» »

hp ipaq 1940 - težave pri zagonu

hp ipaq 1940 - težave pri zagonu

Child Of KoRn ::

Imam dlančnik HP ipaq 1940 pa se mi je zdj kr naenkrat naredl da se mi noče več zalaufat. Ko imam samo baterijo not se mi sploh ne prižge, če pa vključim še napajalni kabl, potem se mi pa bootscreen pokaže, HP jev logo in "1.07" dvakrat napisano na vrhu, pa tako ostane.
Dlančnik mi ni nikamor padel ali se kakorkoli poškodoval. Na njem nisem delal nobenega nadgrajevanja ROM-a ali kaj podobnega. Kaj je tukaj narobe in ali se da to kako popravt?
Hvala.
I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed.

JOKER ::

Hmmm ..... po vsem tem kar si napisal, mislim, da je zadeva najprimernejša za na servis.

A si probal odstranit baterijo, ter izklopit STIKALO s katerim popolnoma vzameš napajanje ROMa ?
Pusti cca. 2 minuti, ter vklopi stikalo in vstavi baterijo.

Poročaj, če bo delovalo ....
________________________________________________________
Ka te češ ....

Child Of KoRn ::

t.i. STIKALA ne najdem. Sem pa pustu da je bla baterija en tedn zunaj in je notranja baterija dlančnika vrjetno prazna tako da je nehala napajati RAM (se mi zdi). Pa ni sprememb.

A se da mogoče flashat ROM, ker mislm da bi bla lahk napaka le tam, da se je ROM nekako čudno prepisal al kj podobnga. Zadnja stvar k se je jest spomnem da mi je delala težave, je bil backup. Ko sm naredu backup mi je parkrat zašteku. Pa sm naredu hard reset pa ponovno probu pa mi je končno ratal. Backup sm mogu dat na MMC, biu je pa ukol 10MB tko da mi je kr doug delu.
I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed.

JOKER ::

Zanimivo je to, kar praviš, da nisi ne ROMa nadgradil ter nič nisi posredoval v dlančnik in da se ti to dogaja.
Praviš, da ne najdeš stikala !? Zanimivo ....
Pri dlančniku je tako, da obstajata dva (2) reseta :
- eden je SOFT reset, katerega narediš na ta način da stisneš tipko, ki je nekje obstrani dlančnika in do nje prideš le z pisalom ali zobotrebcem.
- drugi reset pa je HARD reset, katerega se naredi s tem, da odstraniš baterijo in daš stikalo na OFF. To stikalo je ponavadi malce skrito, da se uporabnik ne bi zmotil in nenamenoma preklopil, saj z tem resetom zgubiš VSE podatke, ki jih imaš na dlančniku in pravtako ves softwer, ki si ga naknadno inštaliral.
Jaz imam na zdajšnjem dlančniku to stikalo skrito v dlančniku in je vidno šele ko odstranim baterijo. Drugače ga ne moreš videti.
Pri Compaqu, ko sem ga imel pa je to stikalo bilo zunaj obstrani s tem, da je bilo zaščiteno z vratci. Pa tudi v navodilu za HARD reset mi piše, da moram baterijo odstranit, postavit stikalo na OFF ter počakat 2 minuti. Nato preklopim stikalo na ON, vstavim baterijo in se dlančnik zažene. Nato naredim Backup, ki ga imam na SD kartici (10MB), ter po končanem Backupu (mi napiše na ekranček), da je potrebno narediti SOFT reset (pritisnit tipko, do katere dostopamo z pisalom, saj je malce poglobljena v ohišje)
Poglej si malce navodila za HARD reset, morda ti kaj piše .

Omenjaš, da si po Backupu naredil HARD reset, čemu ? S tem nisi nič naredil.
Po Backupu moraš naredit SOFT reset in po ponovnem zagonu se ti dlančnik postavi v stanje, kot je v Backupu.

Probaj še enkrat tako naredit če pa ne bo šlo pa je najbolje, da si najdeš Upgrade za tvoj ROM na dlančniku. Morda boš zadevo našel na proizvajalčevi strani.
Pazi, da se ti med Upgradom ne ugasne dlančnik oz. da ne zgubi energije, ker potem nastane sranje.

Upam, da sem ti vsaj malce pomagal. Poročaj, kako si rešil zadevo.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Child Of KoRn ::

Ok sry zamešal. tisto kar jest s pisalom lahko prtisnem je SOFT reset ne HARD. Moja napaka. V manualu ne piše NIČ (0) o trdih resetih ali kakršnih koli tipkah, stikalih za trdi reset.

Sem pa pobrskal po netu in ugotovil da se hard reset naredi z držanjem tipke on/off in z mehkim resetom. Kar sem seveda tudi storil vendar nič. Piše tud ta č držiš vse 4 tipke pa nardiš hard reset te postavi v nekakšen parrot mode pa s tm lahko izvajaš razne ukaze. Meni še ni uspelo pridt v parrot mode pa sm probou že vse kar so napisal.
I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablica se ne polni pri priklopu na PC

Oddelek: Mobilne tehnologije
141908 (1785) k4vz0024
»

problem win. mobile

Oddelek: Mobilne tehnologije
161272 (1116) jonynho
»

Ali obstaja kak "čistilec" za windows mobile ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121380 (1176) krneki0001
»

Kako na Pocket pc na novo naložiti windowse?

Oddelek: Mobilne tehnologije
92294 (2045) JetStream
»

Pocket pa windowsi

Oddelek: Operacijski sistemi
151115 (937) Meamoto

Več podobnih tem