» »

ena jeba, nč jasn

ena jeba, nč jasn

globoko grlo ::

Ojla, mam K8NF-9 plato, sata disk pa ata dvd

winsi mi najdejo disk, ga sformatirajo, prekopirajo gor fajle in ko naj bi se zadeva bootala, se noče, kot da ni diska.

Če grem v bios advanced bios features/hard disk boot priority imam samo opcijo bootable add-in cards.

A se sata diski v biosu kje vidjo, tko kot ideji, al ne.

Upam, da sem dost točno napisal in bo kdo vedu pomagat.

tnx

globoko grlo ::

a noben nima ideje kaj bi blo

globoko grlo ::

zdejle sm probal na eide 40 GB inštalirat in je šlo brez problema, kaj je pol s sata neki narobe ?

veteran ::

Ponavadi je treba med inštalacijo potlačiti v flopetnik disketo s SATA driverji. >:D

OldSkul ::

Ja, samo Nforce 4 imajo native SATA, tako, da ne rabiš nobene diskete tlačit na začetku inštalacije.

globoko grlo ::

pa flopača itak niman>:D

še kkšna ideja?

gkovac ::

po mojih izkušnjah je zmeri treba vstavit disketo za stvari, ki jim ob nakupu dajo zraven diskete z drajverji.

nabavi si floppy... mislim, da je 800 SIT
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

globoko grlo ::

verjemi al pa ne, ni nobene diskete zravn

globoko grlo ::

Sm samo sata zravn priključil in ga winsi normalno vidijo kot e:, celo windows direktorij je gor, še od inštalacije. Če pa ide odstranim in je samo sata disk prkonektan, se pa nič ne zgodi, oz. se neče bootat.

A je v biosu treba kj poštimat, al kwa, sata mam enejblan, a morm mogoče ideje disejblat?

globoko grlo ::

No, če je samo sata gor, brez IDEjov, mi po verifying DMI pool data napiše

nvidia boot agent
PXE-E61: media test failure, check cable

kaj naj bi to bilo, sj kabl je prkonektan, itak gre samo na en način gor, tko da ne vem kaj naj si mislim

Ch4N93 ::

probaj flashat BIOS s kakim drugim
Ni nam lahko...

globoko grlo ::

sam po moj eni bios

1x sm že mel en tak problem z ata 160 GB diskom, pa se ne spomnim kwa sm naredu, čist iste zadeve, winsi so ga zaznal, celo bios, ampak bootat se pa ni hotl

tegale 160gb sata pa še bios ne zazna, oz. nism nikjer najdu da ga kakorkoli zazna

a se v biosu sploh vidjo sata diski?

b ::

Poskusi SATA kontroler v BIOS-u nastavit v kaksen "compatible" mode ali kaj takega... zna bit, da bo potem oponasal PATA in se bojo windows znali bootat s tega. Ampak mogoce sem cist v temo brnil, ker ne vem kaksen BIOS imas. Mogoce niso krivi windows ampak BIOS, ki ne zna bootat s SATA naprav... a v navodilih kaj pise?

Jebiveter ::

Probaj ti v BIOSu nastimat SATA disk kot BOOT DEVICE. Po moje te to zajebava.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

globoko grlo ::

sej to me muci, ker za sata sploh ni nikjer nobenih "mode" zadev, 1st boot mam cd, 2nd boot pa hard disk, ni pa nikjer za nastimat al pata al sata

pa moti me se nekaj, v biosu pod advanced features/hard disk boot priority imam samo opcijo bootable add-in cards, pa imam samo eno add-in card in to je 6600GT PCIE, nobene druge pci kartice

globoko grlo ::

kaj bi pomenilo

Windows could not start becouse of a computer disk hardware configuration problem.
Could not read from selected boot disk. Check boot path and disk hardware.
Please check the windows documentation about hardware disk configuration and your hardware reference manuals for additional information.

tnx

Gwanaroth ::

Skušaj spremenit disk access mode iz CHS ali LBA na 'Auto'. To je meni pomagalo.
Lights often keep secret hypnosis..

globoko grlo ::

sej je vse na auto, men ni nč jasn, sm fleširal s tazadnim biosom, pa isto sranje, sploh nimam idej kaj nardit

help

Jebiveter ::

Na starejsih ploscah z RAID PATA ali SATA (dodatnimi) kontorlerji je bilo potrebno v BIOSu nastimat boot device kot SCSI.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

globoko grlo ::

plata je K8NF-9, a je to staro al ne, ne vem, bios zdej vsaj najde sata disk in ga imam naštimanga kot default boot disk, bom zdejle probal še 1x winse gor dat, mogoče se bo pol bootal

tnx

globoko grlo ::

aaaaaaaaaaaaaaa a je to sploh mogoče, DELA, yes, končno, hvala Q

hvala vsem za pomoč

OldSkul ::

/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

globoko grlo ::

se mi zdi, da sem med vsemi postopki 1x na drug sata kontroler prestavil, pa verjetno zato ni bila konfiguracija ok

alkatraz ::

Ok, kaj je blo pol tocn narobe, ker jest sem pri prjatlu mel cist iste probleme, enaka plata in nism mogu bootat, tko da ce mi lahko poves kaj si naredu?

OldSkul ::

Pri meni, če prestavim na drug priključek na matični, se windowsi nočejo zbootat.

globoko grlo ::

najprej je blo vse na default, disk pana sata 4 kontrolerju, jest veselo inštaliram in se zadeva ne boota, vmes zamenjam na sata 3 kontroler, nič bolje, fleširam, nič bolje, izklopim vse kar ima besedo raid, se neče bootat, pa mi teži, da hw konfiguracija diska ni ok. Pa sem šel še 1x inštalirat winse in zadeva dela.

Upam, da bo pomagal.

OldSkul ::

Ja, RAID treba IZKLOPIT.
Imam nov računalnik in to matično in je matična imela gor še F6 BIOS, ki pa ima po defaultu RAID vključen in če je to vključeno SATA diski ne delajo. Enostavno jih ne zazna!!
F11 je najnovejši BIOS in je zadeva po defaultu izklopljena. Jaz pa sem mislu stvar na servis nest LOL.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjal ohišje zdej pa ne dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261802 (1446) mkonci
»

Bios ne zazna sata diska

Oddelek: Strojna oprema
323628 (3134) amigo_no1
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402347 (1710) PIII850
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122779 (2656) jELKO
»

Pomoč MB ABIT IC7

Oddelek: Strojna oprema
5987 (946) asPeteR

Več podobnih tem