» »

Napajalnik be Quiet! Straightpower 700W

Napajalnik be Quiet! Straightpower 700W

Zrcalce, zrcalce na napajalcu povej...

vir: techPowerUp!
techPowerUp! - Ob vedno bolj požrešnih računalniških komponentah potrebujemo vedno močnejše napajalnike, žal pa to ponavadi pomeni tudi večje oddajanje toplote in posledično potrebo po močnejšem hlajenju. A izjeme vseeno obstajajo -- nekateri proizvajalci se trudijo z izdelavo tihih produktov, med njimi pa je tudi podjetje be Quiet!, kar lahko razberemo že iz samega imena. Na techPowerUp-u so dobili v roke njihov model Straightpower, ki obljublja visoko izhodno moč, kar 700 W, z njim pa so bili nadvse zadovoljni. Izkazal se je za kvalitetnega po zmogljivostih, pa tudi svoje ime je več kot upravičil, saj je povzročal zelo malo hrupa. Priporočamo branje celotnega testa.

9 komentarjev

Trdi ::

Hm, moj naslednji PC bo imel napajalnik brez ventilatorja. Res da koštajo čez 50 000, ampak mislim, da se splača. Torej dejansko neslišen. Edino, kar mi še ni jasno, je grafika. Presnete zverine tulijo kot letala. :D

Aja... a dejansko se že rabi 700W moči? Če kupiš res kvaliteten napajalnik z malo nihanji, mar ne zadostuje že kaj manj? Težko si predstavljam, kako bi sestavil konfiguracijo, ki porabi vso to moč, če ne daješ noter štirih grafičnih?
Trdota d.o.o.

Jaffa ::

Tud grafične so že nekatere brez ventilatorjev ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Trdi ::

Hehe, vem, imam eno dve leti. Ampak rad bi močno grafiko, s temi je pa malo bolj križ. Razmišljal sem o povezavi dveh pasivno hlajenih grafičnih kartic. We'll see...

Če se vrnemo k novici, proizvajalci vse več pozornosti namenjajo komponentam, ki omogočajo zgraditi tih računalnik, kar je zelo pohvalno. Napajalniki vse tišji, diski vse tišji (WD 500 GB je sploh fenomenalen), proci se manj grejejo (manj gretja - tišje hlajenje), ohišja so vse bolje hlajena (dobra ohišja imajo "kontakte" ki ne ustvarjajo vibracij) ... v bistvu vse gre v to smer - razen grafičnih. Te se pa spreminjajo v radiatorje. ;((
Trdota d.o.o.

marvin42 ::

moja 6600GT je bila ob nakupu lani čisto spodobna grafična, pa je pasivno hlajena.
Mostly Harmless

PEK- ::

Tut 7900GT so ze pasivne... tko da gre res vse v to smer ;)

darkolord ::

A so napajalniki res že tako na višku tehnologije, da se gretja ne da zmanjšat? Zanimivo je namreč, da se 250W in 700W napajalniki grejejo skoraj enako...

Trdi ::

PEK- ravno to 790GT sem imel v mislih (seveda bom počakal na DX10) - da bi recimo dve taki povezal. Na netu sem že videl tako konfiguracijo tihega PC-ja.

darkolord, a si ziher, da se enako grejejo? Anyway, kot sem rekel, obstajajo pasivno hlajeni napajalniki vseh moči.
Trdota d.o.o.

darkolord ::

darkolord, a si ziher, da se enako grejejo? Anyway, kot sem rekel, obstajajo pasivno hlajeni napajalniki vseh moči.

grejejo se dovolj, da potrebujejo ventilator. V 15 letih pa se moč 12cm ventilatorčkov ni tako občutno povečala... Pasivno hlajeni napajalniki so recimo pol manj močni in vsaj 5x dražji... Vse kar tam naredijo je to, da ga nafilajo s čimveč aluminija

Trdi ::

To ne bo držalo, tale je moj favorit. Mislim, da lahko tole poganja vsak PC, posebej, ker je veliko kvalitetnejši kot en noname 1000W. :D
Trdota d.o.o.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Trdi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zadosten PSU za sistem

Oddelek: Strojna oprema
251726 (1118) Dr_M
»

Dve grafični kartici, dva napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
121077 (738) Baja
»

tih napajalnik - 700w

Oddelek: Kaj kupiti
224048 (3764) Brias
»

Napajalnik za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509822 (9095) Jst

nov pc gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
698899 (7984) fr4nc

Več podobnih tem