» »

Vprasanje glede ventilatroja za chipset na maticni plosci?

Vprasanje glede ventilatroja za chipset na maticni plosci?

shrimataji ::

Lp

Zadeva sicer ni tako strasna, vendar sem se odlocil, da vseeno vprasam.

2 dva dni mi je tulilo nekaj v racunalniku in ko sem se odlocil, da imam dovolj tega brundanja, sem odprl kisto in videl, da tuli en mali mini ventilatorcek za chipset na maticni plosci (imam abit nf7). Ni mi preostalo drugega kot da zadevo vzamem ven.
Stanje je isto kakrsno je bilo prej (temperatura sistema in procesorja je ista), vendar zdaj ne wem glede CHIPSETA. Je varno to laufati brez ventilatorcka?

Hvala za mnenje.
...Ni velike razlike med genijem in norcem....

Jakka ::

Tisti ventilator je tam gotovo z namenom, da se zadeva hladi. Tisti beden mali kos aluminija, ki je še gor, pa sam bolj težko kaj ohladi. Gor namontiraj recimo zalmanov hladilnik za nb NB-47J, brez venta, samo rebra. Ali pa kaj podobnega. Hladi zadovoljivo in neslišno.

klasicni ::

Ja kr tak brez že ne bo šlo, kupi tega zalmana ki ti ga je priporočil Hundey. Jaz sem si točno takega dal gor, ravno zaradi prevelike glasnosti tega malega venta.

Pouh ::

Ce bos tega zalmana gor vrgu mora bit saj za silo ohisje prevetreno. Drgac pa tale mini ventilator je za svojo velikost dokaj tih.

shrimataji ::

Malo cekiram glede chipseta v racunalniku in vidim, da ce zelim dati zalmanovega (sej ste mislili to zadevo ne: http://www.mimovrste.com/katalog/produc... ) moram sneti celotno maticno plosco zaradi tiste okrogle aluminjaste orginalne ploscice, ki je pritrjena na chip set. Torej še to me zanima: "ali paše omenjena zadeva (zalman hladilnik) dejansko na Abit nf7 chipset in ali je potrebna pasta, ce zelim namestiti hladilna jedra ter ali je mozno odstraniti aluminij mini ploscico (recimo ne wem odrezati tiste nosilne "palcke") brez da bi jemal zaradi tega celo maticno ven iz pc-ja (veliko dela za dva stiftka)? Kaj menite?

Hvala za mnenje in za lnke iz prejsnega posta.

Lp

p.s.: kaj pa ta zadeva ( http://www.rolan.si/index.php?str=artik... ) ? (res ne wem kako se cel link pasta in preimenuje v eno besedo recimo ZALMAN ZM-NB32J - in da kliknes na to in te takoj poveze)
...Ni velike razlike med genijem in norcem....

Zgodovina sprememb…

shrimataji ::

Nabavil , vgradil (sicer snel maticno), tako da je zvok obcutno tisji.

Hvala za nasvete in lep pozdrav.
...Ni velike razlike med genijem in norcem....

Pouh ::

Mene sam se temperature zanimajo prej/potem..
:)

shrimataji ::

Hm...
Primoz, mislis, da niso dovolj rebra samo? Kar se tice temp, pa sem gledal v AIDI in ni senzorja za cip, razen, ce dam kak program za te zadeve. Sice pa, resno mislis, da niso hladilna rebra dovolj?

Lp...
...Ni velike razlike med genijem in norcem....

kuglvinkl ::

Sam imam from day one na NB Zalmana (32J) in zadeva niti mlačna ni, glede na to, da čez piha CPU vent.

Svnjsko se pa greje SB, ki ga hladim s bakrenimi rebri za BGA RAMe.
Your focus determines your reallity

shrimataji ::

Pardon me, samo kje naj bi bil pa SB?

Na abitki (nf7)?

Nobenih rež oz venta ne vidim?

Lp...
...Ni velike razlike med genijem in norcem....

Poldy ::

SB je pa mislim da kar gol. Najdeš ga proti dnu ohišja, malo večji BGA.

Pouh ::

Primoz, mislis, da niso dovolj rebra samo? Kar se tice temp, pa sem gledal v AIDI in ni senzorja za cip, razen, ce dam kak program za te zadeve. Sice pa, resno mislis, da niso hladilna rebra dovolj?


Ce nimas nobenga venta na ohisju se ti vroc zrak sam not nabira in ne gre ven... torej po ene 10 urah polne uporabe ga potipaj in ce ga ne bos mogel normalno drzat (hladilnika)...... kaksen vent. na ohisje

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417902 (15025) Wofk
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913888 (7867) Buldožer
»

Hladnilnik za navitega Bartona na Abit NF7-S

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262212 (1487) Grimlord
»

Hlajenje NB z Zalmanom 6000AlCu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141149 (992) DimmniBurek
»

Zalman ZM-NB47J na southbridge?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61130 (969) Alexius Heristalski

Več podobnih tem