» »

TV tuner na USB - prenosnik

TV tuner na USB - prenosnik

Reality ::

More pa met teletext, video zajemanje..... izkušnje, pa da je slika čimboljša.. Mam pa resolucijo 1400X1050.
  • spremenil: boštjan ()

Reality ::

uf hvala za nasvete?

:))

antonija ::

Ni za kaj!:D

Iz iskusenj pa lahko se dodam, da so USB tunerji za en k.... Moti jih vse (vsaj terratec Cinergy 200 USB): blizina elektricne napeljave (li kerga kol drugega zivega kabla), mobitel,..... Sem pa slisu da PCMCIA tunerjo delajo OK....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nodes ::

USB TV tuner je neuporaben
npr. pri AverTVju poslušaš samo ventilator/je od prenosnika...niti se nisem poglabljal zakaj temu tako.

b0B3k ::

Ali si morebiti kdo tukaj lasti PCMCIA tuner? Kakšna so njegova priporočila?
Zelo bi bil vesel, če bi kdo podal kako informacijo.

neoto ::

jst sem na Cebitu dobil en usb 2.0 tuner, pa nimam problemov s kvaliteto slike ali zvoka. Problem je le v počasnosti odzivanja. Poženem program za gledanje, čakam 2 minuti, se slika pokaže. Pritisnem tipko za premik kanala, počakam ~10 sekund ter se slike pokaže,.... Ne vem, če je to normalno za usb tunerje, ampak me vseen zlo moti!

b0B3k ::

Trenutno sem se zagledal v AverMedia TV tuner AverTV CardBus.
A ima morebiti kdo kake iskušnje s to napravico?

[DonJuan] ::

Da ne bom odpiral nove teme: se komu sanja kje v SLO se da kupit ATI TV Wonder USB 2.0 oz. vsaj kdo je glavni ATIjev uvoznik za SLO?
Scio me nihil scire.

b0B3k ::

Zdi se mi, da so eden izmed (če že ne glavni) distributer za Avermedio prav EC d.o.o.

Dzonson ::

Imel sem moznost preiskusit TV AverMedia PCMCIA tuner. Priklopil sem jo na kablsko anteno saj mi je s sobno anteno uspelo poiskat samo SLO1. Zelo pozitivno presenecen sem bil na kvaliteto slike (kvaliteto sem primerjal z Hauppauge PVR350 pci kartico, ki jo imam v PCju). Dokaj dobro se kartica obnese tudi pri snemanju LiveTV.
Pri kartici pa me je se najbolj motilo pocasno prestavljanje programov (vcasih tudi do 3 sec za preklop iz enega programa na drugega) in zelo pocasno iskanje kanalov (kar pa niti ni tako hudo glede nato, da tega ne pocnes vsak dan). Teletexta pa zal nisem preiskusil

b0B3k ::

@Dzonson:
Hvala za primerjave. Sicer sem tole kartico "ravnokar" naročil, pa bom morebiti tudi jaz kaj več povedal, ko jo dobim v roke in jo malce stestiram. Upam, da mi je ne bo treba vrnit ;) ...
P.S. BTW pa si prepričan da ni počasno prestavljanje kanalov softwerska težava ? Si morebiti poskusil uporabiti tudi kak alternativni software?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b0B3k ()

Dzonson ::

alternative nisem uporabil. sem pa na ene par forumov zasledil, da so imeli podobne "probleme". glede nato, da kartica stane cca 16k sit tudi kaj vec ne mores pricakovat :)

b0B3k ::

Kje pa si zasledil, da je tale kartica tako poceni??? Kar sem jaz gledal tu okoli (po Sloveniji) se cene gibljejo tam okrog 20 do 25 jurjev. Govorim namreč za AverMedia AVerTV CardBus link.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reža za tv kartico pr notebook problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
111604 (1054) tonccy
»

tv izhod za compaq 6720s

Oddelek: Pomoč in nasveti
72377 (2308) zcetrt
»

Kateri TV tuner za 22" LCD (zunanji) ?

Oddelek: Kaj kupiti
132599 (2180) Volk|
»

TV kartica

Oddelek: Kaj kupiti
131726 (1373) shakal
»

Deli za prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
51609 (1536) bigbug

Več podobnih tem