemu, domnevno kriminaliziranemu šefu Mercatorja, katerega lista na trenutke deluje bolj kot plakat za kak festival, kot pa skupek nekih za politiko primernih ljudi (vsaj po splošnem občutku). Bi se dalo rečti, da so danes doživele volilni veto in bi blo lepo, če bi to vzele kot opozorilo, da so se očitno precej izpele. Se pravi - pustit politiziranje za nekaj časa na miru, pa marš na delo!
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

krneki0001 ::

Zdej bodo par tedno sledila pluvanja po zokiju v vseh medijih, potem bodo pa utihnili, ker ne bodo mel več materiala in potem se bo šele začelo pravo garaško delo za zokija, ker bo moral vsem strankarskim veljakom preskakovat vsa tista polena, ki mu jih bodo metali pod noge.

Oxford ::

Nasveti za vse, ki vas boli izvolitev Jankovića:

- preselite se v Ljubljano in prihodnjič volite Arharjevega naslednika

ali

- če ste prebivalec MOL, se prihodnjič udeležite volitev v Ljubljani in volite Arharjevega naslednika

ali

- pa bo potrebno zamenjati prebivalce Ljubljane. :\


Sprijaznite se, da desnici v Ljubljani še dolgo ne bo uspel veliki met - razlog za to pa je, kot sem že omenil struktura prebivalstva.

borchi ::

1. ni posebej dobro, da bo janković župan. predvsem mi ni všeč, da se nekdo pojavi kot strela z neba in bo verjetno tako tudi odšel. resne stranke veliko dlje polagajo račune kot pa takšni padalci.

2. kdo verjame, da bi janković tako prepričljivo zmagal, če ne bi bilo vseh teh političnih odstavljanj/nastavljanj v mercatorju, abanki, delu...

3. skrbijo me komentarji predsednika uprave največjega dnevnika. nekako ga imam na sumu, da ga bolj kot za rezultate poslovanja njegove družbe skrbi za "pravilni" potek dogodkov v domovini.
l'jga

kopernik ::

No, ker se Slovenija ne začne in konča samo z Ljubljano, gremo še malo pogledati celotno sliko. Največ županov je dobila SLS, daleč zadaj je SDS, še dlje pa LDS. V mestnih svetih bo največ mandatov imela SDS, nekaj manj pa LDS. Prav zanimivo, kako se županska slika razlikuje od mestno-svetniške :-)

Glede županov (če se ustavim pri dveh najbolj kontroverznih) - Popovič je dobil celo več podpore kot Janković, Rupar pa je sicer dobil največ glasov v Tržiču, kljub temu pa mu ni uspelo zbrati tistih 50%.

kopernik ::

Aja, še nekaj me zanima. Zakaj nekateri mislite, da je Arhar luzer ? Saj je dobil kar pošten kos glasov (eno petino). Kakšni luzerji so potem šele ostali kandidati ?

borchi ::

> Zakaj nekateri mislite, da je Arhar luzer ?

ker je nek drugi kandidat dobil VELIKO več glasov? drugi kandidati so bili za okras. je bil arharjev namen, da zgubi s čim manjšo razliko? da nabere 20%? če greš s takim ciljem v volitve pol si....

ne vem, na državnozborskih volitvah smo rekli, da je luzerka LDS. zakaj bi bilo v ljubljani drugače? ker je arhar "naš"? al zato ker zoki ni "naš"?
l'jga

kopernik ::

No, to da je izgubil je popolnoma jasno. Mislil sem na neke zgornje izjave, da je Arhar že vnaprej luzerski kandidat ali nekaj v tem smislu. Itak je vsak, ki izgubi, pač poraženec. Temu sploh ne oporekam.

Brane2 ::

Tolk mrtvega kandidata kot je Arhar že dolgo časa nisem vidu. Za tipa bi blo bolje,d a ga bi kaj povozilo in se ne bi prikazal na zadnjih "soočenjih".

Daje vtis nekoga, ki ne ve _NIČESAR_ razen tega, da bi rad bil župan.

Ne rečem,d a je res tak, a daje tak vtis in to zelo močan, prepričljiv vtis.

Zoki ga je razmazal ko valjar drek na cesti. Pravzaprav je Zoki razturil vse. Razen mogoče tekoče županje, za katero mi je žal.

