» »

Windows in Ubuntu

Windows in Ubuntu

probi ::

Včeraj sem naložil Ubuntu Linux na prenosnik, tako da imam sedaj dva OS: Ubuntu in Windows XP SP2, in sicer oba na enem disku. OS se med sabo ne poznata, kar pomeni, da ko delam z enim, ta sploh ne zazna, da je na disku tudi drug OS in obratno. Pri uporabi Linuxa sem nov, zato me zanima, ali se da kako narediti, da bi lahko datoteke z enega OS dal na razpolago tudi drugemu OS. Primer: ker se prek Win ne morem priključiti na internet, brskam na internetu prek Ubuntuja. Sedaj bi rad datoteke, ki jih snamem dol pod Linuxom, dal na razpolago tudi Windowsom. Ali obstaja ta možnost, ki ne zahteva kakšnih programskih posegov, oziroma obstaja kakšen program, ki to omogoča?

Hvala,

MarkV ::

edit: podvojen post!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkV ()

MarkV ::

Windows ne bere Linux particij, Linux pa ima probleme s pisanjem na NTFS. Vendar pa Linux super obvlada FAT32, win tudi.

Najbolj elegantna rešitev je da narediš še eno particijo FAT32, windows jo bo itak videl, v linuxu pa jo moraš "mountat"

Vse o mountanju najdeš tukaj:
Klik

tukaj pa malo bolj podrobno:
povezava

OmegaBlue ::

Za pisanje na NTFS particije z linuxa SourceForge.net: linux-ntfs-dev
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

MTm2H37rqt7B ::

Mogoce Windows sami po sebi ne berejo, vendar imas 'explorerje' ki znajo komot ext2 particije brat... Klik!

Ne sirite neresnic...

Sem pa preprican, da obstajajo se drugi 'programcki' za take zadeve, samo pogooglaj za 'windows ext2(3) explorer' ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

drola ::

https://drola.si

probi ::

Ups, toliko odgovorov naenkrat... Hvala za zdaj, bom poskusil, kaj bo delalo pri meni.

LP;:)

416c6573a ::

google://FUSE NTFS

omogoca pisanje, brez skrbi da bi ti kaj unicilo filesystem. Vendar mislim da rabis glibc 2.4 da zadeva deluje.
Lastnorocno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

File manager za Visto z možnostjo branja Linux particij

Oddelek: Programska oprema
71058 (960) iskra
»

Egreat M-31B problem s povezavo z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
51189 (1144) tabla
»

Particije - najboljša postavitev

Oddelek: Operacijski sistemi
121737 (1591) Pegaz
»

Končno Linux podpora za pisanje na NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
508577 (5581) desperados
»

[Linux][Windows] NTFS datotečni sistem - pisanje

Oddelek: Operacijski sistemi
51178 (1113) Quikee

Več podobnih tem