» »

Anonimnost podatkov

Anonimnost podatkov

Elemen_T ::

V katerih primerih lahko časopisna/medijska hiša izda podatke višjim sankcijskim ustanovam ?

Bral sem članek v Mladini (bi sicer raje videl, da ga nebi bilo, a sem vseeno pomislil...), o tipu, ki je nekajkrat vlomil v razne tehnične štacune in pobral lepo število vrednih napravic. No omenjeni tip je dal prav bizaren intervju za mladino v katerem se povsem izpove kako on vlamlja in kakšne trike uporablja ter celo koliko jih pri tem sodeluje in koliko so zaslužili.

Mladini verjetno teh podatkov ni v interesu razodet; ampak ali lahko pristojni organi od njih to zahtevajo?
Oprostite mi, če ste o tem že debatirali, če slučajno ste mi nalimite link!

p.s. pa predpostavimo, da se je novinar v živo dobil z avtorjem omenjenih dejanj.
  • spremenil: Elemen_T ()

MihaFirst ::

novinarjem in duhovnikom ni treba pričati pod prisego o svojih virih (pri novinarjih) in tistem v spovednici (pri duhovnikih), torej Mladina tega ne bo verjetno nikoli razkrila.

LP
www.gamma.si

perci ::

novinarjem in duhovnikom ni treba pričati pod prisego o svojih virih

Tole za novinarje ne bo držalo.

MihaFirst ::

slovenskega zakona ne poznam, ampak bistvo demokracije je ta novinarska svoboda. vse normalne države imajo to. in ne more prit policija v uredništvo Mladine in od njih zahtevat, naj jim izročijo kradljivca... ;)
www.gamma.si

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jansa - Sanader (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9813654 (10476) mtosev
»

Sveti Peter in njegovo b.m. spočetje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14719210 (13682) Okapi
»

Zakon o zaščiti novinarskih virov v ZDA eksplicitno izvzema Wikileaks

Oddelek: Novice / NWO
309476 (8136) Bistri007
»

Oblast se spravlja na Informacijskega pooblaščenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
775716 (4562) Brane2
»

Strah

Oddelek: Problemi človeštva
422612 (1690) borchi

Več podobnih tem