» »

Matura 03-04

Matura 03-04

«
1
2

rh^ ::

Torej, katere predmete ste si izbrali in katerih vas je najbolj "strah" :\
slovenščina (mislim da ne bo nekih velikih problemov)
matematika (to me najbolj "skrbi")
italijanščina (sploh ni panike...)
geografija (to bo tudi nekako šlo..)
ekonomija (tudi ni neke panike)

torej meni se zdi najbolj jebana matematika in si jo bom mogu malo pogledat!

aja pa lahko še poveste kam ste se naprej vpisali :D jaz eko faks lj :\

_marko ::

Mat V.nivo ... strah me ravno ni, sam morem še precej nardit da bo za 6.
Ang V.nivo ... enako
Kem ... tud dost dela še
Bio ... mogoče 1 oz 2 dni pa bo 4
Slo ... tega me je pa še najbolj strah... z 3 bi bil popolnoma zadovoljen.

Grem pa na farmacijo.

Lp marko
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jRk0 ::

slovenscina (mah, ne vem ne skrbi me kaj posebej vec)
VN matematika (osnovni je izi, visji pa bomo ze nekak)
anglescina (se ne bojim neke posebej)
nemscina (se bojim malo bolj kot anglescine, ki se pa je ne bojim neke posebej)
geografija (malo se bo treba obco pa to osvezit pa bo)

mi je pa lazje pri srcu ker na Pravu v LJ nimam omejitve :)
You fuck up once, you loose two teeth.

rh^ ::

amm.. kar se prava tiče, baje je prišlo do "administrativne napake".. bom tko povedal, ena kolegica dela za radio pa je snemala neko oddajo pač za omejitve po faksih in to pa je klicala na pravo, da če lahko govori z dekanom da bi ga rada vprašala kako in kaj, da kako da ni letos omejitve kljub temu da je 200 preveč vpisanih. pa on lepo reče, da je prišlo do napake v relaciji faks - univerza da so jih na univerzi narobe razumeli in da pač oni so rekli da je isto kot lani na univerzi pa so razumeli, pač da ni omejitev ;) tko da .. zdaj noben ni še reku, da omejitve bodo al da jih ne bo. tko nekako pa so rekli, da če bodo morali sprejeti pač 200 študentov več jih bojo (če se ne bo dalo tega spremenit) drugače pa bojo omejitve.. ah noh ja važno da na eko faksu jih 100% ni ;) bo pa bitka za prit v 2. letnik ;)

mene pa bolj skrbi geografija slovenije .. ker je zlo zlo natančno vseskupaj ;)

jRk0 ::

am, tega nekako ne morjo naret, ce je blo po dnevniku al kje pa na strani e ze od 23.4. da omejitve ni in vsepovsod je to znano. Ce bi jo pol naenkrat kar nardili to nekako ne bi bilo prav, ce ze 2 tedna zavajajo ljudi da ni omejitve.

ali kako, mi lahko kdo to prosim razlozi? ker ce se zdaj jaz ne bom toliko trudil kot bi se lahko in potem zaradi tega ne bil sprejet, ker si bodo potem zmislili da omejitev JE, pol bi sli verjetno vsi tozit fakulteto ker zavaja al kako?
You fuck up once, you loose two teeth.

kuglvinkl ::

Ti misliš tožit PF? hehe.

