» »

Nove miške in tipkovnice iz Microsofta

Nove miške in tipkovnice iz Microsofta

Microsoft - V Redmondu so pred kratkim predstavili tri nove krmilne naprave iz serije 8000 - dve miški in en namizni komplet. Glodalca so poimenovali Wireless Laser Mouse 8000 in Wireless Notebook Presenter Mouse 8000, od tega je prvi precej običajen brezžičnik s standardnimi funkcijami (scrollanje v vse smeri, možnost polnjenja, dodatni gumbi in laser namesto LED diode), drugi pa je bolj inovativen. Brezžični Presenter je poleg običajne miške namreč še laserski kazalec, multimedijski daljinski upravljalec in pa naprava za upravljanje prezentacij (preklapljanje med slajdi).

Inovacij je bil deležen tudi tretji izdelek, Wireless Entertainment Desktop 8000, sestavljen iz zgoraj omenjene brezžične laserske miške in tipkovnice, ki je doživela precej izboljšav. Odlikuje jo prenovljen dizajn, osvetlitev tipk in po Microsoftovem mnenju najpomembnejša ter bojda tudi pionirska funkcija -- zmožnost polnjenja. Podatke o novih izdelkih lahko najdete kar na uradnih straneh: 1, 2, 3.


O novici nas je, kakor hitro je sploh mogel, obvestil [ MYTiX]. Najlepša mu dala!

12 komentarjev

christooss ::

Kam pa se je skril numerični del?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

njok ::

Res je, vedno več tipkovnic je brez numpada. Na splošno se mi zdi, da ko pridem v trgovino, sploh nimam kaj izbrati med tipkovnicami in miškami. UltraX-flat niso več take kot so bile (ostanejo samo še brezžične ali ožičene s slabšimi tipkami), namesto MX518 je prišla predraga G5... a sem res tak geek? :D

LedStorm+++ ::

Jaz bom vzou to tpkovnco tako ku pride. Kolk pa bo koštala? :))
Pingvin :-)

Gwanaroth ::

Meni se vse to zdi šminkerija. Sicer nevem, v kakšen rang spada zgornja tipkovnica, ampak pred 2 leti sem nabavil Microsoftovo Natural Keyboard pro, ki pa je un grande mierd. Že tako veselo škriplje, da ni res. Tipke ostajajo notri itd..

Čakam na Das Keyboard, da pride k nam.
Lights often keep secret hypnosis..

iMark ::

Ta miška bo moja :D
Meni je všeč ta, kr je dvignena, zdej mam eno od logitecha in je lepo bl dvignena "visoka" in mi lepo pade v roko, mislim da bi mi tudi ta majkrsoftova...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

LedStorm+++ ::

Koštala bo tam enih 46.436 sit. ;((

The Bluetooth-based Wireless Entertainment Desktop 8000 will be available in February 2007, with a retail price of $249.95. The Wireless Entertainment Desktop will be available in January 2007, with a retail price of $149.95. The keyboard is one-inch thick and is wireless up to 30 feet away.... Link
Pingvin :-)

CaqKa ::

tipkovnica mi je prav všečna. čeprav mi ni jasno zakaj nuca ovi start button?

pa un presenter je obetajoč

darkolord ::

čeprav mi ni jasno zakaj nuca ovi start button?

da se lepo sklada z Visto, pa da Start gumba ne pritiskaš pomotoma med igranjem igric

njok ::

A potem start gumba ni na svojem mestu? Sepravi da odpadejo vse WIN+karkoli kombinacije za zagon raznih programov?

darkolord ::

bos mel pa Start+karkoli kombinacije

njok ::

Že že.. sem hotel samo reči, da potem niso vec tako praktične, ker jih težko pritisneš z eno roko. Kaj je potem tista tipka med CTRL in ALT?

Drugace izgledajo tipke precej kvalitetne, bi z veseljem sprobal. A se lah na brezžičnih tipkovnicah čuti kaj manj kot pri miškah?

CaqKa ::

darkolord.. skladaje z visto ni meni prav nič praktične narave.

če winkey tipke ni na starm mestu pol ti vse kombinacije ki si se jih naučil grejo po zlu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobra brezrepna miš

Oddelek: Kaj kupiti
232555 (2116) reptilia
»

Katero miško ?

Oddelek: Kaj kupiti
51659 (1570) IceIceBaby
»

Natančno drseče miši?

Oddelek: Strojna oprema
352175 (1486) gzibret
»

Kaj je novega v Redmondu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
272162 (2162) WhiteAngel
»

nakup tipkovnice

Oddelek: Kaj kupiti
121298 (1113) glinik

Več podobnih tem