» »

Aw9d-max + e6600 + OC newb = Help

Aw9d-max + e6600 + OC newb = Help

BuBBle.D ::

Pozdravljeni!
No...danes sem dobil rame na katere sem kar cel mesec čakal (tujina pač) in sem se odličil da napumpam conroeta na soliden 24/7 OC. V kolikor nisem "pohlepen" mi je cilj tam okoli 3.5ghz. To mije v bistvi prvič, da sem se spravil navijat procesor, tako da go easy on me, če vmes kako butasto rečem/vprašam.

Trenutno sem ga spravil na 3.2 z naslednjimi nastavitvami, ki so bile 1 uro stabilne z dvema prime95. Za 24 ur ga bom zalaufal, ko bom čez 3.5ghz. Temperature pa so pod polno obremenitvijo okoli 37C (idle 29).
Multiplier: 9x
FSB: 355
FSB/Ram divider: 1:1 (533mhz) 4-4-4-12
Vcore: 1.425V
Vdimm: 2.1V
Mch: stock 1.5V

A se samo meni zdi ali je Vcore res malo previsok glede na OC? Vem, da ni preveč, saj je tista varna meja, kar se voltaže tiče za 24/7 OC, tam okoli 1.475V. BI moral MCH tudi dvignit?
V glavnem prav bi mi prišlo nekaj nasvetov za naprej. Any help will be muchos apretiatos.
Lp!
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

strumf666 ::

vmch je za visoke FSB-je potrebno dvignit, samo ne vem, če je to že pod 400; lahko oziroma zaželjeno pa je, da probaš.
Pri mojem E6600 (na p5w dh) je potrebno cca 1,55V pod vodo za 24/7 se mi to še ne zdi pretirano; V mch sem imel pa na 1,8V NB tudi pod vodo.
Če imaš vklopljen hyperpath3 (tako se pri ASUSu p5w dh reče temu, pri abitu verjento drugače) ga izklopi.
Za voltažo, timinge in napetost rama ti verjetno piše na škatli, ali netu. Kaj pa imaš za en ram, če ni skrivnost?
A proc imaš stestiran na 3,5? Ker obstajajo tudi slabši primerki, ki se ne navijajo preveč dobro.
LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

BuBBle.D ::

Saj maksimalen fsb, ki ga želim doseči je okoli 400, tako, da mi po mojem ne bo treba vmch dvigovat, če bo sistem deloval stabilno, right?
Kar se pa tiče Vcore-a pa ne mislim it čez 1.5V, pač nimam jajc :). Kakšne temperature pa imaš pod obremenitvijo? Predvidevam, da niso nekak pretirane, ker sem prepričan da imaš kako bolj konkretno vodno. Jaz imam thermaltake bigwater 735. Vem da je podn, a do sedaj dobro služi (37 Load pri 3.2). Pod vodo je pa samo procesor. Če bi hotel imet tudi NB pod vodo, bi moral kupit še 2 hladilnika/vodna bloka za southbridge in mosfete, ker so vsi trije med samo vezani z heatpipe-i.

Praviš, da naj izklopim hyperpath 3? Pri meni je očitno drugače v biosu napisano, ker direkt funkcijo za enable/disable hyperpath ne najdem. Sem pa našel pod asvanced chipset features/cpu features naslednje:
- Limit CPUID Maxwall = Disable
- C1E Function = Enable
- Execute Disable BIt = Enable
- Virtualization TEchnology = Enable
- EIST Function = Disable
A je mogoče kateri od teh pod krinko "hyperpath"? Edino kar sem spremenil je EIST function, prej je bil Enable-an.

Ne, rami seveda niso skrivnost, saj so bili že včeraj navedeni v sig-u. Si spregledal. So pa 800mhz Corasair CL4. Prej sem imel FSB/Ram divider na 1:1(533), tako da so rami na 2.1V delali na 710mhz (355fsb) pri 4-4-4-12 timingih. Potem pozno zvečer sem se še malo igral in sem jih prestavil na 4:5 ali 2:3 (sej ne vem), v glavnem (667 v biosu) tako da m sedaj delajo na 888mhz pri 2.2V, CL4. Na 2.1V mi je postalo a ni šlo v winse, pa sem moral malo moči dodat.

