» »

Ni disketnika?

Ni disketnika?

Yerpo ::

Pred kratkim so mi začeli winsi ob ugašanju izpisovat tole čudno sporočilo:

The drive is not ready for use; the door may be open. Check a: and make sure that a disk is inserted and that the drive door is closed.


Mislim, wtf?! Sploh ni melo veze a je bila disketa not ali ne, ali je bil disketnik priklopljen ali ne, vedno je napisalo to. Danes sem še malo sprobaval kombinacije in ko sem odklopil disketnik, sem namesto zaslona za log-on dobil samo še BSOD. Zdaj sem ga priklopil nazaj in winsi se zbudijo, na disketniku pa ves čas gori lučka (kar prej ni) in disket ne bere (kar jih tudi prej že ni).

Temo sem objavil tu, ker nimam pojma ali je hardverski ali softverski (winsi) problem, vem samo da me spravlja ob živce. Ima kdo kakšno idejo kaj lahko naredim?

Hvala
Mrbit ja
  • spremenil: igor0203 ()

Duhec ::

Zlo na grobo: Če v varnem zagonu dela isto je HW, drugače SW (virus, spyware...).
Drugač pa daj prazno disketo not pa boš videl kaj se skopira na njo.>:D

BladE_ ::

Povej a mas disketnik prkloplen al ne? Men je tut to ispisoval ko sm disketnik odklopu iz sistema, potem sm pa v biosu neki spremeneu, da disketnika ni vec in zdje je ql! Bom sou pogledat kaj sm naredu :D

brb 5min :D
Akcija - Reakcija

BladE_ ::

Sm ze :D

Takoj k pridem v bios mam meni "Standard CMOS Features", v temu meniju se steal ura pa datum pa master/slave za IDE pogone! Pod tem mam pa napisan "Drive A:" in tm s zbrau moznost None!
Akcija - Reakcija

kopriwa ::

Če ti gori lučka na disketniku po tem ko si odklopu/prklopu disketnik si narobe obrnu podatkovni kabel na disketniku.

Yerpo ::

Aaa, v standard CMOS features lahko rečeš da ni disketnika! To zaenkrat dela, hvala.
Mrbit ja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disketnik-problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
161189 (1068) shortyyy
»

najbolj cuden error

Oddelek: Pomoč in nasveti
141102 (929) Goldee
»

SATA ne gre...

Oddelek: Pomoč in nasveti
6994 (952) Keyser Soze
»

drive A:\ ne dela?nujno pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
111271 (1126) Tattoo-
»

Disketnik

Oddelek: Strojna oprema
201187 (1006) V-i-p

Več podobnih tem