» »

Nadaljnja odpuščanja pri Intelu

1
2
»

IgorGrozni ::

Vajenc : Zdi se mi, da ti malo mešaš lastnike in upravljalce= tehnostruktura. In še, da ne upoštevaš, da so lastniki korporacij, ampak res velikih korporacij (RVK)tako razpršeni in toliko jih je, da nimajo in ne morejo uveljaviti posebnih˝političnih˝interesov.
Kar pomeni tudi, da so lastniki podjetja, delničarji, samo ˝lastniki˝, ne pa ˝snovalci˝. Nimajo dovolj ne znanja ne moči. Obojega ima v veliki meri dovolj le ˝tehnostruktura˝.
RVK ( vsaj v veliki večini) niso podjetja, v katerih je ustanovitelj hkrati tudi podjetnik. Takšne že zaradi narave stvari ne morejo biti. Prevelik kapital. V določeni meri bi to lahko bila IT podjetja, a tudi njihovo lastništvo je z zorenjem industrije počasi vse bolj razpršeno. In RVK med njimi, ne glede na profitne stopnje in sloves ni ravno veliko. V primerjavi z celotnim obsegom kapitala na trgih pa jih je.... malo.


˝Dovolj˝ velik profit je običajno že ˝povprečno˝ velik profit, ne pa maximalen profit.

Lp.IG

Bistri007 ::

Amerika je shining city upon a hill whose beacon light guides freedom-loving people everywhere!!! :))

Vlada mora poskrbeti samo za varnost ljudi - vse kar je več, je PREVEČ. Misliš, da znajo birokrati bolje razpolagati z mojim denarjem, kot jaz sam??? 8-O Poglejte samo koliko zasebnega denarja (kot delež BDP) gre v Evropi na R&D in koliko v ZDA...

Če se tvoj dobavitelj prestrukturira z namenom, da bi poslal bolj konkurenčen - to kostisti prav vsem. Komu že koristi vztrajanje pri neučinkovitosti? Na izgubi so v tem primeru prav vsi, tudi tisti, ki bi ostali zaposleni na manj produktivnem delovnem mestu.

Recimo, da Intel ohrani armado ljudi, ki jih po svoji oceni ne potrebuje. ---> višje cene njihovih izdelkov in storitev.

Če zniža stroške ---> višji dobiček/manjša zguba in boljši konkurenčni položaj Intela, ki prisili druge igralce na trgu, da mu sledijo.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Bistri007 ::

No, saj nihče več ne govori o maksimizaciji dobička, pač pa o "maximizing shareholder value" - ki ga lahko gledaš dolgoročno ali kratkoročno. Gledati moraš tudi "capital gains", ne samo dividende.

Vajenc ::

Offtopic IvanG. KOlikor jaz vem, so lastniki podjetja, tisti, ki vložijo svoj kapital (začetni kapital, ali v obliki delnic). Ta veliki imajo organiziran nadzorni svet, kateri lahko izvoli novega managerja (npr.Jankovič), ta mali delničarji pa imajo npr. nekega zastopnika, ki lahko malo več vpliva na dogajanje, kot neki mali delničar.Ta veliki delničarji so torej, snovalci oz. udeleženci temeljnega cilja=max.profit, upravljalci - managerji pa skrbijo za vse ostalo v okviru glavnega cilja. Politične interese pa lahko uveljavljajo le najmočnejši, združeni npr.Kapitalska Družba.

ontopic: Tudi če se odpuščanja dogajajo v ZDA, Tajvanu..., bi nas moralo vseeno skrbeti, ker se tak trend v globalni vasi začne hitro širiti.

IgorGrozni ::

Hm,.... >:(.


Shareholder value, capital gain, dividende so še vedno DOBIČEK !. Hec je ravno v tem, da RVK NE ! maximizirajo kakršnegakoli dobička za lastnike, ampak poslujejo ( po dovolj velikem dobičku, sic ) povsem neodvisno od želja lastnikov ! Jebeš maximalni dobiček. In iz njega izhajajoče posledice. Ni, ni.
Od tukaj ves hrušč in trušč okoli raznih skladov, podjetij in direktorjev, ki so malo preveč sledili SVOJIM interesom.

Popoln trg ? Ni, ni. Nemonopolizirani trgi? Ni,ni. Vsa dejavnost podjetij usmerjena v dobiček ? Ni, ni. Optimalna uporaba resusov v ˝trdem˝ kapitalizmu ? Ni, ni .
Teorija, ki operira s takšnimi predpostavkami je zastarela in obsoletna !

