» »

Laserska operacija oči

Laserska operacija oči

««
8 / 17
»»

Tody ::

Zame še vedno ne zadost dobra ;)

perci ::

Zate ne bo nikol dovolj dobr :)

Tody ::

Pa ne zato ker sem tečen ampak ker imam očitno tako okvaro uči :D 3 cilindra pa 8,5 in 8 dioptirje. baje to seštevajo in je to pol 11 kar tale tehnologija pravi da je še premlada ;)

perci ::

Kakšne kombinacije lasek in prk ne pridejo v poštev?

Tody ::

Niso mi jo ponudili, pravjo da bi mi lahko edino zamenjal lečo, ampak noben ni bil preveč navdušen nad to idejo.

trancer01 ::

Tody, zate bo prišla v upoštev šele transplantacija, ko bodo znali narediti oz. v laboratoriju vzgojiti novo oko povsem pravilne oblike. Do takrat pa pride v upoštev le to, kar so ti ponudili. Znancu so pred več kot desetimi leti takšno operacijo uspešno izvedli, ker je imel tako kot ti previsoko dioptrijo za lasersko preoblikovanje roženice. Operacija je bila stoodstotno uspešna in po njej ni več potreboval očal, saj so mu dioptrijo spravili skoraj na nič.

Tody ::

Teh hecov se nebi lih šel, ker pač leče in očala so zaenkrat ker dobra rešitev in jih imam že celo življenje tko da sem navajen.

fujtajksel ::

Tody je izjavil:

Niso mi jo ponudili, pravjo da bi mi lahko edino zamenjal lečo, ampak noben ni bil preveč navdušen nad to idejo.


Če boš na stara let dobil sivo mreno, ti bodo lečo itaq zamenjal. Moj fotr je bil kar zadovoljen, ko na daleč ni več rabil očal. Na blizu še vedno, starostno zmanjšana sposobnost fokusiranja ostane.

IceBoX ::

@zzzvezdica oz. @Klemen8

Kakšno je zdaj vajino stanje?
Huh...

Nona ::

Da napišem še svoje izkušnje.

Šla na operacijo SMILE (Svjetlost Zagreb). Prvi pregled v ponedeljek, 2. 2., operacija v petek, 6. 2. Cena za obe očesi s popustom (popust imajo za preglede in operacije do 25. 2.) 20.000 kun.

Naredili so dosti pregledov, fotografij očesa. Sama operacija je končana hitro - približno 15 min za obe očesi s pripravo vred. Takoj po operaciji prvi pregled. Naslednji pregled je bil v soboto zjutraj, ko sem že videla 50-odstotno. Pri tej operaciji v oko vbrizgajo antibiotik, zato je vid 4-5 dni meglen, odvisno od posameznega očesa, dokler se ne "vpije" - na desno oko vidim čisto, levo je še malo megleno.
Danes sem opravila drugi pregled, vidim 95-odstotno z obema očesoma. Dokončno okrevanje bo končano nekje po 1 mesecu, ko bom opravila naslednji pregled.

Video, kako poteka operacija SMILE

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Nona ()

alkor ::

Zivijo,

A je kdo razmisljal o alternativi, in sicer ICL....implantacija kontaktne leče?...

LP,a
LP, a

Tody ::

Glede na moje izkušnje, nimaš kaj dosti izbire, če si neki mejni pacient te itak ne operirajo, meni so rekel pač da nimam možnosti in da sicer lahko dajo notr umetno lečo ampak se s tem poveča pritisk v očesu in s tem lahko pridejo nepotrebne komplikacije, tko da če lahko živim z očali in lečami oni to bolj priporočajo.

RC14 ::

Še jaz podam svoje skromno mnenje. No tudi jaz sem se odločil za operacijo oči oz enega očesa, ker sem imel cilinder in me je zelo motilo. Levo oko imam - 075 dioptrije, tega očesa ne bom operiral, ker naj bi se po 40. letu dioptrija začela zmanjševati, ker gre starostno v + in bi naj šlo proti 0.
Desno pa sem imel +050 dioptrije in - 3.00 cilindra (astigmatizem)

Operiral sem se v Ljublajni "okulisti MORELA".
Odločil sem se za metodo LASEK (ker imam takšno naravo dela, kjer je veliko fizičnega napora in pri tej metodi oko ostane veliko bolj "močno" kot pri metodi LASIK, kjer lahko pride do komplikacij pri velikih fizičnih obremenitvah ali kakšnih kontaktnih športih. Pa še možnost imaš še za kakšno operacijo, ker ti bistveno manj stanjšajo roženico kot pri LASIK-u.

