» »

Pasivno hlajenje NB?

Pasivno hlajenje NB?

freserovski ::

Zanima me, kakšne izkušnje imate s tem, natančneje za abit IC7. Ta mali ventilator na čipu je najglasnejši v kišti.
A ma kdo kakšne predloge, kaj se da naredit...,
nb hladilnik pritrdim na plato samo z nekimi clipi.
Našel sem tudi en mod zalmana LINK
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

gabl136 ::

Te plate sicer nikoli nisem imel, ampak jaz bi na tvojem mestu montiral gor čimvečji ventilator (če je možno kar 120mm ali pa vasj 92/80mm)>:D Pol bi ga pa prklopu na 7v, al pa dal umes potenciometer, da bi mu lahko štelal obrate>:D

gabl136 ::

Hladilni učinek bi bil potem sigurno precej boljši, ventilator pa tišji kot ta, ki ga imaš zdaj gor:D

freserovski ::

glede hladilnega učinka nebi blo problema (oz., če ostane vsaj tak kot je zaj je ok, ker ta mali kos železa in ventilator na njem res dela močen hrup ko pride do 7000rpm), ampak prostor okoli, ta je problem :)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

kuglvinkl ::

ampak jaz bi na tvojem mestu montiral gor čimvečji ventilator (če je možno kar 120mm ali pa vasj 92/80mm)

Ne nabijaj, vrag te vzel! 80mm vent. na NB?! ...

Sicer pa. Kupiš Zalmanova rebra (zlata, se pravi 32 model), kupiš Sunon 40×40×20 in zadeva suva. Če imaš pa keš, pol pa hitro po Swiftecha.
Your focus determines your reallity

gabl136 ::

Kaj pa če ti kdo ki ima orodje in material naredi boljša hladilna rebra, al pa poglej na netu, če se kakšni nastavki za večji ventilator dobijo:\

freserovski ::

Verjetno bom naredil tisti mod z zalmanom in brez venta :\ kolikor sem videl, nihče ni imel problemov z pregrevanjem...
a ima kdo tukaj takšne izkušnje s tem. Zanima me tudi, če bi dosti vplivalo na stabilnost sistema (ne navijam kaj dosti-še ni potrebe).
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Zgodovina sprememb…

ganzi ::

Js sm na Abit NF7-s tist tamal ventilator zamenjal s ZALMAN.
Zdj ne vem kolikšna je razlika v segrevaju mojga pa tvojga northbridga, ampak meni dela vse normalno tut s pasivnim hlajenjem..
LP

freserovski ::

Ma bom probal dat tega zalmana gor, bom pač s prsti meril temperaturo, ker ni na čipu ustreznega senzorja :D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Reso ::

Nabavi zalmana na graficno pa dej tistega zalmana, ki ne rabi ventilatorja. Jaz imam oboje in še v napajalcu 2 80mm ventilatorja na 5V in je kista skoraj neslišna. Ventilatorje se sliši toliko kot disk.

Spajky ::

Ma dej vent na 5V, zadosti bo premikal zraka (preveri če štarta ob vklopu mašine) pa je ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

freserovski ::

zdaj sem naredil to modifikacijo z zalmanom do katere sem dal link zgoraj, rebra so na otip topla (lahko se jih drži bp) po 10 min polne obremenitve procesorja.
Do kakšne mere se lahko greje NB?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Spajky ::

Do 80° temperature hladilnika (not ziher 100!) Potem moj BX zmrzne! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

QuickShot ::

Moj NB je skos na 65 stopinj, z original rebri, če pa usmerim vent v njega pa pade na 36 stopinj,
itak bom naslednji teden vodno dal gor>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913888 (7867) Buldožer
»

utišanje in orodja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
564402 (3177) nuclear
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412572 (1362) PrimozR
»

Kako bi vi utisali tole masino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
82037 (1768) DSmidgy
»

tisje/bolje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241912 (1520) Bungee-

Več podobnih tem