» »

Internet Connection Sharing

Internet Connection Sharing

eraserr ::

Omislil si bom ADSL (oziroma sem si ga že, čakam samo da ga prinesejo :)
Zdej bi rad mel gor več mašin. Mrežo že mam 100 Mbitno na 8 portnem switchu in dela super.
Zdaj bi me pa zanimalo kako internet connection sharing od windowsov 2000 al pa xp vzpostavit na eni mašini, da bom lahko preko ostalih na net hodu in podobno.
Sej najbrž je zelo podobno to naredit za sharanje analgonega modema. Zato sem mislil da bi že kar na modemu to probal.

Hvala za odgovore!

|GrEgOr| ::

saj če maš switch lahko modem kar na njega priklopis, ce pa mas polnega, pa moras na glavnem racunalniku, omogoči ICS pa kakšen proxy ti naj laufa.

StratOS ::

ma kakšen proxy, hub ali kaj, zakaj zapravljati.
Enternet od Siola (CD) in dodatek tukaj
je čisto dosti.

Tu imaš razloženo tudi za računalniške laike

Na profilu ADSL povezave - EnterNet pa moraš v advanced setings dati private API !!

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

eraserr ::

no brez huba(v mojem primeru swicha) ne gre ker mam pač preveč mašin (3 ubistvu da se ne slišal kot da sem fevdalc, pa še to je samo ena nad 300 :)

sem uspel potem vzpostavit ICS v xp-jih in je zlo enostavn, samo sem prej dal vprašanje kot sem pa poskusil :)

kljub vsemu hvala za odgovore!

StratOS ::

No, še vedno bi jih lahko 254 spravil na isti gateway !! in to brez HUBOV .

Hm, če imaš XP boš pa resnično moral poskrbeti za security. Namrec XP ( brez in z firewallom ) so namrec najlažje remote dostopen sistem z win 95/98 vred !!!

eraserr ::

hja remote desktop sem že probal kako dela in je kar uredu, ni pa uredu če se kdo drug nanga prklop ;(
kakšen security pa predlagaš? poleg firewalla seveda

andrej ::

hja, dober password daj, pa logiranje prijav pod Local Securty Policy.

andrej ::

aja, ne vem zakaj taskna skrb. Res je za vsak sistem treba poskrbet, vendar so XP-ji bistveno bolj varni kot win9x sistemi. Po defaultu tak nobeden ne more dostopad do tvoje masine... Razen seveda ce uporabi kaksno luknjo - zato pa so novi popravki..

eraserr ::

hja, sej u bistvu me ne skrbi tolk, na adsl-u je ip tkoaltko dinamičen... in ne bom gor laufal kakšnega web serverja da bi folk sploh iskal me

po drugi strani me pa tud ne skrbi tolk zakaj bi ravno v mojo mašino vdiral, ker dvomim da mam kej tazga da bi si hekerji želeli, kot sam vdor v mojo mašino pa pomoje ne bi bil noben izziv :D

andrej ::

vecinoma ne vdirajo v masine, ker bi hoteli nekaj od tebe, ampak zato, da imajo tvojo masino v 'lasti' in da lahko preko nje izvajanje napade na druge masine... recimo kaksen DDoS

eraserr ::

ja maš prov v bistvu rabjo tvoj badwidth, čeprav samo upload :D ki pa je 128k

no z enu spodobnmu firewallom bi lahko kar mirno spal, mar ne?

andrej ::

ja in ne. jaz mirno spim kar z v Xp vgrajenim firewallom. Samo pazi. Cetudi mas firewall nisi cisto varen, ker se vedno lahko dobis kaksnega trojanca recimo po mailu in pol ti firewall ne koristi dosti...

Skratka ne odpirat sumljivih mailov in downloadat predobrih fjalov. Dober primer je recimo ena datoteke, ki bi naj bla XBOX emulator... Izkaze se, da je to trojanec...

eraserr ::

no kar se tiče trojancev pa tega, se še nisem okužu, ker vem kaj je sumljivo in kaj ne, moram pa frendom dol trojance metat pa črve pa to... zadnč sem mel clo tak primer da se je črv sam pognal, brez da bi kdo po priponki šaru, samo če maš frišen antivirus pol mislm da se tud proti temu rešiš.

andrej ::

vcasih tudi frisni antivirus ne pomaga, ker virusi vcasih pridejo v divjino prej kot pa popravki...

Res pa je najboljse cim manj downloadat softvera z neta z neznanih sitov... hja pa maili so tudi druga zadeva... skoraj dnevno dobim kaksen virus. Ravno zaradi teh jajc sovrazim HTML v mailih in mam nastimano, da ga prikazuje mail program kot plain-text. ziher je ziher:D

StratOS ::

Hja, če misliš da je tvoja mašina tko dobro zaščitena pred vdori, mi povej če imaš fiksen IP, ti bom z veseljem pomagal.

Še vedno ti govorim da inštaliraš zonealarm, če imaš dolgotrajajočo povezavo na net.

Zonealarm dobiš na Tem naslovu

za svoj security, pa si poglej in oglej Ta link.

Dovolj bo če samo zonealarm gor daš in videl boš kdo se "spilcka" ( če samo skuša ali pa po pomoti pinga ... ) ali pa ima tvoje celotno omrežje pod shortcutom, kar pomeni vse sharane direktorije, ADMIN$, ali standardni IPC$ ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413131443 (20930) Qushaak
»

Vdor v računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411659 (10235) AngelOfDeath
»

internet vdori v računalnik, rešitev!?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
947452 (6021) ToniT
»

kako se izogniti hackanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
452049 (1223) billy
»

nekdo mi vdira notr (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
615483 (4488) undefined

Več podobnih tem