» »

Pomoč pri nastavitvah NTbackup.exe v win xp

Pomoč pri nastavitvah NTbackup.exe v win xp

XWY ::

Problem:
Politika v službi je da se poleg regularnih backupov serverja na DLT, delajo še backupi lokalnega diskovja, (v našem primeru c:\Documents and Settings\%username%\My Documents

Win xp ima backup tool, ki je precej preprost. Problem pa pride da se 80 userjev ne da navadit, da je med delanjem backupa potrebno v advanced nastavitvah odkljukati "Replace" , kajti default nastavitev je "append", zaradi česar pride do vse večjih backup filesov in polnega diska. (tudi do 12 Gb) \o/...

Moja rešitev je bila..... bach datoteka "ntbackup backup "@c:\back.bks" /j "jure" /f "c:\jure.bkf" .
Problem...... v ukazu "@c:\back.bks" se specificira pot do datoteke, kjer so napisani folderji, ki jih je treba backup-irat in ker so to my documentsi, pot izgleda nekako takole: C:\Documents and Settings\GaspariJ\My Documents\

Ker je pot do mojih dokumentov fiksno določena, te datoteke ne more uporabiti nek drug user... Poizkusil sem uporabiti spremenljivko c:\Documents and Settings\%username%\My Documents , ampak je program očitno ne zna prebrati...
Če ima kdo idejo kako bi to rešil, oziroma kje so moje sintaktične napake ali kako bi naštimal da ima backup tool (GUI) po defaultu določeno funkcijo "Replace" naj mi prosim pomaga.

lp, Jure
Al pa tud ne?!?

Microsoft ::

Ce sm jst prav razumel, je bolj problem v tem, da je vlko userjev. Userji pa znajo nastavit, da jim bo naredilo backup samo ene datoteke (My Documents).

Samo ce gres po tistem postopku, te ja vprasa, kam hocis shranit backup in pod kaksnim imenom. Kaj pa ce bi stalno shranjevali na isti plac pod istim imenom?

Drgace pa ce bi naredil Scheduled Job in Incremental backup, bi mogoce tudi slo...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

XWY ::

ja... Fora je da po tistem postopku ne moreš odkljukati naj file prepiše ne da bi šel med advanced funkcije.... In po navodilih vidstva to odpade...

Inkrementalni backupi po navodilih pravtako na pridejo v poštev

Schedulani jobi.... So nastavljeni, samo se na cca 45 dni porušijo in ne delajo več, tako da to tud ne gre...
Al pa tud ne?!?

Microsoft ::

Kdaj pa tistih 80 userjev "sprozi" ta backup? Majo tocno doloceno uro v dnevu, kdaj naj to storijo?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

XWY ::

... mislim da enkrat na mesec..... nisem pa repričan (student powah):) Zakaj je to pomembno?
Al pa tud ne?!?

Microsoft ::

Mah razmislu sm o eni 'moznosti'...

Da bi naredil .bat fajl in bi ga potem pognal ob dolocenih intervalih. Mel bi dve mapi, mapa1 in mapa2. Userji bi naredili backup v mapa1, .bat fajl bi pa imel nalogo, da zbrise vsebino mape2, potem pa skopira vsebino mapa1 > mapa2. Problem je ta, da bi lahko ta .bat fajl zagnal samo, ce so vsi userji naredili backup. Ker ce bi bla mapa1 prazna, bi potem s tem zbrisal backup, ki je v mapa2, saj iz mapa1 ne bi nic prenesel v mapa2.
Mogoce bi se temu lahko tako izognil, da se sam prepriracs, da so userji naredili backup in ti potem samo pozenes .bat fajl.

Bom pa se mal premislil, kaj bi lahka naredil. ;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

ntbackup backup "@c:\back.bks" /j "jure" /f "c:\jure.bkf"

Ce jst tole prav razumem. V back.bks mas ime mape, katero hoces backup-at. jure.bkf je pa datoteka, kamor bo ntbackup shranil vsebino backup-ane mape.

Zanima me, kako si anredil datoteko back.bks? A si kar recimo z beleznico, noter napisal c:\... in jo shranil kot back.bks ali kako?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

XWY ::

Nisi pozorno prebral prvega posta. Problem je ker v bach filu ne mores (ne znam) napisati naj se backupirajo My documents, ki jih ima vsak user na drugje (c:\documents and settings\%username%\My documents)... Ostalo komliciranje ni potrebno....
Al pa tud ne?!?

XWY ::

ups, en post prepozno.... .bks file se naredi z backup toolom (programs/sys tools/ backup), in tam ko izbiraš kere folderje boš backupiral, lahko selekcijo posnameš in naredi file z potjo do specifičnih dirov...
Al pa tud ne?!?

