» »

HIFi

HIFi

Mercier ::

iz računalnika nameravam zvok izvažati na bližnji glasbeni stolp. Kaj moram vedeti, pogledati? Se da že v naprej vedeti, da bo zvok OK?

Lucas ::

če imaš kvalitetno zvočno kartico in kavliteten HIFI, potem se nimaš česa bat. Poskrbi le za kolikor toliko dobre kable in to je to. Kako povezati zadevi, pa upam, da ti je jasno. Če pa ne, potem vprašej!
I was here...

Mercier ::

Kable bom vedu kam utaknat, bojim se za one raznoraznebezobrazne štromarske količine, če bojo štimale.

Tule sem bral, da je marsikomu šumelo. Pa me zanima, če se lahko prej pripravim, pogledam kake številke al kaj podobnega.

Highlag ::

Sam za dobre kable poskrbi. Možno je da ti bo kej brnelo, če sta PC in HiFi oba ozemljena, samo Hi-Fi ponavadi ni.

Jest uporabljam doma PC priklobljen na midi stolp preko cca 6m kabla in nimam problemov, res pa je da nič ne snemam. Kakovost bo zelo odvisna od same zvočne kartice.

Mercier ::

Hvala za enkrat, bo kr priklopu, pa če bom še imel težave, bom še nadaljeval tole.

Mercier ::

Tole sem uredil. Imel bi še nekaj. Iz enega izhoda bi "cepil" kable na računalniške zvočnike in na hifi. Bi to šlo? Ni treba, da bi uporabljal oboje naenkrat. Za delo bi recimo ugasnil hifi.

Še malo bolj jasno: ali bi v tem primeru (štirje zvočniki iz enega izhoda, izmenično dva izklopljena) bila kvaliteta zvoka ista kot če bi imel le dva?



Če pa v tem postu pišem neumnosti, mi pa svetujte eno solidno zvočno za zraven (na plošči je že creative-ov čip).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

AngelOfDeath ::

Creative audigy.

Kaj misliš s cepljenjem ?

Če bi sam enga na enkrat uporabljo jih tak ali tak lahko pretikaš, sam morš pazit na nastavitve na stolpu in na rač. zvočnikih.

krucymucy ::

HI-FI pa stolp sta daleč narazen... tko da ne to mešat, ker ni isto! Za kable itaq ni važno da so kvalitetni:
1. ker PC že dela tako popačenje (no brnenje, razne interference...)
2. ker boš verjetno poslušu MP3-je, ki se ne glede kaj folk pravi po kvaliteti in frekvenčnem razponu zelo razlikujejo od CD-ja
3. ker boš poslušal na stolpu, ki itaq da bl gnil zvok k HI-FI

Mercier ::

Zadeva že deluje na preklapljanje. Potegnem ven kablovje od računalniških zvočnikov in vtaknem ono od stolpa.

To se mi ne dopade.

Nimam zvočne na več izhodov. Če ni treba niti ne bom priskrbel. Pojma nimam ali so kabli dobri ali slabi. Zvok mi je čisto OK.

Na sploh nimam pojma o kablih in štromu.

Kabel za do stolpa zgleda takole: iz izhoda gre eden, potem pride ena mala elektro fora, kamor ga vtaknem in iz nje dva kabla, ki jih vtaknem v stolp.

E, rad bi tako elektro foro, da bi lahko priklopil oboje.

Če to obstaja, če ne kvari zvoka (pripravljen sem izklapljati eno ali drugo - daljinec ali power off na računalniških zvočnikih, ne kabel ven in not) bi si nekaj takega omislil. Če pa ne, pa nabavil še eno zvočno.

Tomi ::

V Bigbangu imajo za take zadeve Vivancov jack razdelilec. Stane malo manj kot 800 sit, in ne pači zvoka.
metrodusa.blogspot.com

Mercier ::

Za dva kompleta zvočnikov?

krucymucy ::

ja iz enega 2.5 izhoda na dva!
ne pači zvoka, a če ne bi bil vivanco bi ga pa pačil... sploh pa vivanco ni bohvekaj od firme... kot audiovox med GSM-i :D

Mercier ::

Tnx! Moj je.

krucymucy ::

aja! drgač se to dobi tud od ene leve firme za 150 sitnih... sam tam so že novi vtikači zjebani :D

Mercier ::

Jurja bom že dal, Ljubljana mi je malo odročna. Bom iskal kje v bližini.

Pmembno je, da vem da stvar obstaja, pa kak se ji reče.



Ponavadi je zabavno, ko se NekoIme znajde v štrom-štrcuni. :D

Tomi ::

No, načeloma si ga lahko narediš tudi sam, samo moraš kupiti dva ženska in en moški jack, potem si pa zlotaš.
Sicer pa vem, da Vivanco ni ne vem kaj, samo zame je čisto kul, ker ne zapravljam preveč:\
metrodusa.blogspot.com

Mercier ::

Priskrbel sem si nekaj v lokalni elektro-štrcuni, dela. Ne vem kakšna firma je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupil Slušalke - Razočaran ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302896 (2150) shadeX
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497287 (5063) bullet321
»

Uporaba zvočnikov Hi-Fi komponente na računalniku?

Oddelek: Zvok in slika
134993 (4852) ;-)
»

Zvočniki: 5.1 ali stolp?

Oddelek: Kaj kupiti
222694 (2119) xabre
»

povezava TV-računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
102037 (1881) Nemec

Več podobnih tem