» »

Flashat bios ali ne

Flashat bios ali ne

Skorpijon ::

Imam plato abit kt7 z verzijo biosa wt. Rad bi flashal na verzijo ww, ampak v readme filu pise, da mora biti na fan header 1 priklopljen vent s hitrostjo med 2k - 5k rpm. Drugace se racunalnik izklopi po 10 sek. Moj chrom orb pa se vrti s 6k. Zdaj me pa zanima kako bi lahko flashal na novo verzijo, ne da bi se mi racunalnik izklapljal vsakih 10 sek.8-O

msmiha ::

Pomojem se ti nebo izklopil. Če se ti bo izkloil pa vsakih 10s pa nazaj flasaj star BIOS gor pa tačas priklopi en star ventilator.
Pa nekaj mi še povej kje za vraga si dobu tak ventilator.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Loki ::

Umm, kolikor sem jaz razumel tisti opis BIOSA, ima le-ta eno novo funkcijo, imenovano CPU protection, ki deluje tako, da se racunalnik v primeru, da hirtost vrtenja ventilatorja pade pod mejo 200 obr/ min, po 10 sekundah ustavi ==> ce se ti vent pokvari, maticna plosca sama ugasne racunalnik.



Ce sem ostalo prav razumel, mora biti ventilator, ki hladi procesor, obvezno na prvem konektorju (verjetno default - najblizje procesorju oz. kako drugace oznacen), drugace se bo racunalnik ugasnil.

Problem nastase sam pri vodnem hlajenju, ampak ga ni tezko zaobiti.


P.S. msmiha, vsi chrom orbi se vrtijo z okoli 6000 vrt/min.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gigabyte H87M-D3H BIOS fail

Oddelek: Pomoč in nasveti
17980 (798) dxx
»

Zaflashan Bios Gigabyte GA K8N SLI

Oddelek: Pomoč in nasveti
262445 (2137) Domini tm
»

5850 sem gonil pri 1.6v

Oddelek: Zvok in slika
412580 (1549) ModriN96
»

ATI5850 Bios upgrade za večji OC

Oddelek: Zvok in slika
241646 (1261) Jst
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39128491 (12371) erzy

Več podobnih tem