» »

ASUS M2n - E in SATA1 Seagate ter SATA2 WD = TEMA

ASUS M2n - E in SATA1 Seagate ter SATA2 WD = TEMA

TRIROG ::

ok naj opisem svoje tezave ...
v petek 13 sem kupil nov 320 disk ga lepo priklopil na moj racunalnik zghostal praticijo iz seagatea na WDja in zagna sistem ... zadeva se normalno zbota deluje vse ok ...

si recem super ...

hocem skopirat se podatke iz ostalih particij seagatea na WDja in kaj se zgodi BSOD ... hmmm se zamislim ... nc bom pa reinstaliral winse ... to naredim ... hocem ponovno skopirat zadeve . spet ... pri enih drugih fajlih ...
in tako v nedogled ... fajle lahko nemoteno kopiram iz WDja na vse ostale diske , tut spile lahko normalno zaganjam ... ampak da bi iz katerega drugega diska v sistemu kaj skopiral na WDja ... dobim pa takoj BSOD ... najveckrat je napaka Kernel inpage error ... 077, 07A, oz FA mislim da so bile ... ima kdo kaksno idejo ... sam namrec obupujem ...

sumim driverje za sata pa sme jih reinstaliral in ni pomagalo, tako da sedaj je ali DISK ali PLATA ... trenutno poskusam se celotno zadevo z diskom nastavljenim na SATA1 bomo videli ce bo pomagalo ...

TRIROG ::

forsiranje diska v SATA 1 mode ne pomaga ... ravno sem dobil error pri kopiranju iz prenosnega USB diska

KERNEL STACK INPAGE ERROR
STOP:0x00000077

nc vec mi ni jasno ... disk plata ?!
ker vse te podatke lahko normalno skopiram iz USB diska na Seagate-a ... bom zalaufi HDD diagnostiko za WDja ... sam pomojem da se ne bo nic pokazal ....

TRIROG ::

bi low level format pomagu?

Husqvarna ::

Najlažje boš ugotovil če boš probal. Drugače pa lahko probaš posodobit biso na plati. Je že 0402 beta verzija zunaj.

bozicek ::

Na tvojem mestu bi probal:
a) zbuditi winse iz Seagate diska, ter iz tam povsem sesuti WD particijo, jo na novo postaviti in formatirati. Nato probaj kopirati na WDja in ce bo zastekalo
b) iz WD strani dol potegniti diagnosticni program za disk, ter ga pregledati. Totalen scan...Ce je napaka, neses nazaj.

Low-level jaz osebno ne bi delal, saj je disk v garanciji, pa naj ga kar zamenjajo. Kaj mi bo disk, ko moras ze v startu narediti low-level. To delas pol ko ni vec garancije
Darila letos samo za poredne

TRIROG ::

probu pa ni ratal ... nc ne pomaga ... zdej sumim plato ... glede na to da je z mojim diskom dolgo casa delala brez problema...pismo edino na kar se spomnim je da A) plata ni kompatibilna z diskom, al pa da je disk fuc ... ce bi vsaj meu se ksn sata disk ... zdej ko bootam iz Seagatea mi samo frizne masina..ko kopiram stvari na WDja iz SEAGATEA ... ni blue screenov ... "hvala bogu" al whatever ...res ne vem kaj bi reku ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

TOP ::

Kako misliš ni kompaktibilno saj plata podpira disk,rajši povej kakšen napajalnik maš pa poglej da gre vsaka žila napajanja na svoj disk in ne z ene oba diska napajat

TRIROG ::

Napajalnik je LC 6550

Je pa res da sm pac uzeu zilo in sm zaporedno vezu diske ? a bi to lahko biu problem?!?!
sploh ker recimo mam na eni žili 2 sata konektorja za disk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

TOP ::

Ja primeni je bil prav ta problem z istim napajalnikom.Probaj še ti pa poročaj

TRIROG ::

mislim ... ne morm verjet ... *tok*tok*tok ... so fa so good ... na to pa res nisem pomislu ... zakaj da fak majo sploh 2 taka konektorja ... ROFL ...d zdej sm ze 2 particije skopiral ...

TOP ::

Ej sem zelo vesel,da ti je uspelo imel sem natanko isti problem in sem porabil kar nekaj časa,da mi je ratal pa sem probal prav vse mogoče in nobeden mi tega ni svetoval tak da sem vesel,da sem ti lahk pomagal.LP

TRIROG ::

jah pa se je ustavilo ... ni mi jasno ... zdej sm obupal ... neki cajta kopira normalno ... potem pa dobim errorje alla delayer write failed, cannot write , please remove write protection ...

zdej pa še en error ... DISK is full ... kopiranje 10 gb podatkov na prazno 50 GB particijo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

TOP ::

potem sporočilu je pa nekaj narobe z diskom

TRIROG ::

HUH ... zdej ko bootam zadevo iz SEAGTE diska ... se se vedno usatvlja ... sm nesu disk h kolegu ... k ma WinXP Fundamentals instaliran ... in sva skopirala za cca 150 GB podatkov na razne particije in je delal bp ... zdej sm nekje prebral daje mogoče fora v command queingu ... disk nima NCQ podpira pa navadn command queing ... nc vec mi ni jasno ... bom progu ugasnt ...

TRIROG ::

Našel napako ... sicer disk podpira T.i. Command queing in ocitno so gfa driveji avtomaticno enablali ... vendar pa ni znal pravilno delovati ... resitev ... v sata driverjih sem izklopil command queing ... in zdej dela kot po maslu ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1 TB disk SATA (Samsung ?)

Oddelek: Kaj kupiti
334993 (3274) bodom
»

Kater disk 500GB?

Oddelek: Kaj kupiti
272101 (1420) urosh
»

nov disk in namestitev XP

Oddelek: Operacijski sistemi
5999 (881) Shybby
»

Disk 160GB ali 200GB in firma

Oddelek: Kaj kupiti
201636 (1241) dxx
»

NCQ in A8N-SLI?

Oddelek: Strojna oprema
9998 (878) Dr_M

Več podobnih tem