» »

Pri pregledu vsebine map se Explorer sesuje?

Pri pregledu vsebine map se Explorer sesuje?

McClane ::

Imam problem v Win XP (SP2) pri pregledovanju map in sicer se explorer sesuje in javi napako...seveda se vse postavi čez par sekund nazaj ampak potem v desnem kotu manjka en kup programčkov ki so naloženi. Explorer se sesuje tudi če datoteko npr. potegnem v BSplayerja ali kak drug predvajalnik...Ali je problem z kakšnim kodekom ali čim drugim? Je že imel kdo take težave?

thanks
mc
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

darkolord ::

Se sesuje pri mapi, v kateri je video ali to nima veze?

#000000 ::

Ja meni se je tud to dogajal, čim je bil v mapi xvid video je krešnu explorer. Na novo sem instaliral xvid kodek in problem je zginil. LP

jan01 ::

Najbrž dela problem explorerjev avi preview
Za disabliranje naredi: start->run-> regsvr32 /u shmedia.dll
Tudi, če ne dela težave, s tem pohitriš brskanje po računalniku, ne da bi explorer skoz vse filme odpiral.

Za povrnitev v prejšnje stanje preprosto v run vpišeš regsvr32 shmedia.dll

Poročaj, če pomaga.

1fris ::

jan01 nasvet bo skoraj zagotovo rešil težave :D

vzemi na znanje, da When applying the fix proposed in this article, you must be aware that you will also loose the ability to see the summary properties in the tooltip and file properties dialog for AVI, WMA, WMV, ASF and WAV files.
http://support.microsoft.com/kb/555654/...

McClane ::

thanks za nasvete...pomagala je najnovejša verzija divx codeca in explorer veselo obstane v teh mapah in se ne sesuje..tako da še enkrat hvala za nasvete ker je bila stvar res nadležna.

mc
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

jan01 ::

V glavnem je majhen minusek oz zame ga sploh ni, saj gspot zna dosti bolje/natančneje prikazati lastnosti videa.
Drugače pa odinštaliraj vse razne kodeke divx/xvid/kak star ffdshow/kodek pake in posnemi le najnovejši ffdshow(http://www.free-codecs.com/download/FFD... ali pa še bolje http://ffdshow.info -izberi najnovejši ffdshow: clsid builds).

Sam imam posnete filtre(kodeke)
- <u>Haaali media splitter</u> -priporočam, da obkljukaš tudi avi
- <u>ffdshow</u> -sam imam eno verzijo od clsida
- <u>AC3 filter</u> -ki pa ni nujen(ffdshowov liba52 zna, a malce slabše(večja poraba cpuja). Tudi media player classic zna predvajati ac3, dts(spet vgrajena lib52) in ostalo.
-

Za hd filme v h264(x264) pa še:
- <u>CoreAVC</u>

Priporočam še
- real alternative -za real video/zvok
- QuickTime alternative -za quicktime video(.mov, .hdmov,...)

jackorsen88 ::

Moj problem pa je sledeči:

ko hočem odpret c:, e: z dvolikom mi odpre search namesto, da bi mi odprlo vsebino.
Pa še ikon E: je neznana. Ker ko stisnem desnega na E: al pa C: je na prvem mestu z krepko napisan Search, bit pa bi mogo Open, če se ne motim

bi mi lahko kdo pomagal prosim

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158451 (13599) BaRtMaN
»

HD predvajanje filma- zaostajanje zvoka!

Oddelek: Zvok in slika
293275 (2867) Golden eye
»

problem s predvajanjem ... ali so kaki kodeki krivi al nevem .... mah ... help pls

Oddelek: Zvok in slika
51095 (1018) jan01
»

zakaj bs player ne predvaja .avi

Oddelek: Programska oprema
242794 (2554) tinqa

Divx filmi problem..?

Oddelek: Zvok in slika
81201 (1134) podtalje

Več podobnih tem