Z procesorjem se včeraj nisem pol več nič igral, se bom pa zato danes malo bolj:P. Po mojem nisem naletel lih na slab primerek, ker koliko sem bral po netu, se stepping 6, revision b2, kar dobro navijajo(popravi me, če se motim).

Lp!
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

strumf666 ::

Bok!

Ko ugotoviš minimalne napetosti, potem sistem furaš na njih - razumljivo, samo če niti za test ne boš dvignil voltaž ne boš mogel ugotovit, kaj te bremza, proc ali NB.
Temperatur ti trenutno ne morem napisat, ker mi ne dela comp, na pamet se mi zdi, da se mi je pod loadom na 3,6@1,55V proc grel na okol 50 °C (asus probe). Kdaj so temperature pretirane je težko reč, kolk sem bral in spraševal c2d naj ne bi bil toliko občutljiv na temperaturo kot A64; greje se pa tudi precej bolj ko je navit. Throttling se mu vklopi šele nad 85 °C.
Če boš snel heatpipe: za hladit SB lahko kupiš zalmanov ali kak drug pasivni hladilnik, za NB je pa dobro, da je čim bolje hlajen, ker vpliva na max FSB, ki ga lahko dosežeš, samo spet ne vem, kdaj se začne poznat. Na fete pa lahko nalimaš kakšna hladilna rebra (čim manjša in lažja, da ne bodo odpadla), pa zaželjeno je, da kak vent piha po njih.

Od tega kar si napisal ni nič hyperpath; poglej na link, kje se pri asusu v biosu nahaja, pa poglej, če je pri tebi slučajno podobno.
Jes imam (od napisanega) vklopljeno samo executedisablebit, samo če boš virtualization izklopil se lahko zgodi, da ti v winse ne bo več hotel pridit. Če se ti to zgodi samo nazaj daj, pa bi moglo bit vse kot je bilo.

Žbogi je tale vodič napisal za P5W DH, ki jo imam, mogoče ti bo kaj pomagalo link

LP

P.S. O steppingih in revizijah ne vem prav veliko; v najboljšem primeru te ovira prenizka voltaže procesorja. Za test pri temperaturah, ki si jih napisal ne bo nič narobe s procom, tudi če j dvigneš na 1,55 V, da boš ugotovil, če je to razlog. Kolega je to naredil s stock hladilnikom, pa proc še naprej veselo dela.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

C1E tudi izklopi. Pa Virtualization lahko tud čist komot izklopiš. Drgač pa, če hočeš doseč dober OC, odsurfaj na xtremesystems.org na Intelov podforum in tam imaš kup vodičev za navijanje. ;)

BuBBle.D ::

Hvala obema za nasvete!
Tisti link/vodič o p5wdh mi je zelo pomagal, sedaj nekak vem, do koliko je varna voltaža za vsako stvar. Trenutno se ne morem lotit OC-anja, ker me nekaj zajebava. CPU-Z mi kaže, da je multiplier na 6x, čeprav je v biosu nastavljen na 9x. Sem sprva mislil, da CPU-z nekaj zafrkava a sem se žal motil. Superpi 1M sem opravil z ćasom 22 sekund pri "kao" navitem procesorju, delijočem na 3.4ghz. Trenutno fante na XS sprašujem kako kaj naprej ker sem sel prestrašen, da slučajno ni z matično/proc-em kaj narobe.
Lp
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

XS!D3 ::

Da nimaš ti tist ukloplen, k pač zarad varčevanja z energijo pr idle zmanjša množilnik ( s tem frekvenco) in s tem zmanjša porabo ter gretje porcesorja, malo poglej kera nastavitev je to pr teb.

BuBBle.D ::

Točno tako, kot si rekel. V power options, pod power shemes sem mel home/pffice pc nastavljen namesto always on, tako da mi je zaradi tega delalo na 6x-em množilniku.
x1950xtx just arrived today!:P>:D
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave pri navijanju: C2D E6750, plata: GIGABYTE GA-965P-DS3

Oddelek: Navijanje
131291 (1176) yugokoral
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940710 (22252) Dr_M
»

Core 2 quad q6600 do ==> 3.6 Ghz

Oddelek: Navijanje
111790 (1537) yanez666
»

Navijanje E6600 NUJNO

Oddelek: Navijanje
392828 (1585) M-XXXX
»

Težava pri navijanju!

Oddelek: Navijanje
151337 (1142) c00kie

Več podobnih tem