Microsoft ::

Glede fajla back.bks je tak, da ga lahka ofnes z beleznco, pa notre potem sam vpisujes lokacije.

Sm isto probal, kot ti, pa tud meni ne dela.

Drgace sm se spomil se enih par moznosti, samo so bolj ćseke... ://

Sam glede na to, da mate 80 userjev. Se da ja na simpl nacin redirektat My Documents datotako na nek file server v neko mapo. Potem pa nardis backup kr tiste datoteke, kamor so bli redirektani My Documenst.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Mercier ::

To rabiš da zaganja vsak uporabnik? Lokalno, prijavljen na računalnik?

XWY ::

My documents je folder in za redirectanjem na server bi samo zavzel diskovje na serverju in podobne zadeve

Saša: that is correct (prijavljen je sicer v domeno, profili pa so lokalni)
Al pa tud ne?!?

Mercier ::

Nekaj takega bi bilo čisto OK.
Kolikor razumem, je v registru drugače zapisana pot do My Documents mape v xp in v 2k. Je pa za probat.

' VBScript source code
Dim WshShell
Dim WinVer, MyDocsPath
Const WinVerRegVal = "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProductName", _
      ShlFldRegPath = "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders\"
  
  Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell")
  
  Select Case WshShell.RegRead(WinVerRegVal)
    Case "Microsoft Windows XP"    WinVer = "Personal"
    Case "Microsoft Windows 2000"  WinVer = "My Documents"
  End Select
  
  MyDocsPath = WshShell.RegRead(ShlFldRegPath & WinVer)
  
  MsgBox MyDocsPath

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

XWY ::

Sorry, malce si me izgubil.... Lahko malo bolj natančno razložiš kaj dela ta VB scripta, oz kako naj bi jo jaz uporabil...
Al pa tud ne?!?

Mercier ::

Skripta dela neumnosti, sori, malo sem čorav. w2k in wxp imata čisto isto sranje v registru.

PS
Bom malo kasneje razložil celo reč z backupom, ni časa trenutno.

Mercier ::

OK, evo. Skripta je nepotrebna, nameravel sem z njo dobiti pot do My Documents mape trenutno prijavljenega uporabnika.

Tvoj problem ni v obliki zapisa, pač v tem, da je bks datoteko problem ustvarit, oziroma spreminjat ročno. klik

Lahko pa komot brez brez bks datoteke, da takoj vpišeš kaj boš backupiral. Recimo:

ntbackup backup "%USERPROFILE%\Recent" "%USERPROFILE%\SendTo" "%USERPROFILE%\Templates" /f "X:\mojbackup.bkf"
(pobaše mapo recent, sendto in templates trenutnega uporabnika)

ali tvoj primer

ntbackup backup "%USERPROFILE%\My Documents" /f "c:\jure.bkf

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Mercier ::

E, še en post iz mirnejšega okolja.

Skripta je pravzaprav čisto koristna, namreč, če je mapa My Documents premaknjena, se pot prebere iz registra. Spodaj je primer backupa tvojega pimera. (kakšna opcija gor ali dol)

Dim WshShell
Dim MyDocsPath, BkfFilePath

BkfFilePath = "X:\MojBkf.bkf" 'vpiši pot za svoj .bkf
Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell")

MyDocsPath = WshShell.RegRead _
               ("HKCU\Software\Microsoft\Windows" & _
                "\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders\Personal")

WshShell.Run "ntbackup backup" & " " & _
             MyDocsPath _
             & " " & _
             "/r:no /hc:off /m copy" _
             & " " & "/f " & _
             BkfFilePath _
             & "", 4, False

Set WshShell = Nothing

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Microsoft ::

Ma tole je kul zadeva. Nardis .bat fajl, v katerga napises: ntbackup backup "%USERPROFILE%\My Documents" /f c:\NTBackup\%username%.bkf in stvar pr vsakem uporabniku lepo dela. :))

Sm pa poskusu v .bks fajl napisat %USERPROFILE%\My Documents, pa ne dela.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Mercier ::

1. Kako si poskusil?
2. Si sploh prebral temo?

Microsoft ::

Ja tak, da sm napisal tisto %USER.... v .bks fajl in potem backup zagnat iz command promta, pa ni naredilo.

Ja, sm prebral celo temo. :))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Mercier ::

A, če pa brez variable napišeš pot, ti pa bks file potegne?

Microsoft ::

Ma ja. Ce recimo napisem v .bks fajl c:\Emaili, potem mi dela bp.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Mercier ::

Potem pa uradno ne gre z variablami. :)

XWY ::

Saša.... TNX

Stvar lepo deluje, skripta je the best (bo en .exe file).

