» »

Kateri TV tuner ?!

Kateri TV tuner ?!

Gale ::

Torej, prodal sem moj tv tuner od Atija, ker so bla totalna jajca. Ker rabm en boljši TV tuner se nekako odločam med dvema skoraj enakima tunerjema s to razliko da ima en max. resolucijo 1024x768, drugi pa 1200x1024. Ali je resolucija zelo pomemben faktor pri navadnji PAL televiziji? sprašujem zato ker je velika razlika v ceni8-O .
Še linka do obeh tunerjev:
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Hvala za odgovore!:D
who dares to fight me?!

Vikking ::

Ati TV tunerji so najboljši.

Zunanji TV tunerji so pa vsi jajca ne glede na znamko.

Gale ::

Ta tv tuner od Atija ki sem ga imel ni bil nič vreden!

Tega, ki bi ga pa kupil se sploh ne priklopi na računalnik ampak direktno na monitor ki potem deluje kot TV.

LP
who dares to fight me?!

paglavec ::

Ej karkorli od tega boš izbral ne morš zgrešit! Sam imam doma tvbox9 pa ti lahko zagotovim, da tako lepe slike tudi preko čisto navadne dvokrake antene brez ojačevalca še na nobenem tunerju nisem videl. Resnično dobra izbira - avermedia!

Kar se pa modela tiče je pa tko. Če tega tunerja ne boš priklaplju na kak projektor je tv BOx7 čisto dovolj. Poleg tega pa ti lahko čisto iz praktičnih razlogov povem, da (vsaj pri meni) sploh ni važno katero resolucijo imam nastavljeno (640*480,800*600 ali pa 1024*768 ali pa 1200x1024), slika je vedno ISTA - lepa in čista! ;)

aja Vikking - brez zamere - sam a tko drugač.. ehm..ehm... slabo vidiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: paglavec ()

twosocks ::

Sam sem imel v zadnjih nekaj letih cca. 5 tunerjev - razočaran nad vsemi. Sedaj si lastim winfast USB II zunanji tuner. Zadeva mi je prvič delovala out of box in sem zelo zadovoljen z njim, pa tudi po testih je bil visoko. slika čista, daljinc, radio, software in gonilinik STABILNI, kar je bila dosedaj redkost pri mojih tunerjih.

Pri tunerjih 100% drži rek - malo denarja malo muske.
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Gale ::

Evo, naročil sem TVbox 9. Bom povedal kaka je kvaliteta ko dobim:D
Hvala za nasvet dj_digi

LP
who dares to fight me?!

Gale ::

Končno sem ga dobil!
Slika je odlična le navodila so zelo skopa:D
DOBER NAKUP0:)
who dares to fight me?!

mi345 ::

gale

prosim če lahko postaš print screen tv-ja, da tudi drugi vidimo kakšno sliko daje tale avermedia.

pozdrav

m.

Brvar ::

Slika dobra tudi na anteni?

Gale ::

Ne morem ti poslati screen shota, ker zadeva ni odvisna od računalnika. Priklopi se ga posebej na monitor. Lahko bi edino slikal z digitalcem, ki ga pa na žalost nimam. Slike pa še nikjer nisem videl tako dobre! Barve so odlične.

PS:
Dj-digi-> kako si si nastavil programe na določen kanal? Meni še ni uspelo:D
who dares to fight me?!

Vikking ::

prosim če lahko postaš print screen tv-ja, da tudi drugi vidimo kakšno sliko daje tale avermedia.

7 let star ATI TV wonder PCI; slikce:







Dela kar češ, nobenih problemov pri uporabi drugih programov kot so recimo multidecoder, dscaler... ima teletext. Aja še neki pozabu, tole je prek sobne antene slika :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

SkIDiver ::

Vrjetno bo kar na mestu, da bo tema uporabna za takšna in podobna vprašanja o nakupu TV tunerja zato si bom kar sposodil temo.

Torej potreboval bi TV tuner za prenosnika. Seveda zunanjega s priklopom na USB. Zaslon prenosnika je 15" na resoluciji 1024x768 (če ima to kako vezo) in OS Win XP. Pričakuje se predvsem lepa slika, uporabna programska oprema, stabilni gonilniki, teletext in daljinski upravljač. Napravica se bo uporabljala samo za spremljanje TV in mogoče radijskega(ni nujno-se tudi odpovemo za kvalitetno TV sliko) programa preko sobne antene. Zajemanje zvoka in slike v tem primeru odpade zato ni potrebe po kaki zmogljivi TV kartici za zajem zvoka in slike. Pa seveda glavni faktor. Študentsko ugodna cena.

Kakšen predlog, mogoče kakšen test?
Nekaj časa nazaj sem bral test v Monitorju vendar je tega nazaj že več kot pol leta. Sam sem imel na PC-ju FlyVideo 3000 FM pri kateri pa je programska oprema dobesedno v riti! Na srečo sem našel alternativo in zadeva je bila povsem kvalitetna za spremljanje televizijskega in radijskega programa. Celo approach control iz Brnika sem lovil v Rožni dolini:D Ampak kot že rečeno ne z original programsko opremo, ki je vse prej kot dobra in take programske opreme si ne želim pri zgoraj iskanem TV tunerju, ker ga bo uporabljala sestra. Kako so ženske (večina) in tehnika pa tudi vemo:) (pa brez zamire ženski populaciji, tudi netehnični moški se najdejo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509859 (7668) edublin
»

7900GTO (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1037718 (4692) Čmrlj

GeForce 6800 vs 6800 LE - zakaj?

Oddelek: Navijanje
211418 (1071) tiborrr
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17918993 (12033) Izi
»

TV tuner na USB - prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
121670 (1394) b0B3k

Več podobnih tem