Prva dva dni boli kot satan, čeprav sem se potrudil in si nisem dajal v oko protibolečinskih kapljic, ker mi je rekla zdravnica, da prvi dan lahko 4x, potem pa čim manj, ker škodujejo očesu.

Danes je minilo en teden od operacije, mam še rahlo občutek tukja v očesu oz rahlo suho oko,ampak res rahlo.

Me pa moti predvsem to, ker po enem tednu še ne vidim nič bolje. Torej cel teden vidim megleno, pa me zanima , tisti ki ste se operirali po tej metodi, torej LASEK oz tudi PRK mislim da je zelo podobna zadeva(starejša metoda laseka), kjer je okrevanje bistveno daljše kot pri LASIK-u ki že vidiš isti dan dobro...
.. Kako dolgo ste imeli zamegljen vid? In ali se vam je postopoma izboljševal, ali kar naenkrat? Ker po enem tednu bi pričakoval, da bi moral že malo bolje videt?

LP
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

mihovc ::

Kakšna je sedaj situacija tistih, ki ste se operirali pri Moreli?

A. Smith ::

RC14 je izjavil:


.. Kako dolgo ste imeli zamegljen vid? In ali se vam je postopoma izboljševal, ali kar naenkrat? Ker po enem tednu bi pričakoval, da bi moral že malo bolje videt?


Jaz sem bil operiran po PRK metodi.
Vid je bil šele po dveh tednih vsaj približno dober, do res dobrega vida je trajalo 2 meseca, do spet vlažnih oči pa pol leta. Z rezultati sem sicer zelo zadovoljen.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

IceBoX ::

Kako je s stabilnostjo vida pred operacijo?

Jaz imam recimo že zadnjih 6 let ista očala (dioptrija -4.0 in -3.75), pred nekaj meseci sem bil preventivno pri okulistu in mi je izmeril dioptrijo -4.0 in -4.0, torej se je mi je vid spremenil.

A sem po vašem mnenju (vem, niste zdravniki :) ) še vedno primeren za lasersko operacijo? Ker veliko časa delam z računalniki in me skrbi da se mi bo vid še slabšal.
Huh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IceBoX ()

Okapi ::

0,25 razlike je IMHO ob enkratnem merjenju premalo, da bi lahko z gotovostjo rekel, da se je res kaj spremenilo. Lahko je posledica napake merjenja oziroma običajnega dnevnega nihanja tvojega vida.

O.

Tody ::

0.25 je statistična napaka, primeren si za operacijo če nimaš drugih okvar oči.

Phantomeye ::

alkor je izjavil:

Zivijo,

A je kdo razmisljal o alternativi, in sicer ICL....implantacija kontaktne leče?...

LP,a


Jaz grem v kratkem na na operacijo, kjer mi bodo vsadili ICL visian. Lahko poročam. Draga zadeva, ampak ni druge.

Tody ::

Ufff srečno :) Tole je bilo pa tudi preveč zame :) Sploh ker zdravnica ni dajala nobenega navdušenja glede na mojo situacijo :)

Stripy ::

@Nona: Jaz tudi razmišljam o operaciji, pa me zanima, zakaj si se odločila za Smile namesto Lasika.

Phantomeye ::

Tody je izjavil:

Ufff srečno :) Tole je bilo pa tudi preveč zame :) Sploh ker zdravnica ni dajala nobenega navdušenja glede na mojo situacijo :)


Baje je tveganje manjše kot pri lasek, predvsem zato, ker lahko lečo vzamejo ven (sicer si ob 3600 €), medtem ko laserska ni reversabilna.

Predvsem je problematična LASIK, ker so baje v 70-ih nategnili ameriški FDA v zvezi s stranskimi učinki. Največ temačnih strani v zvezi s komplikacijami je pri lasiku.