Kako si našel "ntbackup backup "%USERPROFILE%\My Documents" /f "c:\jure.bkf ,
ker v help filetu za ntbackup, ni nikjer te možnosti za najti.... Skratka lepa ti hvala!
Al pa tud ne?!?

XWY ::

Ups..... neki ni OK

V eni službi sm provu skripto (my Docsi so prestavljeni na server) in je delal. Doma pa je problem ker se skripta ne zažene.... (my docsi so prestavljeni na E:\My documents).... Pač, zažene se za delček sekunde ntbackup GUI in se ugasne....

Kaka ideja?
Al pa tud ne?!?

Mercier ::

Hrošč. Fora je, da, če je v poti kakšen presledek, treba dat v narekovaje. (ne pa kot pri meni, kjer so poti brez presledkov)

Dim WshShell
Dim MyDocsPath, BkfFilePath

BkfFilePath = "X:\MojBkf.bkf" 'vpiši pot za svoj .bkf
Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell")

MyDocsPath = WshShell.RegRead _
               ("HKCU\Software\Microsoft\Windows" & _
                "\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders\Personal")

WshShell.Run "ntbackup backup" & " " & """" & _
             MyDocsPath _
             & """" & " " & _
             "/r:no /hc:off /m copy" _
             & " " & "/f " & """" & _
             BkfFilePath _
             & """" & "", 4, False

Set WshShell = Nothing

XWY ::

Works like a charm:)

Hvala 1000000000000000000000 x
Al pa tud ne?!?

XWY ::

sj mi je že bad.... samo še te malo rabim. Poleg My Docsov rabim še backup folderja %USERPROFILE%\Aplication Data\Microsoft\outlook\ ....

Ukaz "Ntbackup backup "%USERPROFILE%\" /m normal /r:no /hc:on /f "c:\backup.bkf" mi posname cel profil (kjer je pa problem, ker obstaja preveč .tmp fajlov ipd), tako da bi bilo najboljše da bi backupiralo samo "My Documents" in "%USERPROFILE%\Aplication Data\Microsoft\Outlook\"....

Pa ne bi rad delal z .bks datoteko (fajl ki ti pokaže pot do backupiranih folderjev)...

Kakšna Ideja?
Al pa tud ne?!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XWY ()

Mercier ::

Ja, tole spodaj naredi cca kar hočeš, ampak problem je, da so pst datoteke lahko kje drugje. Za to ne vem nobenega enostavnega načina (vem, da pa gre na bol zategu), niti ne poznam outlookovega objektnega modela.

Ponuja pa MS Dodatek za Outlook 2003: varnostna kopija osebnih map (, ki dela v 2000 do 2003 verzijah).

Dim WshShell
Dim MyDocsPath, OutlookPath, BkfFilePath

BkfFilePath = "X:\MojBkf.bkf" 'vpiši pot za svoj .bkf
Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell")

MyDocsPath = WshShell.RegRead _
               ("HKCU\Software\Microsoft\Windows" & _
                "\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders\Personal")
OutlookPath = WshShell.RegRead _
               ("HKCU\Volatile Environment\APPDATA") & "\Microsoft\Outlook"

WshShell.Run "ntbackup backup" & " " & """" & _
             MyDocsPath _
             & """" & " " & """" & _
             OutlookPath & _
             """" & " " & _
             "/r:no /hc:off /m copy" _
             & " " & "/f " & """" & _
             BkfFilePath _
             & """" & "", 4, False

Set WshShell = Nothing

XWY ::

No stvar se je zaključila nekako tako:

Dim WshShell
Dim MyDocsPath, OutlookPath, BkfFilePath

BkfFilePath = "H:\Backup.bkf" 'vpiši pot za svoj .bkf
Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell")

MyDocsPath = WshShell.RegRead _
("HKCU\Software\Microsoft\Windows" & _
"\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders\Personal")
OutlookPath = WshShell.RegRead _
("HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders\Local AppData") & "\Microsoft\Outlook"

WshShell.Run "ntbackup backup" & " " & """" & _
MyDocsPath _
& """" & " " & """" & _
OutlookPath & _
"""" & " " & _
"/r:no /hc:on /m normal" _
& " " & "/f " & """" & _
BkfFilePath _
& """" & "", 4, False

Set WshShell = Nothing

To naj bi sedaj zadovoljilo šefe:)

hvala & lp
Al pa tud ne?!?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

batch fajl iz txt (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
658844 (7505) b3D_950
»

.vbs & .bat

Oddelek: Programiranje
7949 (869) darkolord
»

Auto Shutdown program

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101647 (1244) Darko
»

Login script

Oddelek: Programiranje
51020 (954) Mercier
»

Opravilo, ki ob določenem času omogoči drugo opravilo in ga potem spet onemogoči...

Oddelek: Operacijski sistemi
121445 (1228) Mercier

Več podobnih tem