» »

Netscap Problem Solved :]

Netscap Problem Solved :]

poldi ::

Hja .. ker IE 4 Linux ne obstaja ,oz ga vsaj jaz nimam me je vsa zadeva znervirala tako, da sem si vzel 5 minut casa in odkril v cem je vzrok da preko netscapa novice niso vidne oz. se vidijo v crni barvi .... oz. kolikor vem se ta problem pojavlja tudi v forumu ....

Resitev:
tr class="novica" -> tr
td -> td class="novica" to sem na preizkusil sam po tem ko sem sem si na disk shranil glavno slo-tech stran ter takoj videl mozni problem ... po tem ko sem to spremenil se je izkazalo da je bil tu problem, ....... preizkusil sem na Internet Eksploderju & Netskejp Nagibatorju, ter je na obeh delalo.....
To je tipicna napaka pri delu z CSS-om (mnja ... priznam, tudi jaz sem mel enkrat ta problem pa sem kar precej casa porabil da sem ugotovil kje je blem) ...

Prijatelji, obvestite Webmasterje o teh vrsticah ....

ce ta opis ni bil popolnoma razumljiv naj me webmaster kontaktira preko maila da mu obrazlozim ...stvar sem sam sprobal & je delovala ... so .. do it .. naredite popravek v skripti da bodo moje muke ob gledanju te strani na linuxu odpravljene

Hvala za pozornost ter nasvidenje !

Poldi

ownz :

trga-gate.net
hrcek.net
ormoz.net

Primoz ::


  • to ni tipična napaka pri delu s CSSom, saj je popolnoma skladna s standardom... ena redkih stvari, ki so na naši strani POPOLNOMA v skladu s standardi je ravno CSS

  • zaradi napake PROGRAMA (NS4.xx) NE BOMO popravljali celotne strani (imaš pot okoli... izklopi uporabo CSSa). Po standardu se style DEDUJE... so let it be....

  • NS4.xx NI EDINI browser za linux. Uporabi Lynx (dela), Mozillo (dela - samo ugotovit moram še, zakaj je vnosno okence MALO nižje, kot bi moralo biti), NS6.0 (glej Mozilla)


There can be no real freedom without the freedom to fail.

poldi ::

Odgovor v 14 tockah:

1. tudi po tem ko sem izklopil style sheet stvar ni pretirano boljsa ...
2. Lynx = text mode browser
3. NS6 , Mozila, jada jada jada ne mores instalirat na vsepovsod ce nisi admin masine (fax, sluzba,sajberkafic,..)
4. Z to enako tezavo sem ze mel izkusnje na delu ... po spremembi ki sem jo predlagal tudi tu je zadeva tudi v IEju delovala enako v NS pa ni vec blo tezav..
6. PHP skripte ni tezko spremeniti ce je cas in volja (vem iz lastnih izkusenj)
7. Po tvojem odgovoru sem dokoncno izgubil voljo do gledanja te strani ko sem pod linuxom (kar pomeni pon-pet)
8. Razocaran:(
9. Predlagam anketo koliko ljudi uporablja oz. bi v primeru da bi bil prikaz v NSju normalen raje uporabljalo NS kot pa IE (ki se na primer meni na faksu kresira na cca vsako 3 stran..da sem napisal ta post se mi je pred tem kresiral 4krat ...)
10. A ni namen te strani da je vidi cim vec ljudi ki jih to podrocje zanjima
11. Ta & prejsnji post ni bil misljen kot zasmehovanje, napad, kritika, temvec le prijateljski nasvet osebe ki zadnjo leto vsakodnevno spremlja dogodke na tem portalu, ter ga ta podrocja zelo zanjimajo ter raje pogleda te stvari tu kot pa da bi moral sam pregledati raznorazne druge strani s temi temami, ce pa ima to na voljo tu
12. Razocaran nad prejsnjim odgovorom
13. Pozorno preveri zgornjih 12 tock..
14. Kljub izklopu stylshitov v NSju nisem mogel poslati posta, tako da sem moral vse skup preko clipboarda prenesti v veckratsesesuvajoc IE (3x med preden sem uspel iz NSja prenesti ta tekst v IE)

