» »

Wlan router - ODZIVNI ČAS?

Wlan router - ODZIVNI ČAS?

paglavec ::

Helou!

...da ne bom predolgo dolgovezil... pri vsej tej poplavi raznoraznih Wlan routerjev s takšnimi in drugačnimi lastnostmi, dodatki, zaščitami in bla bla bla bonbončki pogrešam eno stvar, ki pa se je tako prodajalci kot proizvajalci izogibajo kot vrag hudiča...

ODZIVNI ČAS routerja? ..torej koliko časa rabi routerček določene firme, da se odzove na klic mrežne kartice.

Sam se pred kratkim doživel, da je router (firma LEVEL-one) pri surfanju po netu potreboval od 1 do celih 5 sekund časa, da se je odzval, signal je bil pa več čas na 100% povezave.

Ker bi si tudi sam rad omislil domače Wlan omrežje, sprašujem vse Vas, ki se očitno precej bolj spoznate na Wlan-routerje različnih proizvajalcev, kaj mi svetujete? Edini resni pogoj pri odločitvi je odzivni čas!

Hvala vsem, ki boste delili nasvete in svoje izkušnje že vnaprej! Tudi drugim bo to gotovo koristilo!!

LP
  • spremenil: paglavec ()

paglavec ::

... še nekaj bi dodal... ob izidu novega firefoxa 1.5 se je pojavil problem z odzivnostjo, saj je brskalnik prav tako potreboval nekaj sekund za odziv, čeravno so bili pingi do določene strani optimalni - preverjeno še z IE6, kjer je stvar prav tako delovala hitro.
Povezava je bila tu direktna - kabel...

tako da, če je kdo slučajno pomislil na to možnost tudi pri Wlan povezavi, je le-ta že izklučena.

Buggy ::

zanimivo vprasanje, sem se sam podobno spraseval. Zanimivo bi bilo tudi primerjati ping do providerja ali katerega drugega serverja iz rouerja preko ozicenega in brezicnega dela na razdalji par metrov.
Kaksen davek(ce sploh) na pingu zahteva brezzicna povezava pri igrah?

MaCoFaCo ::

Ping do enega poceni SMC wireless ruterja z dokaj švoh signalom (nekaj sten je vmes):
>ping 192.168.2.1

Pinging 192.168.2.1 with 32 bytes of data:

Reply from 192.168.2.1: bytes=32 time=1ms TTL=255
Reply from 192.168.2.1: bytes=32 time=1ms TTL=255
Reply from 192.168.2.1: bytes=32 time=1ms TTL=255
Reply from 192.168.2.1: bytes=32 time=1ms TTL=255

Ping statistics for 192.168.2.1:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 1ms, Maximum = 1ms, Average = 1ms

paglavec ::

MaCoFaCo .. se sprašujem če sem morda bil NEJASEN? .. morda... samo ODZIVNI čas routerja ni bil mišljen kot pinganje ene strani!!! Govorim o tem: bom povedal po domače:

1. imaš računalnik z Wlan kartico
2. imaš Wlan router priklučen na Dsl/Cable modem, v sosednji sobi
3. nastavitve so poštimane!
4. računalnik je prižgan in pripravljen za delo
5. ko zaženeš brskalnik se ti more le-ta povezati tja kamor imaš nastavljeno default povezavo
6. ČE TO povezovanje na željeno STRAN TRAJA vsaj 5 sekund, ping na to stran pa je manjši od 1ms, je tu govora o ODZIVNOSTI ROUTERJA na poslano zahtevo!

Pomeni: čas da se ruter odzove je bil 5sek, ko pa se je ruter odzval oziroma očitno vzpstavil konstantno povezavo, je stvar delovala! Tudi ping je bil minimalen!

A kaj če naprimer bereš novice na Slo-techu in potem poženeš link Agencije za okolje.
Spet traja 5 sekund, da se router zbudi in potem stvar deluje.

Ravno zato me je zanimalo če kdo kaj ve o tem!

