» »

nFORCE 570 ( Asus M2N-e), NCQ, WD 3200 YS ( 320GB SATA II 16 MB cache ) ... NE DELA

nFORCE 570 ( Asus M2N-e), NCQ, WD 3200 YS ( 320GB SATA II 16 MB cache ) ... NE DELA

TRIROG ::

Oj Opisujem problem in prosim za pomoč ... sicer je podvojena tema, vendar ker je v tisti povsem napačen naslov bi prosil če se tista lahko ali briše ali pa premakne pod to ...

ok naj opisem svoje tezave ...
v petek 13 sem kupil nov 320 disk ga lepo priklopil na moj racunalnik zghostal praticijo iz seagatea na WDja in zagna sistem ... zadeva se normalno zbota deluje vse ok ...

si recem super ...

hocem skopirat se podatke iz ostalih particij seagatea na WDja in kaj se zgodi BSOD ... hmmm se zamislim ... nc bom pa reinstaliral winse ... to naredim ... hocem ponovno skopirat zadeve . spet ... pri enih drugih fajlih ...
in tako v nedogled ... fajle lahko nemoteno kopiram iz WDja na vse ostale diske , tut spile lahko normalno zaganjam ... ampak da bi iz katerega drugega diska v sistemu kaj skopiral na WDja ... dobim pa takoj BSOD ... najveckrat je napaka Kernel inpage error ... 077, 07A, oz FA mislim da so bile ... ima kdo kaksno idejo ... sam namrec obupujem ...

sumim driverje za sata pa sme jih reinstaliral in ni pomagalo, tako da sedaj je ali DISK ali PLATA ... trenutno poskusam se celotno zadevo z diskom nastavljenim na SATA1 bomo videli ce bo pomagalo ...

Poskusil sem vse mogoče ...
-Priklopil na samostojno linijo napajalnika,
-Forsiral SATA I mode,
-Updateal BIOS
-Naredil LOWLEVEL Format

Na drugem računalniku disk dela normalno ...

Potem ko sem že skoraj obupal sem ugotovil da imajo na internetu uporabniki z nFORCE 4 čipovjem probleme z NCQ, te probleme so rešili tako da so v driverjih za SATA izklopili Command Queuing... Sem poskusil to ... in je zadeva shodila ... dela zdej 100 na uro ...

Zdej bi mel pa 2 vprašanji zo prosim za nasvet

Ali naj disk zamenjam saj očitno ne deluje z NCQ
Ali se podobne težave pojavljajo tudi drugim?

Še to ... Disk access mode sem moral nastaviti iz AUTO na LARGE, brez tega mi je napisalo error loading operating system ... Kaj točno disk access mode pomeni ?

Hvala ...

TRIROG ::

se mi sicer zdi neumesno bumpat temo ... ampak bi bil hvaležen če bi se malo razpisali ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 7 - kaj je narobe

Oddelek: Pomoč in nasveti
312141 (1598) Grizzly
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910169 (6342) kmetek
»

ASUS M2n - E in SATA1 Seagate ter SATA2 WD = TEMA

Oddelek: Strojna oprema
141095 (975) TRIROG
»

ena jeba, nč jasn

Oddelek: Pomoč in nasveti
261726 (1285) OldSkul
»

nov disk in namestitev XP

Oddelek: Operacijski sistemi
5997 (879) Shybby

Več podobnih tem