Zato je hrup monetaristov, reaganomikov, libertalcev, FTR, kapitalske demokracije, itd... do na ekonomijo apliciranega preprostega Darwinizma..... Kaiserschmorn. Hrup betoniranih v zgodovino. Upor že poraženih. Fevdalci, pred meščansko revolucijo.



˝Mehki˝ del, človeški del ekonomije je pomembnejši ! Pamet od kapitala ! In ne obnašata se enako.





In tu smo spet OnT. Lahkotno odpuščanje zaposlenih je sicer povsem v skladu z zastarelim Kaiserschmornom, a manj v skladu z realnostjo in potrebami ekonomske prihodnosti in ljudi v tej prihodnosti, kot človeštva.
In edini odgovor ni komunizem, socializem. Očitno ne !

Kaj drugega. He, he, npr. transhumanizem je razmislek v tej smeri. ;) Ampak zelo, zelo pogojno !

Vajenc ::

V predzadnjem odstavku se popolnoma strinjam. Zadnjega bo pa po mojem Thomas nadaljeval >:D .

klemen22 ::

temeljnega cilja podjetja=max.profit

No, temeljni cilj vsakega podjetja je dolgoročni obstanek na trgu. To je prioriteta. Potem še vse ostalo.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Stepni Volk ::

Do 2 000 zaposlenih bo izgubilo svoje delov Maleziji.
Do 6 500 v Izraelu. Plus, da je ogrožena tovarna, ki naj bi jo dokončali 2008 in vsa njena potencialna delovna mesta.
neobjavljeno.blogspot.com

sirotka ::

K niso rekl da bojo odpustil vodilne v fermi in ne tulk delavcev? Drugač pa...če je dost prfita je tud obstoj skor zagotovljen, edin če te kak večji koncern ne pogoltne.

klemen22 ::

...če je dost prfita je tud obstoj skor zagotovljen, edin če te kak večji koncern ne pogoltne.

Profit še ne zagotavlja obstoja
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

sirotka ::

Sj sm napisou, edin če te kak večji koncern ne pogoltne, oz. ne prekršš zakonou o monopolu in te država ne razcep. Drugač pa, kdo bo zapru prifitabilno podjetje?

Looooooka ::

ah tle se ni slo za rasno nestrpnost...sj nism reku zidi reku sm Izraelci.Manj k majo sluzb manj tankov si bojo lahko prvoscil se prav bojo delal manj problemov.
Plus ce odprejo tovarno cez mejo bojo mel manjse stroske z delavci pa se plus tocke z palestinci se prav vecja moznost za mir.
seee it's a win win situation.

Legend(SLO) ::

Ah ja nekatri na tem forumu pa dejansko verjamete, da je pa kapitalizem v svoji skrajni obliki božji dar človeštvu. No sprijazente se ni. Tako, kot je propadel socializem je tudi ta oblika kapitalizma že enkrat v zgodovini propadla (Sej veste 8 ur dela 8ur spanja in 8 ur prostega časa? prepoved združevanja v sindikate? Prostozamenljivi delavci. Izkoriščanje otroške delavne sile, ki je spala v tovarnah, da ni izgubljala časa s hojo v službo.) Jah no nekako se ni obneslo in so vsi ljudje znorel.

teh 10k ljudi bo moglo vseeno od nečesa živet Al pa naj pač pomrejo? Zakaj se potem ubadamo z nekim problemom premejhne rodnosti? Kaj naj imajo ljudje otroke, ki potem lahko pomrejo ker so nekoristni? zakaj bi si večina ljudi (večina ljudi niso veliki delničarji) sploh še želela državo. Da ščiti tiste, ki jih izkoriščajo? Zakaj ne bi bili brez države in se vrnil nazaj v 1. družbo enakosti? Nekako, če država ščiti lastnino lastnika mora tudi eksistenco delavca!?
krneki

drejc ::

Do 6 500 v Izraelu


Dej stepni ne bit paranoik. Prštej kolk je 10-20% od 6500? S tem da govorijo bl o hundreds b Izraelu (kar je ponavadi malo več kot 100-200)
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: OwcA ()

Bistri007 ::

1. družbo enakosti?

:O

Hvala lepa, za "socializem", enakost v revščini.

To kar večina folka piše v tej temi, glede "RVK" ipd. - to ni način na katerega delujejo finančni centri v NY in Londonu. Tako ne razmišljajo investitorji.

Imate preveč poenostavljen pogled na delovanje kapitalizma. Poleg tega nimajo vsi investitorji istih ciljev - imaš od pokojninskih skladov do špekulativnih "hedge funds"; eni gledajo na dolgoročni donos, eni se gredo day trading, tretji so "corporate raiders" ( http://en.wikipedia.org/wiki/Corporate_raid).