Nona ::

Stripy je izjavil:

@Nona: Jaz tudi razmišljam o operaciji, pa me zanima, zakaj si se odločila za Smile namesto Lasika.


Moji razlogi:
- manjši rez (približno 2 mm proti 2 cm), kar pomeni, da se roženica v času celjenja ne more premakniti
- dodatno operacijo lahko naredijo hitro (že čez par minut)
- manjkrat se pojavi sindrom suhih oči
- dolžina postopka: cel postopek je trajal dobrih 10 min za obe očesi
- rajši plačam več za novejši/boljši postopek
- pri Lasiku se čez leto pogosteje pojavi manjša dioptrija, pri Smile redkeje
- najprej je zdravnica predstavila Lasik, ko pa sem povprašala po Smile, mi je razložila zgoraj omenjeno, kar sem že prej prebrala na internetu

francek1 ::

Sem privrženec laserske operacije, moti pa me nekaj. Že pri več firmah tudi eni slovenski) sem zasledil, da ima osebje, ki izvaja posege, očala. Ne zaupajo tehnologiji?

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Nona ::

Kaj pa če tisti, ki si jih videl, ne morejo imeti operacije zaradi različnih razlogov?

V ZG nisem videla nobenega zaposlenega z očali.

Tody ::

Francek1 če nebi iskal zarot potem bi mogoče lepše živel. Vsi nismo kandidati, teta na fotografiji ima lahko nepopravljivo napako. Vseeno vid, je nekaj dragocenega, jaz ne bom tvegal glavobolov in možnosti odstopa roženice zato da se izognem vtikanju leč zjutraj. Ti bi?

Stripy ::

@Nona: Hvala.
Sam imam pri tem dva pomisleka (no, tri, če štejemo še ceno :) ). Res je Relex Smile novejša in menda boljša, ni pa še tako preizkušena kot Lasik, kjer so, upam, večino začetnih napak že odpravili. Kot drugo pa razmišljam o wavefront metodi, ki, kolikor vem, pri RS ni možna. Ima pa RS tiste prednosti, ki si jih navedla.
Hm, še vedno v dilemi.

Tody ::

Lahko se greš pogovorit z večimi zdravniki, mogoče bo potem lažja odločitev. Ni pa nujno :P

7982884e ::

In pa zgolj in samo z zdravniki. Poslusat folk ki po svoje pametuje je samo skodljivo, tudi nas na forumu o teh stvareh ne smes jemat kot velik faktor pri odlocitvi.

bbizjak ::

Stripy je izjavil:

@Nona: Hvala.
Sam imam pri tem dva pomisleka (no, tri, če štejemo še ceno :) ). Res je Relex Smile novejša in menda boljša, ni pa še tako preizkušena kot Lasik, kjer so, upam, večino začetnih napak že odpravili. Kot drugo pa razmišljam o wavefront metodi, ki, kolikor vem, pri RS ni možna. Ima pa RS tiste prednosti, ki si jih navedla.
Hm, še vedno v dilemi.


Pred enim mesecem sem bil operiran v Zagrebu po lasic wavefront metodi. Uspešnost operacije naj bi bila 99%. Imel sem dioptrijo -8,5 in -8,0. Sama operacija je trajala približno 30 sekund za vsako oko. Takoj po operaciji priporočajo nekaj urni počitek, tri različne vrste kapljic vsako uro, tako da se kapljaš na 15 minut. Drugi dan pregled, pri katerem ugotavljajo, če se je kožica na roženici pravilno namestila. Drugi dan sem že brez težav prevozil z avtomobilom 120km. Prvih 14 dni so potrebne umetne solze približno vsako uro, sedaj po enem mesecu pa po potrebi, kar je pri meni enkrat ali dvakrat dnevno. Edini stranski učinek, ki sem ga opazil, je bleščanje okoli svetilk. To je pa v zvezi s solzami in je sedaj že 80% minilo in zdravnik obljublja, da bo po kakem mesecu čisto minilo. Dioptrija je 0-0, ker sem pa že v letih, potrebujem očala za branje z dioptrijo +1,5. Če cena ni ovira, operacijo na vsak način priporočam. Aja, cena pri Optical Express je 17.200 kun.

