» »

My tralala files folder

My tralala files folder

CaqKa ::

Majke kak sem sit vseh teh my received pictures, my pictures, my music... maj maj maj..
pa kaj mi vsaka korporacija vsiljuje svoj direktorij in njihove datoteke?
pa skajp svoj dir, pa msn svoj dir.. in zdaj še gugltalk z svojim za datoteke in ŠE enim za slike???

a se vsem čisto meša od teh direktorijev.. pa da bi slučajno bila kaka nastavitev, kam naj kažejo ti diri, pa se tudi noben ne spomni.

še največja zbrka bo ko bo ms naredit tisti winfx, al karkoli že bo.. wii dynamic search folders.. smart folders whateever.

mislim imam strukturo.. c:temp, c:sola, c:dokumenti, c:slike, c:favourites, c:mail...
ampak ne korporacije vejo boljše. one mi v c:dokumenti naredijo svojih X podfolderjev

vprašanje: Kaj si pa VI mislite o tem, da vam vsak program vsili svoj 'My X folder'?

darkolord ::

JAZ mislim, da je My Documents folder tam za to. Pač za folderje, ki naj bi bili hitro dostopni... Problem pa je v tem, da nekateri programi dajajo fajle tja, čeprav tam nimajo kaj počet (recimo igra PREY daje svoje savegame v My Games)

CaqKa ::

točno prejeve fajle imam tudi jaz tam.
ne načeloma podpiram da se to da v my documents, s predpostavko, da me prej povpraša, kam naj to shrnajuje, ne pa da kar direktno flikne tja
za folderje ki so hitro dostopni, sem si jaz naredil simbolic folderje v my documents, pa kolikor jih je bilo možno sem jih z tweak ui spremenil.

samo to še vseeno ne opravičuje, da si nekdo drzne po defaultu spremenit mojo konfiguracijo za folderje.

to je tak kot da bi kupil mikrovalovko, pa bi spečeno hrano vedno po defaultu dala v jedilnico na mizo.

Daedalus ::

Meni je to čisto ok. Maš vsaj vse kolko tolko na enem mestu. V winsih pač My Documents, v Linuxu pa /home/imeuporabnika. Drugače bi pa itak mel vse malo tu, pa tam, pa nikol ne veš, kje je kaj...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

CaqKa ::

>>> Drugače bi pa itak mel vse malo tu, pa tam, pa nikol ne veš, kje je kaj...


to ti neveš. in za take se razvija un winfx al kaj je že.
jaz pa imam zadeve strukturirane in vem kam si kaj dam. zakaj nimam izbire da mi program dá tja stvari kot jaz hočem?

darkolord ::

Zato ker je za večino uporabnikov to nepotrebna "težava" pri namestitvi... že 3x Next je včasih preveč

CaqKa ::

ja s tem da pri drugem install next kliku imaš ponavadi na voljo custom installation.

A. Smith ::

Jap, same here. Primarno particijo imam veliko 5GB in logično je, da shranjujem dokumente na drug disk.

Mukotrpno, skratka.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

darkolord ::

A. Smith: celoten My Documents pa lahko čisto elegantno prestaviš

icek ::

To gre tudi meni na zivce. V vsakem programu bi se moralo dat nastavit te fore. Mogoce pa gre kak?
Rider of Theli
www.air-tv.net

muzičar ::

Meni pa ne gre tako na živce. Večina progijev, ki jih imam me praša. My documents je pa pač "krama" folder tak to je bilo, je in bo dokler bo M$ obstajal.

In English: It doesn't bother me, really. Most of the programes I have give me the privilege to select the "save" folder. My documents are kindda "the things u need but don't look every day" or "pictures u use once maybe twice", it was like that, it is like that and it will be like that as long as M$ exists


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 shranjevanje na particijo d

Oddelek: Pomoč in nasveti
5691 (664) SLO_Matej
»

smart folders za xpje?

Oddelek: Operacijski sistemi
132313 (1790) CaqKa
»

sinhronizacija datotek na server

Oddelek: Programska oprema
192370 (2080) Mr.B
»

Izginotje podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
61163 (1104) Dead_Eye
»

Pomoč pri nastavitvah NTbackup.exe v win xp

Oddelek: Programska oprema
291643 (1372) XWY

Več podobnih tem