Dajte se malo zakurit in se naročite na hec (za en mesec) na online verzijo Financial Times ali Wall Street Journal - saj je samo 2kSIT...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Stepni Volk ::

drejc - ups... se vidi, da sem tistega dne imel samo v rokah izvod Direkta. Kaj bi šele zapisal, če bi ga prebral?
neobjavljeno.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: OwcA ()

Samuel ::

ja, sej je prov zanimivo, kok eni gledate še vedno na kapitalizem...

hecni ste

pa veste, da ljudje zelo radi delajo... celo tako radi, da se jim zdijo omejitve 35 ali 40 ur na teden omejujoče.
radi delajo in zaslužjo..

:\

nehite že s tem socializmom no.. oziroma vsaj povejte kaj ste enega foha ali izobrazbe, da vas bomo mi ekonomisti razumeli.

Zgodovina sprememb…

  • vrnilo v prejšnje stanje: OwcA ()

sirotka ::

Mondeo, kaj ni lažje, če te ščiti država, noben te ne kontrolira kolk nardiš, tud če si 5x več plačan, glede na vložek...sj bo zunanji dolg vse pokril. Delaš tulk kukr rab tvoja država...in tu je tu:)

socializem je taka utopija...da je že pred nastankom kričalo po propadu.

Vajenc ::

Npr. EU nazaj uvaja kvote(količinske omejitve) na izdelke iz Kitajske. Enkrat bo EU morala tudi nekaj narediti z preseljevanjem proizvodnje na vzhod in s tem zaščititi (protekcionirati) svoje državljane.

madviper ::

A mi prosim kdo razloži kakšne veze ima odpuščanje pri Intelu ter socializem, ter zakaj je kapitalizem najboljši sistem?
Če nimate odgovora na to, potem lahko začnem birsat poste.
I'd like to do something crazy!

Thomas ::

Pomiri se! Tole je vse zelo on topic. Če ti ne razumeš ... je to naš problem, ker si moderator.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Legend(SLO) ::

madviper: Odpuščanje pri Intelu je delno tudi produkt kapitalističnega sistema. njegova protiutež ja pa socializem, ki se je znajdu zraven. Da je kapitalizem najbolši bo pa razloži nekdo izmed tistih, ki to trdijo
krneki

Stepni Volk ::

Če bi bil kapitalizem edina dobra stvar tega sveta... potem skandinavske države delajo iz tega pravila izjemo... kako se razumejo izjeme in pravila, pa že vemo.

P.S. Intel je medtem uradno število odpuščenih povečal na 10 500. KLIK
neobjavljeno.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

madviper ::

@Thomas: Jaz sem popolnoma miren. Bi se pa priporočal da mi nekdo to razloži, mogoč tudi kdo drug ne razume.

@Legend(SLO): Zastopim da je to produkt kapitalizma in da je njegova protiutež socializem. Ne gre mi pa v glavo zakaj se grete debatne vojne kapitalizem VS socializem v debati o odpuščanju v Intelovih logih, ki je popolnoma kapitalistična firma.

P.S.: Kr sem se spustil v debato, ne morem več moderirat teme, zato bo moral kdo drug prevzet mojo nalogo.
I'd like to do something crazy!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madviper ()

Vajenc ::

A mi prosim kdo razloži kakšne veze ima odpuščanje pri Intelu ter socializem, ter zakaj je kapitalizem najboljši sistem?

V socializmu sigurno ne bi odpuščali, ne glede na rezultate (bi jih kvečjemu še več zaposlili če bi bil kdo brezposeln), ampak očitno socializem v razvitem svetu ne funkcionira (kitajska je itak samozadostna), zato je trenutno najbolj razširjen kapitalizem, ki pa ni nujno najboljši, le trenutno je najpriročnejši.
Na tvoje retorično vprašanje sem za vsak slučaj odgovoril, ker nimam pojma zakaj si brisal odgovore.

madviper ::

Še zadnjič. Odogovore sem brisal, zato kr tud po najboljši volji nisem mogel povezat socializma in odpuščanja pri Intel-u.

Seveda zastopim pojme socializma, kapitalizma itn.

Vendar to ni debata v kateri bi debatiral o tem.
I'd like to do something crazy!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Profiliranje kupcev ali vaš trgovec ve za vašo nosečnost še pred partnerjem

Oddelek: Novice / NWO
4517506 (14652) Gandalfar
»

Intel z rekordnim dobičkom

Oddelek: Novice / Rezultati
313161 (3161) Wirko
»

Američani vabijo dekleta na IT študije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1029588 (6921) ales85
»

Odpuščanja v Intelu

Oddelek: Novice / Rezultati
143905 (2919) Pravnicek

Več podobnih tem