POVDARJAM SE ENKRAT .... S TEM & ZGORNJIM POSTOM NISEM IMEL NAMEN ZALITI,ZASMEHOVATI, TER KAKORKOLI SKODITI UGLEDU SLO-TECHA, TEMVEC LE POMAGATI DA BI BILA TA STRAN VIDNA CIM VECJI MNOZICI LJUDI (..VERJETNO JE TO TUDI NJEN PRVOTNI NAMEN)

luni ::

poldi, hvala za pomoc in trud... primoz je le neverjetno trmoglav in trdoglav osebek... ga bom ze omehcal s kladivom primerne velikosti
Artificial Intelligentia

Primoz ::

Zgornji post ni bil mišljen kot žalitev, temveč kot sporočilo, da je na tem svetu veliko pametnejših stvari za na programirat kot pa popravit VES HTML na CELI strani.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

luni ::

Ok, spet Primozeva nezmoznost normalnega komuniciranja...

Kar je verjetno mislil povedati je to, da ta popravek vkljucuje spreminjanej celotnega HTMLja cisto VSAKE strani na serverju, kar bi vzelo nenormalno veliko casa in je skorajda neizvedljivo. Zal :/
Artificial Intelligentia

poldi ::

Ne me farbat .... te strani so kolikor lahko vsak vidi script based .... ker z takimi zadevami tudi sam delam da je popravkov precej manj ... treba je popraviti nekaj malega pred for stavkom pa znotraj for stavka tisti malenkost ki pa se takltak nonstop izprasuje dokler so v bazi kaki podatki ki ustrezajo podanemu SQL stavku ... tak da ne me farbat ...ce pa se vam ne da pa je to druga stvar ... v primeru da mate to v phpju se lahko magari zmenimo pa skopirate celotno kodo na drugo masino, jo oflajnate tak da se nimate bate da bi vam ukradel sourse, pa me spustite pa vam po celi skripti odpravim to napako kar pa po mojem nebi smelo trajati vec kot en dan ......

....ce ne drugace pa ponizno prosim ce bi se dalo to zadevo urediti vsaj za izpis novic na prvi strani (ker tega gleda vecina ljudi)... forum pa ne obiskujem prevec (kar je razvidno tudi iz moje statistike )........

Lep Pozdrav

Poldi

Primoz ::

Poglej... če bomo popravljali bomo popravljali vse. To pomeni tudi vse članke in podobno. In če bi si slučajno VZEL ČAS bi videl, da je tega kar nekaj. Dljaj stran (wget) in popravi vse. Če ti to rata do jutri do 1400 te razglasimo za narodnega junaka (seveda mora izgled ostati enak in uporabiti moraš idejo, ki si jo predlagal). Če odkriješ možnost popravka te napake samo s spreminjanjem css datoteke pa z besedo na dan. Ko bo to narejeno, ti bom v enem dnevu popravil skripte...
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Sergio ::

poldi: a ti mormo že spet njegov stavek prevest v "polite" obliko? Ne glej njegovega odnosa do ljudi (njegov center v možganih za to se še razvija), glej samo bistvo posta, ki ga je napisal :D


Ah, ta naš Primož...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

lordgreg ::

sedaj pa dovolj.. tudi mene so razjezili primoževi odgovori poldiju.. resda je to najboljša stran kar se tiče hardware novic v sloveniji itd. ampak sedaj pa že špilate monopoliste, ki ne bodo naredili ničesar več, kar jim bo kdo zatežil glede strani.

cca 20% obiskovalcev uporablja nn oz. mozillo.. se vam ne zdi, da je to kar veliko, in da je to potrebno popraviti?

sami ste si krivi, če niste slo-tech strani testirali že v začetku na večih brovserjih. po eni strani vsi povpreko grajate microsoft, po drugi ga pa podpirate 100 na uro?!?!?!?

