» »

Znane cene Intelovih štirijedrnikov

Znane cene Intelovih štirijedrnikov

DigiTimes - Kot je znano bo Intel svoj prvi štirijedrni procesor namenjen namiznim računalnikom, Core 2 Extreme QX6700 predstavil prihodnji mesec. Po poročanju DigiTimes-a naj bi cena omenjenega štirijedrnika znašala 999 ameriških dolarjev. Za Core 2 Quad Q6600, ki bo luč sveta zagledal januarja prihodnje leto bo potrebno odšteti 851 ameriških dolarjev. DigiTimes dodaja, da naj bi se cene omenenih štirijedrnikov znižale v tretjem četrtletju prihodnjega leta, ko bo Intel predstavil novo generacijo štirijedrnikov.

Več na DigiTimes-u.

18 komentarjev

Brane2 ::

Uuu, mater, tole pa je agresivno.

Ravno sedaj, ko pride 4x4 ven in ko se AMD napenja iz ritnih žil da da ven čimprej QuadFatherja in pokaže folku, kaj je "pravi QC".

Nice. Prava platforma pride ven ("4x4") in zanjo pravi proc čez 6 mesecev ali manj. Do takrat bodo zunaj tudi prave plate, in upam da bo vse skupaj zaradi teh in podobnih Intlovih ponudb tudi za pravo ceno...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

zee ::

Mah... 2x Opteron 270 + ustrezna (strezniska) maticna plosca (recimo Tyan S2877) pa imas 4x4 ze zdaj ... + skoraj poljubna razsirljivost, kar se rama tice :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Brane2 ::

Ja, s počasnim reistrskim RAMom in za brdo dnarja.

"4x4" bo highly OC-able in seveda ustrezno poceni, če ob taki Intlovi ponudbi hočjo kaj prodat.
On the journey of life, I chose the psycho path.

zee ::

predvsem sem hotel povedati, da me gre najeda tale PR, ki predstavlja nekaj, kar je mogoce v precejsnji meri (za brdo denarja, kot si lepo napisal) dobiti ze danes.

moje misli so tako ali tako usmerjene h kaksni 8-procesorski bestji iz modrega tabora na brdu rama :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

LuiIII ::

No ja, meni se tele štirijederne zadeve dopadejo zgolj zaradi tega ker imaš lahko plato z enim samim socetom in 4 jedra. Pač ti ni potrebno furati dveh ventov, malo manjša poraba,... Za 8 jedrnike na workstationih mi je pa bolj ali manj vseeno. Jih software še ne izkorišča v celoti in jih je pravzaprav škoda uporabljati. Seveda je pa zadeva popolnoma drugačna, ko sestavljaš render farmo. Tam se pa pozna, če imaš namesto 12x2 jedrnika lahko 12x4 ali celo 12x8. Čeprav sam upam, da bodo prej izkoristili moč GPU-jev v ta namen kot pa da bo potrebno zapregati 8 jedrnike v farmico.

Lui

Brane2 ::

No, na Gentooju se pozna :D

Lahko tam neki compilaš, vmes gledaš film in browsaš po netu medtem ko kdo besno vleče zadeve po Gbit netu, preostala 4 jedra pa tarokirajo... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

zee ::

kaj resnega računaš pa se zelo pozna ... ker se procesorji med sabo pogovarjajo po sistemskem vodilu in ni vmes nobenega switcha, je račun zelo hiter.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

MrStein ::

(Brane2) Torej se strinjaš z njim, da software ne izkorišča 8 jeder ? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Brane2 ::

Linux jih, without a problem. Tako na namizni mašini kot na serverju ti hitro najdem delo za vseh 8 coreov...

Tist tarok je bolj tko ob nedeljah, da majo mal bogomdanega oddiha... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Spock83 ::

Ampak za 90% folka je 4 ali večjedrni procesor neuporaben.

3p ::

Ne izkorišča ves zaenkrat. Ampak meda ne bojo tak levi, da bojo aplikacije, ki obdelujejo mase podatkov, najprej prilagodili za dve jedri, potem pa za štiri (ali pač, če bojo ekonomisti in marketingarji prevladali)...
Pač, razbiješ na toliko niti kolikor imaš jeder pa je. Tak da se bo hitro poznalo. Res pa je, da nas večina tudi ne kodira cel čas filmov in renderira nove risanke, za browsanje po slo-techu pa je še eno jedro, ki poleg drema dovolj.
Hudič pa bo, ker nam bojo zdaj vsako leto prodajali proce z malo več jedri. In spet bo denarnica trpela.

Brane2 ::

Ampak za 90% folka je 4 ali večjedrni procesor neuporaben.


Počaki, da pride ven multithreaded in 32-way optimized SuperPi ven.

Prodaja dual quadcore igralnih sistemov bo ponorela... :D

Resno, mislim, da bodo igre začele to izkoriščat na veliko. Fizika današnjih iger je totalno bedna in tu je placa za izboljšave ogromno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

antonija ::

A pa je nujo treba vnaprej kodirat programe za vec jeder, a bi se dalo pri kompajlanju zadevo zoptimizirat?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dr Evil ::

Se ne bo procesiranje fizike tako lahko preneslo iz raznih AGEI kar na multijedrni procesor?

ČE se bo, potem je to kar ql.

3p ::

antonija: nekaj lahko tudi prevejalnik naredi.

antonija ::

Sej zato vprasam ker sem n00b glede programiranja... Samo lazje (bolj racionalno) se mi zdi da bi kompajler za to poskrbel, kodo bi se pa pisalo samo enkrat.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

m0LN4r ::

ne bom bral celega posta in vsega tega intel vs. amd štirijedra debato

offtopic:

malo sem brskal na mimovrste in ugotovil da za 50.000 SIT se dobi popolnoma enako zmogljiv procesor pri AMD kot pri INTELU 2%-3% gor ali dol ker je intel zdaj svež. ampak to razliko v praksi ne bo nihče opazil.
torej vsi ki se kregate malo poglejte kaj se dogaja v stvarnosti
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

3p ::

molnar: točno (glede cen). Kupiš eno ali drugo, le da lahko intela trenutno bolj naviješ, če kupiš 20 jurjev dražjo ploščo.
Bolj smiselno vprašanje se mi zdi, katera platforma bo zdržala dalj. Za ene S775 obljubljajo nadgradljivost vsaj s Core 2 Quadro...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asusovi majhni in poceni prenosniki prihajajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9413353 (8678) Pesimist
»

Nvidia: G84 in G86 februarja

Oddelek: Novice / Grafične kartice
273172 (2441) PrimozR
»

AMD: K8L in AM2+

Oddelek: Novice / Procesorji
83660 (3108) Dr_M
»

Po Kentsfieldu Yorkfield

Oddelek: Novice / Procesorji
152967 (2613) Brane2
»

Intel znižuje cene Celeronov

Oddelek: Novice / Procesorji
413876 (2776) jest10

Več podobnih tem