» »

nov disk in namestitev XP

nov disk in namestitev XP

Shybby ::

Imam Wdja 120 gb ATA in Samsunga 200 SATA. Namen je bil menjati WDja in sem kupil Maxtorja 200 gb ATA. in sedaj nardim lepo particije z WIN XP inštalaciskim cdjem, začne kopirati fajle za zagon win in po prvem reštartu error kao da ne more prebrati diska. Disk sem priklopil kot Slave in probal na njega nekaj v Winshih kopirat in dela normalno.

Kaj narditi da lahko odstavim WDja in imam Maxtorja kot Primary, Samsunga pa kot Sata primary??

Probem je kr je WD glasen oz. štrka!

Upam da je kdo reševal isti problem.

Lp

Skrat ::

Odklopi WD in ga nadomesti z Maxtorjem (Maxtor mora biti primary master). Ce rabis skopirat podatke iz WD, potem ga zacasno priklopi bodisi na primary slave ali secondary master in skopiraj podatke ter ga nato lepo izklopi.
Free software is a matter of liberty, not price.

kixs ::

Na novem disku nimas aktivne particije!

Uporabi FDISK in jo doloci.

Torej:
Maxtorja priklopi kot primary ATA, particioniraj na toliko particij kot zelis (2), doloci prvo particijo kot aktivno (to ti je sistemska particija c: ). Vse sformatiraj. Nato pa instaliraj WinXP-je na c:

To bi bilo to...

LP

Shybby ::

@ Skrat : podatki so že kopirani na Samsunga, tega WDja hočem dat ven k je glasen.

@ kixs97 : bom poskusil tole. A potem tist Windowsew format in nastavitev particij ne naredi aktivne?

Hvala zaenkrat, sporočim če bo delovalo.

Lp

kixs ::

Ce v Winsih formatiras, ti ne bo naredil aktivne particije, ker ta je lahko samo ena v sistemu. In je torej ze dolocena.

Najlazje je na novo namestit sistem tako, da imas v racunalniku samo en disk. Torej disk, ki je ali prazen (nov) ali ze particioniran. Nato startati sistem iz WinXP instalacijskega boot cd-ja. Ob namestitvi potem dolocis particije in ti naredi tudi aktivno (ce je nov disk!)

Vse skupaj (particije in dolocitev aktivne) lahko naredis tudi rocno z FDISKom in DOS boot diskete. Vcasih je to nujno, ce setup ne naredi svojega dela.

Zakaj priporocam instalacijo s samo enim diskom? Ker se vcasih zamenjajo crke pogonov/particij in se ti naredi instalacija na F: disk, namesto na C:

LP

Shybby ::

Ok uspelo mi je. Nisem nastavil v biosu LBA :8)

Kixs97 hvala lepa za pomoč.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prosim za razlago..kaj pomeni določen tip particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
71745 (1474) drola
»

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

Oddelek: Strojna oprema
201844 (1520) sirotka
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310048 (7233) Keyser Soze
»

Kopiranje disk to disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121491 (1278) Kriko
»

DISK NE GRE NOTER

Oddelek: Pomoč in nasveti
261127 (858) TheHijacker

Več podobnih tem