» »

Po iBook-a v Nemčijo

Po iBook-a v Nemčijo

madviper ::

Resno razmišljam o nakupu Apple-ovega iBook-a, tistega 12", ki je glih pravih dimenzij zame (majhen in močan). Dejstvo pa je da pri nas stane okoli 350 tisočakov, medtem ko je v Nemčiji cena nekaj čez 1000 Evrov, kar je kar velika razlika v ceni.

Torej za ceno iBook-a v Sloveniji, dobim v Nemčiji iBook-a, dodatno baterijo, +256 MB RAM-a in še stroški so pokriti.
Tak, da bom najbrž šel po njega gor (sej smo v EU, tak, da ni problema z davki ipd.).

Zdaj pa dilema. A je tipkovnica nemška ali angleška? To bi bilo dobro vedet, pred nakupom, zato se obračam na vas. Kakšna je tipkovnica (raporeditev tipk)? Angleška ali nemška?

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!

Matek ::

Nemška, zagotovo.

POPRAVEK: Kolk vidim si lahko pri nakupu v webshopu zbereš jezik priloženega mac-osja in tipkovnice, ne vem pa kako je, če ga direktno v trgovini vzameš. Po mojih izkušnjah je večinoma lokalna tipkovnica.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

TribesMan ::

madviper a se hecas? Cena 12" iBooka v Sloveniji je natancno 266kSIT... pol pa dodaj se 14kSIt za 256MB RAMa in to je to... pa imas lepo slovensko garancijo, pa slovensko tipkovnico...

Nevem pa kdo te je nategnil z 350k... res nevem.

V Nemcijo se ne splaca hodit, ker je razlike v ceni okoli 5kSIT... pa se to samo zato ker je v Nemciji samo 16% DDVja... Aja pa tipkovnica je 100% nemska...

Uglavnm pozabi na nakup v tujini. Apple ima zelo zanimivo cenovno politiki in so cene v Evropi skorajda do evra enake... razlike so +-1%

Ti sam poglej cenik na E.P.L.

iBook 12" G4 1.2GHz 256/30GB Combo AP 266.688,00SIT

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

madviper ::

Se opravičujem, zaradi napačne informacije. Najbrž sem zamenjač številke, pa sem s tem potemtakem imel narobe celoten račun. Hvala, da ste me popravli!

@TribesMan: Kje pa bi dobo 256MB rama za 14k Sit. V epl-jevem ceniku ga nisem našel. Al pa sem ga kje spregledal.

A so rami kompatibilni od PC prenosnika? Mislim, da niso, zato sam sprašujem.
I'd like to do something crazy!

TribesMan ::

V iBooka pase katerikoli PC 2700 SO-DIMM RAM... torej to je vsak ram za prenosnike ki je trenutno na trgu... sicer pa sam rec pri EPLju in majo tud oni preverjen "neoriginalni" RAM ki je veliko cenejsi od originalnega Applovega...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

madviper ::

Hvala! Nisem bil ziher. Najbrž ga bom nabavo v roku pol leta. Mogoč prej.

Sej vem, da se bo še kaj spremenilo, sam sem začel preverjat malo prej, da ne bom pol kupo mačka v žaklu.

Rabimo ga bom predvsem za faks, internet, pisanje besedil in podobno. Mislim, da je to kar primerna izbira, al ma kdo kak bolši predlog.

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook in BTC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
958224 (6613) Mulh
»

MacWorld Expo 2006

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
494956 (3531) TribesMan
»

Mac World Expo 2005 v San Franciscu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
628416 (6835) borchi
»

Kateri Notesnik je za 300 000 jurjov najblši??

Oddelek: Kaj kupiti
232321 (1744) CaqKa
»

kupiti iBook v tujini?

Oddelek: Kaj kupiti
61201 (1146) IceIceBaby

Več podobnih tem