Stripy ::

@bbizjak:
Hvala za komentar. Tudi sam sem že v letih, ko naj bi nastopila daljnovidnost. Zaenkrat je še ne opažam. Sicer menda pri LASIKu obstaja možnost monovizije, kjer ti eno oko dobro vidi na daleč, drugo pa na blizu, ampak mislim, da bom tudi raje uporabljal očala za branje.

RC14 ::

Klemen8 in
zzzvezdica :

kako sedaj vidita po 4 mesecih, od kar sta bila na operaciji po metodi LASEK?
Kako dolgo se vama je vid uravnaval oz kako dolgo je trajalo, da sta dobila dober vid? Dejta malo povedat rezultat operacije?

Jaz po enem mesecu imam še vedno nekoliko meglen vid in rahlo efekt dvojnega vida. Na kratke momente se rahlo zbistri,še posebno takrat, ko dam umetne solze v oči, ampak potem spet po starem, torej rahlo megleno. Na pregledu en mesec po operaciji so mi rekli, da imam vid na nekje 80%, da še ni prave ostrine, da pač malo bolj pošasi celi in naj bi dobil stabilno ostrino v roku 4-6 mesecev, takrat imam tudi ponovni pregled.
Je še kdo od vas bil operiran po metodi LASEK ?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

gansta ::

A ni bilo to že pred časom krepko pod 1k€ za eno oko, sedaj pa kar vidim cene za par 2.5k€ :???

GTX970 ::

Odvisno kam greš in s kakšno tehnologijo te operirajo.

gansta ::

No saj ravno to, zanima me ali gre bolj za marketinško potezo, da je takšna razlika v ceni za 15 minut dela. Seveda je stroj drag, vendar če eni na veliko služijo za 800€ drugi pa še z 2-3x več potem to ni več normalno -> no saj konkurenca dela svoje.

Tody ::

Gangsta tudi servis za Audia je dražji kot servis za Fiata... Le zakaj... Cene so take kot ji prinese trg...

gansta ::

TOčno to, očitno smo trenutno pripravljeni plačati toliko in so šle cene z marketinško potezo ("drugačna metoda", "boljši laser"....) navzgor.

mgermo ::

Svjetlost v Banja Luki ima še vedno 1k za obe očesi. Me čudi, da se za tako razliko v ceni (v kakovosti storitve ne verjamem da je) ne odpeljete dol.

gansta ::

Je bil že kdo tam**? Saj veš kako je to, ko ti eden ki dela za 2.5k€? reče veš mi smo najbolji in zato je cena temu primerna, gre se za vaše oči in ne zaupajte ostalim ki delo opravijo za 1k€.... in je potem 3/4 ljudi "strah"...

Ursus ::

Pozdravljeni, po prebranem N-številu forumov sem še vedno precej zmeden, pa se mi zdi slo-tech najmanj rekla-kazala zato vas prosim za mnenje/komentar ;)

Moje ugotovitve:
- najbolj izpopoljen je lasik/lasek z wavefront opcijo in laserskim (femto=interlase=Z) rezom
- relex smile naj bi bil še boljši ampak naj ne bi imel opcije wavefront ter ni preverjen
- cene so pri vseh cca. 1000€/oko
- najbolj se priporoča Morelo (nisem prepričan ali imajo femto), Žalec (ima Z), Šalamun-Vid ((nima femto), Svijetlost (nima femto, le relex) in OpticalExpress, o ostalih se ne govori preveč, pa tudi vse enako fake-spam hvalijo kot krizirajo

Torej Morela/Irman/Optical so v ožjem izboru, prosim za komentar. Hvala, Hvala!

7982884e ::

gansta je izjavil:

Je bil že kdo tam**? Saj veš kako je to, ko ti eden ki dela za 2.5k€? reče veš mi smo najbolji in zato je cena temu primerna, gre se za vaše oči in ne zaupajte ostalim ki delo opravijo za 1k€.... in je potem 3/4 ljudi "strah"...
jaz sem bil. delajo itak hrvati, isti dohtarji kot v zagrebu (sem jih videl kasneje, ko sem hodil v zagreb na kontrolni pregled), mašinerija je ista.