..pa ne spet it prevč offtopic, prosim!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: paglavec ()

tsatthoggua ::

Mogoče znaš razložit kako naj to zmerim?
Ker takole na oko ne vidim popolnoma nobene razlike med mojim compom (na kablu)in pa notebookom za 1 steno (integrirana wlan kartica). Pri obeh traja recimo v povprečju manj kot sekundo - spet odvisno ali ima stran že v cache ali sem prvič na njej.

ziga321 ::

hmm izgleda da imamo vsi podobne težave samo da pri meni sčasoma ne samo da ruter postane slabo odziven ampak sčasoma tudi neodziven. Je wireless samo na žični povezavi je isto. Probal sem pa že skoraj vse od igranja z različnimi firmwari(dd-wrt, HyperWRT,...) Sam ponavadi kar resetiram ruter mi pa gre že to kurčevo ubadanje z ruterjem(Linksys WRT-54G je drugače) že ostro na živce. Imam pa še v1.1 in še nisem slišal da bi imel kdorkoli iste probleme z poznejšimi verzijami istega modela.

Če bo pa kdo poznal rešitev se pa priporočam.:))

tsatthouga če je manj kot 1 sekundo potem izgleda da ti dela v redu. Pri meni včasih traja tudi po pol minute da se stran končno izpiše.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ziga321 ()

MaCoFaCo ::

Ping preko WLANa na prenosniku:
>ping www.arnes.si

Pinging kanin.arnes.si [193.2.1.87] with 32 bytes of data:

Reply from 193.2.1.87: bytes=32 time=23ms TTL=249
Reply from 193.2.1.87: bytes=32 time=21ms TTL=249
Reply from 193.2.1.87: bytes=32 time=21ms TTL=249
Reply from 193.2.1.87: bytes=32 time=23ms TTL=249

Ping statistics for 193.2.1.87:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 21ms, Maximum = 23ms, Average = 22ms


Ping z računalnika, ki je na WLAN router povezan direktno s kablom:
>ping www.arnes.si

Pinging kanin.arnes.si [193.2.1.87] with 32 bytes of data:

Reply from 193.2.1.87: bytes=32 time=22ms TTL=249
Reply from 193.2.1.87: bytes=32 time=21ms TTL=249
Reply from 193.2.1.87: bytes=32 time=21ms TTL=249
Reply from 193.2.1.87: bytes=32 time=24ms TTL=249

Ping statistics for 193.2.1.87:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 21ms, Maximum = 24ms, Average = 22ms


Koliko ti dejansko nalaga določeno stran pa je odvisno od njene obsežnosti in navala na sam strežnik. Pa verjetno koliko klientov imaš povezanih na ruter in kolikšna je vlaga v zraku :P Na koncu je pomembno tudi kakšen brskalnik uporabljaš. Faktorjev je miljon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

paglavec ::

zanimivo, zanimivo.

ej MaCoFaCo ful lepo od tebe, da si se potrudil in naredil tale testek. Kaj če bi dodal še kateri router uporabljaš, čist tako za informacijo, ker očitno ti težav nimaš!

ps
.. saj ne, da bi jih jst tud mel (s pingom).. daleč od tega.. KO SE ROUTER ZBUDI vse lepo laufa!
.. SAMO PREDEN SE ZBUDI pa traja pa traja....
..pa tudi ko SE PONOVNO PREBUJA traja, pa traja...
.. ALI JE MOGOČE, da je ta router (LEVEL-one) RES UNIKAT svoje vrste in u bistvu karkoli bom nabavil ne BO nateg, in bodo stvari delovale brezhibno... MORDA. NE vem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: paglavec ()

OmegaBlue ::

Takšno sranje z nalaganjem strani so znan stranski efekt nekaterih LevelOne routerjev, tako wireless kot žičnih. Sam uporabljam tako Asus kot Linksys routerje in tega problema ni. Dokaj dobri so bili tudi belkinovi routerji.

LevelOne včasih pomaga nadgradnja firmwara ali pa... kanta.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Buggy ::

Kako se pa kaj obnesejo teli novi (revision) TP-link routerji, ki se zadnje case na veliko reklamirajo? Ima kdo...stanje?

MaCoFaCo ::

Jaz mam neki SMCjev ruter iz BigBanga cenovnega ranga 18-20 kSIT. Ko dostopam do njega prek spletnega vmesnika mi napiše oznako SMCWBR14-G (karkoli že to pomeni).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
152728 (2501) theBill
»

Hipkom.net internet povezava (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
26820612 (9720) rontajzel
»

Kako odpraviti odzivni čas (ping) ???

Oddelek: Omrežja in internet
444017 (2946) antonija
»

Slab ping - What to do?

Oddelek: Omrežja in internet
232327 (1928) KoReNJe
»

Preveliki pingi (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
525099 (4506) [L4M3RZ] - TinLaDeN

Več podobnih tem