» »

modem se poveže, internet ne deluje

modem se poveže, internet ne deluje

rimljan ::

problem je sledeč, pri klicnem dostopu se modem normalno poveže (tečejo impulzi), vendar internet ne deluje (prikaz strani, kot tudi ne npr.update antivirusa). Sem poskusil z različnimi ponudniki, pa je povsod enako. Po moje nekaj preprečuje compu, da bi lahko uporabljal povezavo, vendar ni inštaliran noben firewall, razen windosovega opa še tega sem disejblu

v obupu se sedaj obračavam na vas 8-)

lp
rimljan

cendof ::

Probaj se konektat in v command line (cmd, command) vpisi:

ping razor.arnes.si

Iz odgovora boš videl ali je kakšen reply ali ne.


Če reply-a ni potem je problem v sami povezavi, če pa to dobiš, pa je morda problem v nastavitvah v sami povezavi browserja - Internet Explorer-Tools-Internet Options-Connections:

Tu izbereš svojo klicno povezavo in ji daš status "Always dial my default connection". Morda tudi "Dial whenever a network connection is not present". Jaz sem uporabljal prejšnjo.

Če še vedno ne dela, pa bi bilo fajn, da napišeš kaj več.

rimljan ::

hvala, sem že poskusil pingat www.siol.net in ter arnes.si, pa žal ni nobenega odgovora. Mi pa pod skrbniškimi orodji napiše, da je neka napaka med napravo za fax oz.modemom in rač., sem pa že modem odstranil in ponovno inštaliral in je enako.
rimljan

amigo_no1 ::

V nastavitvah za modem izklopi "Wait for centrale signal" (oz. nekaj podobnega).
Kateri modem imaš ? Ponavadi modem piska oz. oddaja en specifičen zvok pri povezovanju.

jurre ::

wait for dial tone nima veze, ker pravi da se mu povezava vzpostavi...
mogoce imas tezave z DNSji, daj poskusi en IP pingat, npr. od arnesa 193.2.1.87. Ce bo to delal, pol je problem v DNSjih.

amigo_no1 ::

Kaka napaka je v system logu ?

rimljan ::

sem poskusil pingat 193.2.1.87 in deluje, in sem vpisal Siolove DNS in še vedno ne deluje;( (internet mislim)
rimljan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rimljan ()

Gamez0r ::

Veš kaj, jaz pa imam rešitev za to zadevo. Od nekje Downloadaj Registry Cleaner pa si zapisuj datoteke katere pač najde, da so nesnaga in potem se ročno lotiš brisanja. (najbolj zanesljivo)Lahko pa tudi downloadaš ewido anti-spyware www.ewido.com in scannaš sistem

lp
WTF!

rimljan ::

Ne boš verjel ampak v registru so bile napake in sem jih z Reg.mechanicom odpravil, potem pa so ugotovili, da internet ne deluje in sem šel preko obnovitvene točke nazaj in ugotovil, da internet ni deloval že preden sem začel jst popravljat napake.


je pa hec, da je danes baje eno stran zagrabilo, sam ne vem al iz cacha al je res delovalo, ker nisem bil jst za računalnilkom
rimljan

amigo_no1 ::

SasoS ::

Siolovi DNSji ti ne bodo delovali če ponudnik ni siol.

amigo_no1 ::

@rimljan

http://pomoc.siol.net/nastavitve/klicni...

Na tej strani sta vpisana napačna dns serverja za siol :D


http://pomoc.siol.net/

copy&paste

DNS strežniki

primary: 193.189.160.13
secondary: 193.189.160.23


@SasoS
Si prepričan ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

SasoS ::

jep, siol ima dnsje zaklenjene na svoj range IPjev.

rimljan ::

sem poskusil tole in deluje, hvala jeje997 in vsem ostalim

@SasoS, ponudnik je bil Siol


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
152728 (2501) theBill
»

Počasna optika

Oddelek: Omrežja in internet
191172 (966) John2710
»

Hipkom.net internet povezava (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
26820615 (9723) rontajzel
»

Rač. se dolgo prižiga, internet ne dela.

Oddelek: Pomoč in nasveti
171610 (1302) prometej
»

Kako odpraviti odzivni čas (ping) ???

Oddelek: Omrežja in internet
444017 (2946) antonija

Več podobnih tem