Sicer pa, če jih bodo sprejeli 200 več, potem se prpravte na klanje. Na ultra klanje. Je pa res, da to utegne biti potem ena najboljših generacij;)

jRk0: jutri pokliči referat za 1. in 2. letnik.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

jRk0 ::

nisem rekel da bi jaz sou kaj tozit:)
saj 74 tock kolko bi bla omejitev priblizno vseeno ni tako dosti, da ne bi prisel noter, drugace se itak ne bi vpisal...

ampak zdaj ste me cisto zmedli s tem in mi nic vec ni jasno:) bom sel jutri k pedagoginji da poklice tja.

vendarle, pomoje bodo sprejeli vse te. vpis je vsako leto mlajsi, oni pa majo konkurenco v mb-ju. in jaz sem si to razlagal pac, da tako ali tako vsako leto nekaj ljudi pade, nekaj jih ne nardi mature, nekaj jih zabluzi/ne naredi nic izpitov, nekateri se prepisejo... in na koncu majo v visjih letnih malo studentov. al kako?:)

siceer je pa znano da je nasa generacija nekaj posebnega:) 1985 pac :D (mogoce ma Cernobil kaj vmes)
You fuck up once, you loose two teeth.

Ziga Dolhar ::

> vendarle, pomoje bodo sprejeli vse te. vpis je vsako leto mlajsi, oni pa majo konkurenco v mb-ju. in jaz sem si to razlagal pac, da tako ali tako vsako leto nekaj ljudi pade, nekaj jih ne nardi mature, nekaj jih zabluzi/ne naredi nic izpitov, nekateri se prepisejo... in na koncu majo v visjih letnih malo studentov. al kako?:)

Ne vem, če je vpis res vsako leto manjši -- je pa kljub temu 150 % :-). Kako točno misliš, da deluje ta konkurenca v mb-ju na politiko ljubljanske fakultete?

p.s.: jaz bi bil tudi vesel, če bi stvar lahko jemal tako na easy. :-)
https://dolhar.si/

kuglvinkl ::

oni pa majo konkurenco v mb-ju.

Mnja. :)Prav briga jih za MB. ;)

K pedagoginji pejt zjutraj (8h) Pol ne šmirglajo telefonov.

Lahko pa koga prosiš, da gre osebno tja vprašat. Namreč, je kar precej pobov na PF iz STha.
Your focus determines your reallity

jRk0 ::

ma peesdo, v nobeno ponoc niste, samo bolj zivcnega me delate. grr
ziga, ja vpisalo se je 10 ljudi manj kot lani :) predlani pa se jih je ful dosti.

ziga, a bos vprasal koga tam kaj se dogaja, prosim? :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Ziga Dolhar ::

jrk0: v ponedeljek grem spet na faks in se v civilizacijo vrnem v petek.

Bom vprašal. :P

p.s.: can'wait?
https://dolhar.si/

kuglvinkl ::

O madona. U googla uhebli Pravna Fakulteta. In najdi številko referata za 1. in 2. letnik. In kliči zjutraj.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

rh^ ::

no si se kaj pozanimal jrko?

jRk0 ::

ma k pedagoginji sem sou pa nic kaj ni vedla razen tega da so pac vsepovsod po tvju pa cajtngah pa na internetu ble objave da omejitve ni. pa sem ji rekel naj poklice kaj pa vprasa in je rekla da se v pondeljek naj kaj oglasim:)

jaz se vedno verjamem da omejitve ne bo, je pa res da bo ziher na faxu zato bolj pestro:) se bo treba "malo" vec ucit kot zdaj v gimnaziji:)
You fuck up once, you loose two teeth.

BaRtMaN ::

cist en tak malenkostni porpavek, jrk0 - nesreča v Černobilu je bla leta 1986. Moj letnik. Ampak sem vseeno 4. letnik in grem na FRI. >:D

dux ::

Nekateri, ki delamo mednarodno maturo imamo sedaj samo še 2 predmeta (Angleščina, kemija) >:D

jRk0 ::

bartman, se mi je zdelo ja, ampak to nic ne spremeni, ko smo bli se malicki in smo se ravno razvijali (ti tudi v trebuhu pac al si ze mogoce zunaj bil) nas je obsevalo v nase male mozgancke in pac prislo do evolucije v njih :)

:D
You fuck up once, you loose two teeth.

