» »

Počasen RAM

Počasen RAM

mare92 ::

Lep pozdrav!
Ravnokar sem kupil nov računalnik in noter tudi GOODRAM 2*512mb 800mhz. Vendar se mi zdi, da ne dela kakor bi moralo. Laufa samo Azureus, pa že "šteka". Naložil sem program freeRAM in mi kaže da je porabljenega okoli 600MB. To se mi zdi pretirano, saj sem imela na prejšnem računalniku 512mb rama in je delalo s podobno hitrostjo. Zanima me, če je lahko z mojim ramom(mogoče tudi diskom ali preocesorjem) kaj narobe, in kako lahko to stesteram? Obstaja kakšen pameten program? Oprostite za neumno temo, vendar res nimam pojma kaj narediti!
Mare
  • spremenil: mare92 ()

mtosev ::

Za ram memtest86+.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mare92 ::

To moram downloadati ISO in nato zapečt bootable disk nato pa v biosu bootati?

mare92 ::

ewo izklopil azureus, laufa samo firefox in je 656mb zasedenega(freeRAM)..to se mi ne zdi normalno:\

Gwanaroth ::

Ja porkaduš, zakaj pa imaš ram? Da bo prazen?
Lights often keep secret hypnosis..

bobby ::

to po moje sploh ne bo nič povezano z ramom ali katerokoli hardversko zadevo. dej odpri task manager pa povej kateri trije procesi ti laufajo, ki so NAJBOLJ požrešni.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

mare92 ::

Gwanaroth preveč šteka! evo: azureus 85.000K,firefox 44.000ksvchost 29.000explorer 13.200k pol pa sam okol 6k...

bobby ::

men se zdi vse lepo in prav. in če vse skupej sešteješ je tistih 600Mb.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Gwanaroth ::

Azureus je znan po tem, da "šteka". Je pač napisan v Javi in je treba sprejet kompromis.

Ti priporočam, da zamenjaš klienta. Recimo BitLord, ali uTorrent itd..
Lights often keep secret hypnosis..

pozitron ::

A maš slučajno nortona al pa kej podobnega tut full požre ramov. (AV pa firewall)

;-) ::

eh 600MB če brskaš po netu je mal preveč res.

Jaz mam k večjemu 613MB prostega (od 1GB vgrajenega), pa laufam Firefox, MSN, Kerio Firewall, Gmail notifer, Deamon tools, pa še še polno sranje zraven.

mare92 ::

ok hvala...sem mislu da je kej z ramom narobe! kaj pa za trdi disk je normalno da skos neki skrta na ene 2 sek(mam sata 2 seagate 250gb 16mb)?

dxx ::

Če iamš kak azureus odprt potem je skoraj normalno da skos nekaj melje.
Svetujem ti pa da skeniraš celoten sistem s kakim AdAware in NOD32, da izločiš morebitne viruse in spajver.

mare92 ::

ma mele SKOS...windowsi so na novo nalozeni,tko da ne sme bit virusov, niti jih ni(scannan z nodom,zone alarmom,spybotom...).

BuBBle.D ::

Azureus je pain in da arse. Sem ga sam zelo dolgo uporabljal in vem da nenormalno dosti rama požre. Tako kot je že nekdo malo višje napisal, si naloži utorrent in Nod32 in teh težav neboš imel več.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Klemzz ::

zakaj pa glih nod32, sej loh si tut kej druzga pa ne bo meu težau >:D uTorrent pa rula tka al pa drgač

mare92 ::

Naložiu uTorrent, pa še vedno ŠTEKA(da mi odpre kerokol aplikacijo rab usaj 5sek...)s tem da mam zdej uporablenga nekje 400Mb! Disk pa vs čas MELE in RUŽI. Prej sm meu 2*256Mb rama, celerona 1.8 en slb hitachi disk...pa mi je prbližn isto hitr use delal, disk ni pa nikol se tok uglašu! Če kdo ve, kaj bi blo loh narobe, al pa če je loh kej narobe z opremo(karkol) naj plis pove! Hvala:)

;-) ::

Pomoje ti kaj komp mele v ozadju...nekaj si spregledal. Mogoče kak čuden proces?

mare92 ::

definitvno ne..to sm že sprobavu...sploh pa mi nč ne kur več k tm 20k rama..in to mi je najbl čudn!aide da bi štekal k bi ga tm 100+ žru...sam kle pa ne..:O ;(

mare92 ::

kdo kšno idejo?

Volta ::

Idi pod run - oz. zaženi in napiši not: services.msc Tam boš lahko nepotrebne procese zaprl dol - jaz sem jih in mi ob booto rabi nekje 170 rama od 2GB skupnega. Mislim da maš en program zadaj, ki se ti morebiti ne odziva, ko prideš v windows izklopi tam desno spodaj vse kar pač je - z antivirusom vred, poglej kolko ti potem rabi rama in sporoči. Če ne šrota več, potem bomo probali kaj porihtat. Torej prvo kaj narediš zapri vse programe dol!

LP

Volta ::

Naslednje kaj je potegni tale programček dol Klikni tukaj Kodo oz. serijsko številko najdeš na www.serials.ws Če ti ta ničesar nebo našel, potem je pa stvar že čudna.

LP

mare92 ::

In kaj jan bi bla tm nepotrebna opravila? Kr nč ne poznam in ne vem, če niso obvezni za winse...problem je u tem, kr je na novo nalozen...ne laufa mi kj u uzadju, nimam spywarov...bom probu dt u tadruga dva slota za ram.al pa u biosu bom dvingu volt za 0.1...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896470228 (20364) Rias Gremory
»

uTorrent in obremenjenost diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
325468 (4877) MrStein
»

µTorrent znatno hitrejši kot Vuze

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4719618 (17547) roli
»

Kateri program za Torrent uporabljate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5112802 (9766) "KeKc"
»

BitTorrent pohrustal μTorrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
9115110 (12240) simnov

Več podobnih tem