IceBoX ::

@7982884e

A ti si bil operiran po Lasik ali Lasek? Kakšni so zdaj občutki? Je veliko bleščanja ponoči?
Huh...

7982884e ::

lasik, dlje sem se razpisal par strani nazaj
bleščanje ponoči je prisotno še sedaj, ampak je bilo tudi prej, ko sem nosil leče, četudi nekoliko manj. bojda zato, ker imam precej razširjene zenice, "ker sem še mlad" (tako mi je rekla dohtarica tam). kolikor sem govoril z drugimi tega niso imeli oz. niso porajtali.

Stripy ::

@Ursus666: na spletni strani Svjetlost Zagreb je navedeno, da delajo tudi femto lasik. Razen če misliš wavefront, tega pa res nimajo navedenega.
Jaz sem medtem še malo bral o metodah in videl, da kot največjo pomanjkljivost lasik metode izpostavljajo, da se roženica nikoli zares ne zarase, in lahko tudi po več letih zaradi kakšnega udarca (ali prsta) v oko odstopi. Sicer od otroštva še nisem dobil prsta v oko, ampak vseeno se zdaj nagibam k relex smile metodi.

Drugače pa za vsako metodo obstajajo tudi "grozljive" zgodbe o neuspešnih posegih: zamegljen vid, bleščanje, suhe / pekoče oči itd. Ima morda tu kdo slabe izkušnje?

mihovc ::

Jaz sem bil pri Moreli, metoda LASEK. Tega je sedaj dva meseca in vidim v redu. Bleščanje je prisotno enkrat bolj drugič manj, nisem prepričan kako je bilo pred operacijo - ali samo sedaj to zadevo bolj "porajtam" zaradi same operacije.

perci ::

Pa bolečine? Te je fest bolelo po operaciji?

IceBoX ::

Zakaj pa LASEK? A si sam si izbral ali ti oni priporočajo LASEK?
Huh...

luky ::

Kakšna je razlika med LASIK in LASEK? hvala.
luky!

Svarun123 ::

Tudi sam želim na lasersko operacijo oči. Trenutno me je najbolj prepričal hrvaški Optical Express, saj operirajo z enako tehnologijo kot operirajo ameriške vojaške pilote in astronavte. Kot vem sta tam na voljo dve najnaprednejši metodi: iLasik oziroma Intralase Advanced CustomVue wavefront Lasik ter metoda Advanced CustomVue wavefront PRK. Moje osebno mnenje je da bi znala biti daleč najbolj optimalna metoda Advanced Customvue wavefront PRK, saj ohranja biomehansko stabilnost očesa, poleg tega pa je uporabljena tudi wavefront analiza, tako da sta na nek način združeni prednosti iLasik-a ter metode Relex Smile. Edina slabost te metode je počasno okrevanje.

gansta ::

Svarun123 je izjavil:

Tudi sam želim na lasersko operacijo oči. Trenutno me je najbolj prepričal hrvaški Optical Express, saj operirajo z enako tehnologijo kot operirajo ameriške vojaške pilote in astronavte. Kot vem sta tam na voljo dve najnaprednejši metodi: iLasik oziroma Intralase Advanced CustomVue wavefront Lasik ter metoda Advanced CustomVue wavefront PRK. Moje osebno mnenje je da bi znala biti daleč najbolj optimalna metoda Advanced Customvue wavefront PRK, saj ohranja biomehansko stabilnost očesa, poleg tega pa je uporabljena tudi wavefront analiza, tako da sta na nek način združeni prednosti iLasik-a ter metode Relex Smile. Edina slabost te metode je počasno okrevanje.


Kaj pomeni "počasno okrevanje" ? Cena ?
««
8 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Operacija oči (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11923333 (3013) Gagatronix
»

Očala: ZA ali PROTI ?

Oddelek: Loža
409278 (1380) Eliaz
»

Laserska operacija za oči

Oddelek: Znanost in tehnologija
124409 (2332) DuleKrtola
»

Laserska korekcija vida

Oddelek: Loža
247491 (6238) gnss
»

Kako odstraniti dioptrijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921751 (15908) Bananovec

Več podobnih tem