Bannockburn. ::

Obvezni predmeti:

1. Slovenščina
2. Matematika (osnovni nivo)
3. Angleščina (osnovni nivo)

Izbirni predmeti:

1. Ekonomija
2. Sociologija

Vpisal sem program: Slovenski jezik s književnostjo, redni, enopredmetni (PEF Maribor).

Zgodovina sprememb…

mescaline9 ::

jrko: Ne razmišljaj tolk o tem kolk se je treba učit, pa čimbolj hvatat krivine. Vse pride prav. Pri eventuelnem prepisu pa sploh, tko da se raje kar najbolj potrudi.

DavidJ ::

Če vas sprejmejo 600 na PF, bo šlo verjetno na tesno. Predavalnica sprejme na enkrat 330 ljudi (sem dobro štel, ko sem prvi teden faksa stoje delal zapiske), je pa res, da so predavanja dopoldne in popoldne. Tale račun se že izide, samo moreš prištet še kakšnih 100 izrednih in 300 tistih, ki opravljajo prvi letnik drugič, tretjič, četrtič...

Selekcija se (baje - tako pravijo profesorji in študenti višjih letnikov, katere poznam) ne dela. Selektivni so predmeti sami. Profesorji pa radi nagrajujejo znanje. Prvič v življenju mi je na izpitu bila podarjena točka, da sem dobil višjo oceno. Nikoli v srednji in osnovni šoli se mi kaj takega ni zgodilo. Je pa tudi res, da ta točka ni ločila petke od šestke -- tam pa nihče ne da. ;)

Pričakuj veliko učenja. Prvi kolokvij (politična ekonomija), je obsegal več snovi kot celotna sociologija na maturi.

God Speed pojutrišnjem!
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

ganzi ::

a veste ka me zanima,
kakšna so približna povprečja za dve pri ma, slo, ang, zgodovini in sociologiji?

kok procentov lahko pričakujem da bo meja za pozitivno oceno:\
LP

jRk0 ::

pr enem predmetu imas lahko pogojno dve, kar pomeni 80% od procentov za 2, ce mas se vsaj dva predmeta 3 in druge pozitivne.

povprecja za an so precej visoka.
medtem ko so za ZG kar nizka (okoli 40 menda, al celo manj). za latinscino, grscino so pa najvisja, druga so pa pod 50 vsa. ene 45 menda, nisem pa tocen.
You fuck up once, you loose two teeth.

ganzi ::

mene prov skrbi tale matura..
pa brez omejitve mam, sam narest jo morm.
Pa če bi mel mal več časa pol še nekak, ampk k je tok na hitr tole pršlo..
pa je zgodle pa soce preveč;(
LP

jRk0 ::

ce mas res izredno sreco pr zgo in soc se lahko naucis samo 2 temi pr vsaki a ne?:)
in ce se naucis 2 mas se vedno pol vec moznosti da dobis 2, ker itak samo eno rabis da dobis 2. tako da mas 4 ugodne moznosti od 10ih pr zgo, kar predstavlja verjetnost 0.4, ki niti ni tako majhna. heh.

pr soc pa ste itak meli se seminarsko pa je se bolsje skoraj. saj bo...
You fuck up once, you loose two teeth.

rh^ ::

hehe kako nahitro prišlo? sej si vedu že 1. letnik da boš mel na koncu četrtega maturo :)? jaz tudi nimam omejitev tko da upajmo da bo!
pa kaj ni za če greš pogojno da moraš met samo en predmet 3 ostale pa lahko vse 2? jaz mislim da bo moja matematika tako :).. drugače pa je za zgodovino lani blo se mi zdi nekaj manj kot 40%!

ganzi ::

a teme k so na poskusni zgodli jih zdj nav na tapravi?

slovenci v rimsko nemšekm cesarstvu pa podeželje al ka je že?
LP

BaRtMaN ::

ganzi ::

_Mikeni_ sej sva se na isto vpisala :D js tut ekonomija uni
LP

rh^ ::

ooo ganzi bodoči sošolec :D ga bomo skupaj pili (upajmo) ;)))

