» »

PA dajmo se en problem

PA dajmo se en problem

Immz ::

Opazam, da tukaj celo kdo zna mislit, tako da dajmo se eno zelo preprosto zadevo. Imamo 10 ucencev, ki pisejo test. Ocene so 92, 83, 71, 90, 59, 60, 77,31, 90, 70. Koliko % ucencev je zbralo manj kot 50 tock?
Tisti, ki hodite na fax bi mogl vedet, ostali pa tudi mogoce:)
aja pa Thomas kaj ti studiras oz. si dostudiral, ker vidim, da rad razmisljas? Tisti prejsni problem o alici seka.>:D

Tomi ::

Ok, ker sem malo skeptičen, da je lahko ta naloga tako preprosta, se mi zdi, da se mora skrivati en trik..
Ne vem sicer zakaj je poudarek na faksu, ampak vseeno..
Imamo več možnosti..
Če so številke ( 92, 83.. ) mišljene kot število točk, potem je odgovor preprost.. 10%..
Če pa so tisto procenti, ker nič ne piše, kaj naj bi bilo, potem pa sploh ne moremo vedeti, če ne poznamo celega števila..
Me res zanima, kaj se bo iz tega razvilo..
metrodusa.blogspot.com

Sergio ::

Po Gaussu bi jih moralo biti 10%...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

jeti ::

odgovor je na videz preprost, 10% (tisti kmet, ki je pisal samo 31).

lahko, da je vse skupaj le psihološka finta po sveh teh silnih problemih, da sedaj mislimo, da je v tem preprostem problemu skrita neka grdagrda past.:D

No, ampak, najprej me zanima, kaj so tiste točke. Napisal si, da so to ocene. a najboljši je pisal oceno 92, najvišja ocena je pa 100? Lahko, da je najvišja ocena 200, pa so vsi pisali manj kot 50%!;)

In sploh, koliko točk je bilo možnih? Nič ne piše, kdo je zbral manj kot 50% točk, temveč le 50 točk...ne vemo pa, koliko % je to.

Dej malo razloži, Immz, kaj so tiste dvomestne številke (procenti, točke, ocene...?) in koliko točk je bilo možnih, oz. ali si mislil s tistim "50" polovico točk (50%).

Problem ima vse preveč lukenj, da bi lahko izdelali eno univerzalno, vedno pravilno rešitev (ali pa sm jest glup in sem po nepottrebnem vse skupaj zapletel:))

LP!
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Sergio ::

jeti: ta univerzalna rešitev naj bi bila Gaussova krivulja... Ne vem pa, če je v tem problemu pravilna...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

whatson ::

Emm.. po vsej logiki je 10%... nevem, kjer bi lahko bila kaka fora..

Tomi ::

Immz: daj, prosim definiraj, kaj tiste številke tam pomenijo.. Da si bomo na jasnem, kaj sploh naj delamo.. In koliko je 100%
metrodusa.blogspot.com

jeti ::

Ja, res bi radi rešili ta problem.:)
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Tomi ::

Segrio, thanks.. Meni sploh ni uspelo popraviti, pa čeprav sem delal prav...
Torej, Immz: glede na to, da nas ful zanima, kako je s tem, povej, kako je z maksimumom in kaj so tiste pike.. Ali pa povej, če gre za eno neumno foro...


Uživajte... :))
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejitev vpisa -> minimum točk

Oddelek: Šola
297056 (6470) Velki
»

Priti v študentski dom LJ - točke za oddaljenost+ni busa???

Oddelek: Šola
355002 (4125) Karaya 52
»

Matura 03-04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
846523 (4855) BaRtMaN
»

Pritožba na oceno

Oddelek: Šola
206563 (5214) skorc_norc
»

Vprašanje za študente FRI

Oddelek: Šola
353148 (2442) Zzzzzzz

Več podobnih tem