» »

Pasivno hlajenje ATI 9100 64ram?

Pasivno hlajenje ATI 9100 64ram?

suntrace1 ::

Na grafični se mi je pokvaril ventilator. Nanjo bi tokrat namestil samo rebra, saj jo uporabljam samo za pisanje in gledanje filmov. Ali mi lahko kdo svetuje, katera rebra so primerna in kje jih lahko kupim?

Pri JAE imajo NB hladilnik Zalman ZM-NB47J link, bi lahko bila primerna za mojo grafično?


Drugo vprašanje pa je, koliko časa naj pustim v zmrzovalniku grafično, da lepilo popusti? Ne bi rad poškodoval procesorja, pa me je malce strah uporabiti silo :8)

Vsak nasvet dobrodošel.
  • spremenilo: suntrace1 ()

venom ::

Jaz sem jemal dol iz 9200ke rebra pa sem samo rebra tišal na stran pa so šla dol. Probaj tako, da jih ne vlečeš ali tišiš vertikalno od procesorja, primi za rob in jih z palci potisni horizontalno pa bo šlo, če ne pa nisi dovol močn :))

Glede hlajenja kakega boš dal gor pa se rajši nebi pogljabljal, ker osebno sovražim pasivno hlajenje na grafičnih karticah

suntrace1 ::

Kaj pa kakšna hladilna rebra? Spomnim se, da je en izdelovalec hladilnih reber v Sloveniji, pa sem pozabil ime. Ima kaj takega Conrad v BTCju?

AndrewSmith ::

Uni zalman bo sigurno dovolj za tako grafo.
Ce hladi NB od NF4,bo tudi to:D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

itak37 ::

Zivjo, jest imam ATI 8500LE, ki je ista kartica kot 9100, glej tukaj, in se mi je ravno tako pokvaril ventilator.
Ker tudi jest ne igram iger, se mi ni dalo menjavat, zato sem pustil kar brez venta. In se zmeraj mi dela v redu, nic se ne pregreva. Mislim, da bi se pri 3D grafiki segrevala, vendar ce ne igras iger, bo komot zdrzala brez venta. Pravzaprav sem tudi nekaj igral, pa je bilo v redu. Jest bi ti priporocil, da probas neki cajta kar brez vent (ce imas v redu prezraceno ohisje seveda) in obcasno preveris z roko kaksna je temperatura. Za ceno hladilnih reber bi se verjetno ze dobila kaksna delujoca kartica iz druge roke...

LP

HyperGL ::

itak37: ta tvoj link prov odseva tvoje zanimanje za dnar (glej podpis) :))))))

Azrael ::

>Spomnim se, da je en izdelovalec hladilnih reber v Sloveniji, pa sem pozabil ime.

Izdelovalec hladilnih teles je MALI Elektronika.
Nekoč je bil Slo-tech.

suntrace1 ::

Evo, rečeno storjeno. Kartico sem pustil čez noč v zmrzovalniku v vakum pakum vrečki. Danes sem odstranil hladilnik z izvijačem (lepo počasi okoli jedra). Ostanek lepila sem raztopil z acetonom in na čisto površino nalepil hladilnik za NB. Zdaj grafična lepo dela in ventilator na njej se ne bo več kvaril >:D

Hvala za link Azrael, nisem jih nucal, vendar prav pride.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913940 (7919) Buldožer
»

Vprasanje glede ventilatroja za chipset na maticni plosci?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111165 (1049) Pouh
»

Pasivno hlajenje NB?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
13930 (672) QuickShot
»

Nf7-S in ventilator na nforce 2 spp čipsetu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221517 (1177) ferdo
»

Retail rešitev za hlajenje NB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251474 (1105) c3R4R

Več podobnih tem