» »

nakup v Švici

nakup v Švici

robertli ::

Pozdravljeni

Kupujem EOS 400d in sem malo pogledal po netu cene v Evropi in Ameriki zanima pa me če je že kdo kupoval v Švici, ter zakaj so tam toliko nižje cene kot drugje vem da niso EU, ampak razlika v ceni Švica - SLO je cca 55k ali Švica - Nemčija 20k pa še davek lahko nazaj dobiš pa recimo švercaš...:) link

LP

antonija ::

Cena v CH je ~140kSIT, v DE je ~150kSIT, v SI pa ~180kSIT. Razlike so take kot pri vecini drugih stvari v tem cenovnem razredu.

Ce se bos vozil gor potem se verjetno splaca nabavit in svercat, da bi pa samo po fotkica sel tja se ti pa bolj splaca narocit iz DE (ce najdes poceni postnino) ali pa kupit pri nas in imas zazihrano garancijo v SI.
Drugace je pa v svici elektronika kar poceni, za njihov standard prakticno zastonj.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Michaelosz ::

Jaz sem vsako poletje mesec dni v Švici v Zurichu pa mislim, da bistvene razlike v cenah ni. Mislim, da je kar dražje od Nemčije in Avstrije. Kolko sem jaz gledal v teh Švicarskih računalniških trgovinah (Manor,...), Media Markt je malo cenejše kot druge trgovine. Oblačila, čevlji in te stvari pa so bistveno dražji kot pri nas.

antonija ::

Po mojih opazanjih je elektronika prilicno ugodna. Marsikaj se najde ceneje kot v DE ali AT, recimo jaz sem nabavil Dellov notebook in iRiverjev mp3 player, oba cenejsa kot v DE. Sem pa v DE nabavil digitalni fotoaparat (in svercal v svico za MWST) ki je bil tam cenejsi...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Phoebus ::

raje kupi v nemčiji ker švica ni v EU, če se nočeš jebat okoli davkov.

klemen22 ::

Sam pa ste majstri ko se vam da za ene 20k sit je*at tam po tujini. Seveda ko pride pa do kakšne okvare pa pride do slabe volje in izlivanje žolča črnega nad slovenskimi trgovci/dobavitelji da kao garancija vsekakor velja. In potem se to napiše v temo "Pritožbe in pohvale računalniških trgovin";(
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

_marko ::

Svica ima najnizji DDV v Evropi - zato bi moralo bit vsaj 10% ceneje.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

robertli ::

klemen22 razlika je 50k in garancija za canon vsekakor velja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenje in delo v Švici

Oddelek: Loža
4440677 (16818) klemen888
»

Cene osnovne hrane doma in v tujini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
579315 (7460) mirancar
»

Švica

Oddelek: Loža
299878 (8813) antonija
»

Po iBook-a v Nemčijo

Oddelek: Kaj kupiti
51138 (1015) madviper
»

Plače - Slovenija vs EU (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12712465 (6502) Barakuda1

Več podobnih tem