Če bi blo po moje, bi bila Danica še 1x županja. Imeti na tem položaju žensko, ki ni krava ni kar tako. Ne bi je smeli prezgodaj pustiti stran.

Pač mogoče ni genij ( ali pa je ?- kdo to lahko pri tem položaju zagotovo reče...) se ji pa pozna, da je živela za ta job in ob njemu.
Zelo se je postarala skozi ta leta in vsi odgovori so zveneli kot odgovri nekoga, ki _VE_ kaj govori. Žal mi je le, da jo je stalno kur*enje drugih nekoliko potegnilo samoreklamo in v reklamno oblikovanje odgovorov, ne pa direktni semantiki.

To bi ji dalo fighterski videz prekaljenega borca, ki se ne matra s skrivanjem in izpostavlja brado. Pusti ti, da zamahneš prvi in mogoče celo kaj zadaneš, nato ti bo pa je*al ma*er...

No, kakovost se dokazuje, tudi tako da pustiš folku, da se odloči za nekoga drugega nato pa leta zatem razmišlja, kako se je zaj*.
Takrat ti kar naenkrat cena zraste.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

jype ::

Brane2> Če bi blo po moje, bi bila Danica še 1x županja. Imeti na tem položaju žensko, ki ni krava ni kar tako. Ne bi je smeli prezgodaj pustiti stran.

Jaz sem 4 leta nazaj upal, da bo naredila več. Pa mi je jasno, zakaj ni - premalo je zatežena. Upam, da bo Janković bolj trajnostno naravnan (in agresivno zagovarjal strokovnjake, ki si jih je nabral, da mu bodo razložili, kako se mesto razvije tako, da so ljudje v njem zadovoljni).

Arhar je itak samo ksiht, ki so ga desnosredinske stranke našle, da bo na plakatih, ker pač nimajo nobenega kandidata, ki bi se bil sposoben soočit z Jankovićem. Volilci teh strank so deloma volili Arharja, tisti, ki jim je bilo jasno, da je desnica v tem primeru brez ljudi, pa so se odločili za koga drugega. Očitno ni tako malo desnih volilcev volilo kar za Jankovića.

Ne vem, če sem zadovoljen, da je zmagal, je pa dejstvo, da si je pred volitvami privoščil najmanj bedastih izjav (čeprav jih ni bilo tako malo, ampak PR je vedno bedasta zadeva) in da so vsi ostali kandidati bili slabši - eni zaradi svojega bedastega programa, drugi pa zato, ker bi jih Arhar premagal in bi potem imeli mesto, ki ustvarja strankarske afere, namesto da bi se razvijalo.

Najbolj me veseli dejstvo, da ima Janković ljudi, ki so po mojem sposobni vozit mesto tako, da bo dobro za prebivalce. Da ne bo sebi pljuval v skledo nam je vsem jasno in če poskrbi za mesto mene nič pretirano ne moti, če tudi zase zrihta kakšen biznis (to se mi zdi celo bolje, kot pošten župan, ki glumi gljivu). Čez 4 leta ga bomo itak lahko ocenjevali. Jaz upam, da bo z dobrimi razlogi ponovno izvoljen, če pa ne bo, bomo pač spet prisiljeni ugibati, kateri od kandidatov je najmanj bedast in hkrati morda celo ni prodana duša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Tarzan ::

Se podpišem pod post soimenjaka Jureta (јуре). Danica je bila premehka in zaradi tega ni dosegla vsega, kar bi lahko izpeljala. Od Jankovića pričakujem več, zaradi tega sem ga tudi volil. Arharja pa sigurno ne bi volil, četudi bi bil edini kandidat. Dosti raje oddam neveljaven listek.

Glede Slivnika pa samo :\ ...

kopernik ::

Jankovićev nepotizem in vezani posli pa nikogar ne motijo ? Prav zanimivo. Po eni strani Ljubljančani ne morete gledati 'pogrebniškega' ksihta(Arhar) ali pa 'pijančevega' nosu(Jazbinšek), po drugi pa z veseljem modre oči 'iznajdljivega' Jankovića ? Kako vas lahko videz tako prepriča oz. odvrne ?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lokalne volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25242088 (35608) SimplyMiha
»

Lokalne volitve 2010

Oddelek: Loža
213056 (2301) Ziga Dolhar
»

Sramoten nastop podmladka strank SDS, SLS in NSi pri županu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10631956 (30095) Karen

Več podobnih tem