Tudi moje sporočilo ni bilo namenjeno grajanju strani ampak je služilo kot motivacijsko sporočilo poldiju.. tudi sam pogosto (čez teden) uporabljam linux in nn pa bi prekleto rad, da teh težav tudi v njem ne bi bilo..

Primoz ::

lordgreg... stran v mozilli dela... kar ne dela bo popravljeno po hitrem postopku. podpore za ns4.xx NE BO. Za Mozillo pa JE.

pa še nekaj.. če se mislite jit debato ne mešat Mozille (kjer strani narejene po standardih delajo) in NS4.xx, kjer ne dela nič.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

whatson ::

Jep....
stran je odlično vidna v Mozilli 0.9 ... v drugih mozillah je bilo več problemov s prikazom strani. Torej se Mozilla približuje standardom, če lahko tako sklepam.
Res bi se dalo marsikatero stvar zboljšat, ampak Primož je (verjetno:D) tudi samo človek, in čisto razumljivo je da se mu za vsako "manjšo" stvar spreminjat HTMLja na vseh straneh ne da... (meni se tudi nebi dalo)

sam sem (večinoma) Linux user, za ogled slo-techa uporabljam Mozillo 0.9, ki prikaže slo-tech 95% dobro. Moti me edino črni field za vpis posta.

Glede NS 4.x pa: Upam da bo folk čimprej pokopal to verzijo NSja, ker ne dela nič drugega kot ustavlja razvoj...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

simon ::

Primoz, glede napacne velikosti okna pri vnosu: malo si poglej stevilo stolpcev v tisti vrstici, kjer je vnos in pod njo.
Whatson: napacno sklepas :( Mozilla samo bolj odpusca napake.

JLP ::

Se strinjam z watsonom. Mozilla se vse bolj približuje vse večim standardom (pa že itak je najbol prbližana standardom). Tko da če stran narobe dela je skor zihr napaka pisca strani če narobe dela v Mozilli.
Me pa prav tako zelo moti črni pas tu spodaj ko pišem.
NS 4.x je pa itak za na odpad in za pozabt.
Live long and prosper!

lordgreg ::

whatson: če kdo ustavlja razvoj, potem so to monopolistični M$, Tele*om,... nikakor pa ne en Netscape.. ccc.. kako vam lahko kaj takega sploh pade na pamet?

whatson ::

Greg:: Glede NS 4.x pa: Upam da bo folk čimprej pokopal to verzijo NSja, ker ne dela nič drugega kot ustavlja razvoj...

mislil sem na 4.x, s tem pa ne mislim na novejše verzije... Strari NS ne podpira (oz. slabo podpira) določenih funkcij, ki izboljšajo/polepšajo stran... (CSS naprimer)....

za novi NS se ne pritozujem

se strinjam da M$ zaustavlja razvoj in tudi sam M$jeve izdelke vedno redkeje uporabljam... (hvalabogu - unix:))
da o TELEkomu sploh ne govorim... bastards;(

simon: dvomim... ali pa mas tudi prav... :\:D
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

lordgreg ::

whatson: pa zakaj prekleto moraš samo 1/2 mojega nicka napisat? kaj če bi jaz pisal tebi: "what" ali pa "son".. čudaško... whatever..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko nazaj z kompatibilnostjo

Oddelek: Izdelava spletišč
11936 (739) david
»

browserji in stran

Oddelek: Izdelava spletišč
71275 (1194) rc-car
»

en predlog za S-T admine

Oddelek: Slo-Tech
32991 (651) [SpydeR]
»

Slo-Tech in Netscape

Oddelek: Slo-Tech
191865 (1605) MRtwister
»

NS 4.x suxx

Oddelek: Slo-Tech
71501 (1386) Primoz

Več podobnih tem