_marko ::

Kaj bi vse eni dali da nebi imeli omejitve... al pa da vsaj visoka nebi bla! :(
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

ganzi ::

Ja _MiKeNi_ ga bomo žural, sam če bomo nardil maturo:D :D
Pol bomo pa še kakšn izpit probal narest>:D >:D

Marko kam si se pa vpisu?
LP

_marko ::

farmacijo ... ;(
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Roadkill ::

>>Slo ... tega me je pa še najbolj strah... z 3 bi bil popolnoma zadovoljen.
Jaz bi ti dal 1. :)

jRk0 ::

no guys, a se bomo kaj dobili v jeseni da gremo kaj spit al kako?:) jaz sem s stajerske, pa valda da prnesem kaksno domaco kapljico:> stanovanje pa mam:)
You fuck up once, you loose two teeth.

ganzi ::

:D sam js nobenga ne poznam tle s slo - techa8-O seveda pa lah kak party nardimo :D
LP

jRk0 ::

saj jaz tudi ne poznam, saj v tem je smisel da se spoznamo nekje:))
You fuck up once, you loose two teeth.

ganzi ::

ok velja;)
sej če greš na pravo boš pa mel še dva moja sošolca tko da res lah nardimo en žur >:D
LP

rh^ ::

itak da se bomo dobili nekje, slo-tech bruc party ;)

s5cougar ::

Jst mam pa takle seznamček:

Obvezni predmeti:

1. Slovenščina (jao ustni del, še skor nič ne znam:()
2. Matematika (osnovni nivo - ne bi smelo bit težko)
3. Nemščina (višji nivo - piece of a pie)

Izbirni predmeti:

1. Fizika (3 bo, za več bo treba še kako knjigo odpret)
2. Kemija (nekaj dela še treba vložit za 4)

Prvo mesto na prijavi: Računalništvo in Informatika v MB

Mamo kakšne bodoče sošolce tu gor?
Errare humanum est.

lambda ::

Bartman se vidmo na FRI uniLJ :)

Nutcracker ::

Če kdo še ne ve, kako je v zadevi z omejitvijo na Pravni fakulteti, je tukaj copy-paste z domače strani PF:

SPOROČILO ZA JAVNOST

ZADEVA: Omejitev vpisa na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani

Dne 22.4. 2004 je Vlada Republike Slovenije sprejela sklep, ki se nanaša na celoten vpis na vse tri slovenske univerze v študijskem letu 2004/2005. Pri tem je v zvezi z vpisom študentov v I. letnik rednega študija na Pravni fakulteti v Ljubljani zaradi nesporazuma v interpretaciji dopisa dekana Pravne fakultete, naslovljenega na Univerzo v Ljubljani, prišlo do napake in dne 23. aprila 2004 do obvestila javnosti, da v študijskem letu 2004/2005 ni omejitve vpisa.

Pravna fakulteta je po objavi sklepa na rektorja Univerze v Ljubljani nemudoma naslovila urgenco glede nastale situacije, v kateri je bilo pojasnjeno, da senat fakultete ni nikoli sprejel sklepa o odpravi omejitve vpisa. Senat je vedno sprejel vsakokratno odločitev Univerze v Ljubljani o številu prostih vpisnih mest na Pravni fakulteti v okviru rednega in izrednega študija in skladna s tem je bila vedno tudi omejitev vpisa. Ker je bilo letos za Pravno fakulteto določenih 400 mest na rednem in 200 mest na izrednem študiju, je fakulteta poslala na vpisno službo Univerze dopis, v katerem je sporočila, da nima nobenih predlogov v zvezi z omejitvijo vpisa. Pri tem je dekanov odgovor v celoti temeljil na dosedanji praksi, po kateri je Pravna fakulteta vedno sprejela odločitev Univerze o številu prostih vpisnih mest in je po razumevanju fakultete pomenil, da Pravna fakulteta sprejema to odločitev Univerze.

