» »

24-palčni LCD-ji

24-palčni LCD-ji

bogii ::

Zdravo!

Zanima me zakaj imajo 24-palčni monitorji (LCD) format 16-9/10 in temu prirejeno ločljivost (1920x1200). Ali ne obstajajo monitorji take velikosti in formata 4:3 z ločljivostjo 2048x1536.

Hvala, lp

Smorny ::

edini lcd s tako ločljivostjo, ki sem ga jaz našel je Iiyama AQ5311DTBK schwarz, 20.8", 2048x1536, analog/digital, ki stane zavidljivih 4339€. 24" nisem našel. S kakim argumentom iščeš razmerje 4:3 in tako resolucijo?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

bogii ::

Ma nimam pametnega argumenta. Pač me je zanimalo, ker imajo 17,19 inčniki 1280x1024, 21" - 1600x1200, in me je zanimalo, če obstaja kak 24 inčnik z večjo resolucijo (kot je 1900x1200). Kako se potem taka resolucija in 16:9 razmerje obnese v igrah?

Dark Angel ::

Kako se potem taka resolucija in 16:9 razmerje obnese v igrah?


V igrah se obnese zelo dobr. Pod enim pogojem: da imaš računalnik sposoben laufat igre na taki rezoluciji. Če laufaš na nižji rezoluciji kot je "predvidena" zelo hitro fajn izgubiš na kvaliteti. Tako da za igre je po mojem mnenju (če res nimaš high end mašine) boljš 17 ali 19'' in max. 1600x1200, ker zna biti boljša slika kot pa na kakšnem monitorju z 2xxx x 2xxx rezolucijo, kjer boš igral igre na 1280x1024.

Kar se tiče "wide" ekranov jih kar nekaj iger ne podpira. In pri teh zna bit raztegnjena slika zelo moteča (imam sam podobne probleme na prenosniku). Tiste igre, ki ti podpirajo "wide" pa laufajo čisto normalno (če imaš pač primeren sistem).

Izi ::

Najprej je treba omeniti, da noben monitor nima razmerja 16:9.
Vsi monitorji do sedaj imajo samo 3 različna razmerja:
4:3 - 15", 20", 21"
5:4 - 17", 19"
16:10 - 20", 21", 24", 30"

16:10 je sedaj tisto razmerje, ki izpodriva vse ostale in nekako postaja standard pri monitorjih, zato imajo skoraj vsi novejši monitorji to razmerje.

2048x1536 je največja resolucija, ki jo kartice dandanes podpirajo, ampak igranje iger na taki resoluciji je popolnoma nemogoče, ker je tudi SLI dveh najmočnejših kartic prepočasen za igranje.

1920x1200 pa je sedaj najpogostejša resolucija pri večjih monitorjih in tudi za to rabiš zelo močno kartico. Ni potreben SLI ampak kartica mora biti vsaj razreda 7800GT ali GTX. Z kakšno 6600GT, ki so precej razširjene pozabi na igranje na tej resoluciji na full screen. Lahko pa igraš v ,anjšem oknu ali pa na manjši resoluciji, kjer je slika bolj motna.

Vse novejše igre podpirajo widescreen. Enostavno izbereš v nastavitvah igre razmerje 16:10 ali pa Widescreen in zadeva teče lepo čez cel ekran.

Pri starejših igrah, ali pa če imaš prepočasno grafično, pa je najbolje, da v igri izklopiš opcijo "Fullscreen" in igra ti potem teče v oknu. To okno je pa lahko tudi 1024x768 in igra ti potem teče zadovoljivo hitro velika pa je še vedno toliko kot na 15" monitorju.

bogii ::

Ja hvala za odgovore. Predvsem me je zanimalo, če novejše igre podpirajo widescreen. Saj verjetno če si boš privoščil monitor za 250-300k (24inč), bi verjetno človek že zbral denar za eno spodobno grafično da bi laufala use to. Sicer pa itak ne bom kupoval zdaj, nameravam si pa v roku pol leta sestaviti primerno mašinco s takim monitorjem. Itak pa rač. ne bi bil namenjen samo igram. Kaj pa je potem z matrikami teh monitorjem. Je velika razlika v kvaliteti slike različnih matrik?Kakšne matrike obstajajo ter njih značilnosti?Naj bi bilo S-IPS>PVA>TN (po kvaliteti slike, po odzivnem času pa obratno)?Ne spoznam se toliko na to, tako da prosim za pomoč.
Popravek: Kam spadajo aktivne matrike, katera vrsta matrik je to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bogii ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung predstavil novo linijo LCD-monitorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7324558 (22101) ST-777
»

Kateri monitor imate in kakšno razmerje slike?

Oddelek: Strojna oprema
492609 (1953) Damiani
»

LCD monitor 16:9. Ali obstaja?

Oddelek: Kaj kupiti
162979 (2256) zile
»

Visoka resolucija + velik display = misija nemogoče?

Oddelek: Strojna oprema
353414 (2455) Matev
»

Prosim pomoč-nakup 22 LCD!

Oddelek: Kaj kupiti
272469 (1520) msedem

Več podobnih tem