Pravna fakulteta v Ljubljani obžaluje položaj, ki je nastal zaradi objave podatkov o tem, da ne bo omejitve vpisa, ki pa je iz objektivnih razlogov nujna. Glede na ta položaj Pravna fakulteta ocenjuje, da bo s skrajnimi napori visokošolskih učiteljev in sodelavcev v prvem letniku zmogla 50 redno vpisanih študentov več.

Pravna fakulteta v Ljubljani zato pozdravlja spremembo sklepa in podpira odločitev Vlade Republike Slovenije z dne 11. 5. 2004, s katero se bo na redni študij v študijskem letu 2004/2005 v I. letnik vpisalo 450, namesto prvotno predvidenih 400 študentov.

Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani

kuglvinkl ::

Hehe.
Your focus determines your reallity

DavidJ ::

Tole je pa prav huda klofuta za bodoče bruce.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

rh^ ::

jap, jaz ko sem rekel to mojemu sošolcu - ŠOK!..
moram rečt, da sem danes začel matematiko malo ponavljat in sem ugotovu, da se da tudi to naredit, samo je treba se spomnit par stvari, potem pa gre vse lepo :D

jRk0 ::

saj ni tako hudo. 450 folka je pa tudi dosti od 594ih al kolko ze jih je...
od tega jih nekaj pade pa vsi tudi niso prav dobri in odlicni...pomoje bo slo:)
You fuck up once, you loose two teeth.

rh^ ::

kakšna je situacija :)? kako so vam šli tuj jezik in slovenščina?
jaz sem mel italijanščino in sploh ni panike, slovenščina danes pa nevem.. nekam čudno predober občutek mam. v sredo matematika :\ ahgr.

ganzi ::

No matura je ze davno za nami :) rezultati pa so znani od danes, tako da se razpišite kaj ste dosegli, kam ste vpisani itd.


Js takole:
Slovenščina 4+2 (presenečen)
Matematika 4 (pričakovall boljšo štirko ali slabo petko)
Angleščina 3 (sem mislil da bo pogojno dve)
Sociologija 4
Zgodovina 4
Skupaj 21

Vpisal sem se na Ekonomsko fakulteto v LJ.

Z rezulatati sem ful zadovoljen :)
LP

flipflop ::

Jst sm mel poklicno maturo, dobil sm pa 16 pik. Kdaj približno bo znano če smo sprejeti? Sm se vpisal na FERI VS.(rač)

Neon Dei ::

Slovenščina 5 + 1 = 6
Matematika 5 + 3 = 8
Angleščina 5 + 3 = 8
Biologija 5
Fizika 5

Skupaj 32 točk.

Še kar. Vpisal sem se na medicino. :)

Lep pozdrav!
"Honest disagreement is often a good sign of progress." -Mahatma Gandhi

lambda ::

Slovenščina 3 + 1 = 4
Matematika 4 + 2 = 6
Angleščina 3 + 1 = 4
Biologija 5
Fizika 5
--------------------
skupaj 24 pik


Pričakovanja so bila nižja pri slovenščini, ampak sem pa zato angleščino eseje popolnoma zabluzil ... se pozna na oceni. Pa mato sem nekaj sanjal o 8, ampak bo tud 6 dobra :) Sem happy ...

Se vidmo na FRI UNI Lj :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrsta želja pri vpisu na fakulteto

Oddelek: Šola
104401 (4139) smacker
»

Znano je število vpisov na posamezno smer fakultet

Oddelek: Šola
343585 (2884) Gost
»

sprejeti ali ne?

Oddelek: Šola
422794 (1772) Webmajstr
»

Rezultati splošne mature

Oddelek: Šola
456733 (6027) Umagaan
»

Katera fakulteta

Oddelek: Šola
363330 (2190) dejc2

Več podobnih tem